Skocz do zawartości

Po kodowaniu znikął widok mapy w CCC bussines


007korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W moim e91 pre-LCI z nawigacją bussines denerwował mnie widok tylko strzałkowy więc postanowiłem wymienić moduł CCC z wersji LCI. Po wymianie radio działało idealnie poza pewnymi funkcjami, których nie było lub były mimo braku w moim aucie (poziom oleju, bluetooth, brak przedniego PDC). Oprócz tego to na czym mi najbardziej zależało czyli widok mapy w nawigacji spisywał się świetnie. A że lubię mieć wszystko zrobione jak należy postanowiłem zakodować radio tak by miało tylko funkcje właściwe dla mojego auta. Podczas poszukiwać jeden z kolegów zasugerował zakodowanie modułu mask za pomocą NCS-a i pustego pliku FSW_PSW.MAN. Tak też zrobiłem. Wszystko poszło bezproblemowo. Radio zresetowało się, pobrało ustawienia zapisane w samochodzie i tutaj zaczyna się mój dramat. Mianowicie, nie działają przyciski na panelu przednim radia (8 przycisków numerycznych). Wcześniej podczas przesuwania palcem po przyciskach na wyświetlaczu pokazywała się pozycja do nich przypisana a teraz nic. Ważniejszym jednak problemem jest to że w ustawieniach nawigacji zniknęła możliwość wyświetlania mapy. Po prostu radio zachowuje się jak moje stare (miałem nadzieje że widok mapy jest zależny od sprzętu a nie od ustawień parametrów).

 

Tutaj moja prośba. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka funkcja musi być ustawiona aby mieć z powrotem widok mapy i żeby zaczęły działać przyciski na panelu czołowym ? Może mi któryś z kolegów podesłać plik FSW_PSW.TRC odczytany z modułu MASK z auta z nawigacją CCC bussines LCI (z 8 przyciskami funkcyjnymi na panelu)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z problemem we własnym zakresie.

 

Wystarczyło tylko skorzystać z dobrodziejstw NCS-a i poustawiać odpowiednie parametry w pliku konfiguracyjnym dla modułu MASK.

Żeby pojawił się widok mapy 2D, trzeba zmienić na activ funkcję MAP 2D. Natomiast co do przycisków funkcyjnych trzeba ustawić funkcję FBMS (chyba tak to się nazywało bo pisze z pamięci) na fbm8 (8 przycisków funkcyjnych z czujnikiem dotyku w moim przypadku). Teraz radio działa tak jak bym tego oczekiwał.

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.