Skocz do zawartości

[e46] 330 xd szumi, wyje


jaca1

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze w 330 xd z 2001 roku dzieje się coś złego . Podczas jazdy a zwłaszcza przy około 60 km/h z przodu dochodzi falujacy ciągły szum, wycie. Podniosłem całe auto żeby zlokalizować gdzie jest przyczyna ale niestety. Wygląda na to że napęd musi być obciążony aby coś się działo. Teraz mam pytanie, co jeszcze mogę zrobić żeby zlokalizować ten hałas i nie wymieniać po kolei wszystkiego? Czy to łożysko koła, łożysko podpory półosi (prawa), czy sama półoś, może ktoś miał taki przypadek w xd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz miec opony wyząbkowane przejedz po bierzniku dłonią w obie strony czy jest równa i gładka czy może czujesz minimalne ząbki (wpisz w google "opona wyząbkowana" to zapoznasz sie z tematem -chyba ze wiesz o co chodzi)

-Jesli na innych kołach zrobisz rundke i bedzie cisza to będziesz pewny ze to to

 

Jak nie opony to podniesz auto na windzie za progi (w warsztacie) tak by wszystkie łapy były w powietrzu i daj 1ke i puść sprzegło jak to któres łożysko to bedzie dobrze słychac które

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, wczoraj wykluczyłem awarie skrzynki rozdzielczej. W tym celu zdemontowałem oba wały pędne i na hol. Szumy pozostały a mi kamień z serca spadł bo spodziewałem się najgorszego czyli awarii skrzynki, która jest nieregenerowalna. Jednak coś wyje. Postanowiłem dokładniej sprawdzić przedni napęd skoro rozpięty mam wałek napędowy. Wyeliminowałem hałas ślizgających się klocków po tarczy cofając tłoczki zacisków i co ??? ŁOŻYSKO W KOLE...... Na podniesionym kole było to praktycznie nie do wykrycia bo nie obciążone ale pomogło cofnięcie tłoczków.

Rozpisałem się, ale wydaje mi się że rozpięcie wałów i holowanie to dobry sposób na sprawdzenie skrzynki rozdzielczej w xd i xi (nie pracuje wtedy).

Mam nadzieje, że ktoś skorzysta z moich doświadczeń. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.