Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie silnika


bogaczykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam E87 2.0d 143km z 2008r 150000km. W dniu dzisiejszym podczas podjazdu pod garaż silnik nagle nienaturalnie zatrząsł się i zgasł.

Przy próbie odpalenia 2,3 razy zakręcił ze wstrząsem i zgasł. Po ostudzeniu go odpalił, na wolnych obrotach chodzi nierówno i czuć że się trzęsie, przy dodaniu gazu efekt prawie zanika powyżej 2tys obrotów. Check inspection nie pokazuje żadnych błędów.

Wcześniej nie było żadnych objawów, może jedyne co mi się nasuwa to przy zimnym silniku słychać było po odpaleniu tykanie, które przez ostatni rok i 30tys km trochę się podgłośniło, ale ponoć E87 tak mają. Można było też usłyszeć wtedy delikatne coś jakby "dzwonienie". Wiem że nie było na sprzęgle ani karoserii czuć zużycia dwumasy. Także turbina nie świszczała.

Ma ktoś może diagnozę co to może być? Jutro planuję podpiąć go pod komputer i może jakieś błędy pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu komputera wstępna diagnoza to silnik nie pracuje na 2 cylindry. Po wyjściu z wolnych na ponad 1500obr nie słychać różnicy.

Wtryski zostały wymontowane i poszły do sprawdzenia.

Paliwo cały czas jest tankowane na jednej stacji Statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W jednym wtrysku zacierał się zawór z iglicą, został wymieniony na nowy. Podczas regeneracji zostały zauważone opiłki we wtryskiwaczu. Czy możliwe jest że coś się dzieje z pompą wtryskową, tzn. przez zużycie gubi opiłki, które przedostają się do wtrysków? Może jakiś inny element?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są opiłki to tylko pompa wysokiego ciśnienia, ale raczej szanse chyba są małe bo nigdy nie słyszałem o takim zachowaniu w pompach Boscha, ale kto to wie bo różne są przypadki. Sprawdź ciśnienie pompy i będzie wiadomo co i jak. Te opiłki to jak zostały zauważone :?:, Mechaniki kumate, bo mi jeden tłumaczył o 13punktach kalibrowania :duh: gówno się znał, a się srał :mad2:

 

 

Edit: Ważne !! Zapomniałem dodać, że jak opiłki są w układzie to tak do 1000km i zapomnij że miałeś wtryskiwacze :nienie: Temat przerabiałem :duh:

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ponad 150tys przebieg, od pierwszego właściela z salonu BMW w Paryżu. Rozsypała się pompa wtryskowa(coś w środku) i zanieczyszczenia poszły w układ paliwowy. Opiłki zauważono we wtrysku w serwisie boscha. Cały układ został wyczyszczony. Nie było wcześniej żadnych objawów w zachowaniu samochodu oprócz opisanych poniżej. Stało się to w momencie wjechania pod garaż. Obecnie czekam na pompę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.