Skocz do zawartości

E90 przetarte drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

to lekkie wgniecenie by nie przeszkadzalo, a spolerowaniem by to sie nie zmniejszylo znacznie? Albo ktos mi mowil, ze mozna "regenerowac" takie rysy , sa firmy, ktore sie tym trudnia ponoc... szkoda malowac cale drzwi z tak malego powodu bo auto cale ma org. lakier :/ Prosze jeszcze o inne opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taka prosta sprawa. Tutaj widać, że jest do podkładu zdarty lakier. Najpierw trzeba przeszlifować, żeby reszta lakieru nie odpadała i nie dostała się pod resztę lakieru woda, później położyć specjalną gładź, no i dopiero ewentualnie malowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lakiernik mowil mi wczoraj ze malowanie 300 zl elementu u niego i byc moze musial by wypchnac lekko blache od srodka. Najwieksze obawy mam o rozbieranie tapicerki drzwi czy czegos tam nei namotaja, zeby potem elektrycznie wszystko dzialalo jak teraz - jest to skomplikowane w tym aucie czy zwyczajny blacharz da rade?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować to spolerować, najpierw papierem 2500 na mokro (najlepiej szlifierką oscylacyjną), i później wyciągnąć to pastami. Szczerze mówiąc jeśli całe auto ma oryginalny lakier to ja bym to w taki sposób zrobił. Btw. jeśli lakiernik chce 300 za element to prędzej jest to malarz niż ktoś znający się na rzeczy i na pewno nie dysponuje komorą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego malowania nie zdejmuje się drzwi to po 1, po 2 tutaj musiałby lakiernik nadłożyć nieco szpachli, po 3 nie wiem czy malowanie elementu przy takim zarysowaniu jest dobrym rozwiązaniem.

 

Jest to do zrobienia bez lakierowania, wyciągnięcie wgniecenia i porządna polerka z matowaniem załatwią sprawę, będzie na pewno jakiś ślad, ale mniejszy i nie będzie się tak rzucał w oczy.

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u innego powiedzial 350 zł za zrobienie tego z malowaniem, pytalem o polerke z matowieniem mowil, ze na pewno zmniejszy sie to co widac ale slad i tak bedzie widoczny ale jak chce mozemy sprobowac.

 

Na razie musze czekac na rzeczoznawce bo to bedzie ze sprawcy oc robione do tego jest pekniety wklad lusterka i lekko nacisnieta obudowa lusterka. Generalnie trzeba by wymienic w sumie sam wklad, reszta wszystko dziala i wyglada dobrze, wgniecenie jest minimalne w oprawce (wg mojej oceny). Jak radzicie robic to na wycene z oc sprawcy ale pomoca jakiejs firmy (typu http://www.provictima.com/Kontakt.php) czy opcja warsztat i np. ASO? Czy w aso to pomaluja czy wymienia mi element tzn drzwi na nowe?

 

Sorry za moze lakoniczne pytania ale w zyciu nie mialem zadnego zdarzenia drogowego , a teraz pare dni po zakupie koles we mnie wjechal na parkingu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

masz szkode z oc i szukasz dziury w całym

mowie że trza klepać a ty kombinujesz z regeneracja rys :mad2:

jak ci lakiernik zakituje ten dołek to się zdziwisz jak kiedyś przy sprzedaży ktoś trafi czyjnikiem na to miejsce i wyjdzie 500 mikronów :shock: i stwierdzi ....ale ulep :norty:

poczekaj na wycene i wtedy kombinuj :norty:

a drzwi i tak będą rozbierać do lakieru ( klamka , lusterko listwa przyszybowa)

tylko pamiętaj że z wyceny dostaniesz mało kasy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba klepać, można spróbować umówić się do osoby zajmującej się wyciąganiem wgniotek. Wgniecenie nie jest na żadnym przetłoczeniu więc powinno się dać ładnie wyciągnąć. Co do zarysowań do nie dawaj tego do żadnego lakiernika tylko podjedź do jakiegoś profesjonalnego studia detailing'owego (jakbyś uzupełnił profil o pole skąd jesteś to by było łatwiej Ci doradzić...), tylko tam się są w stanie tak przyłożyć, żeby całkowicie wyprowadzić rysy po papierze. Jak wymienisz z ubezpieczalnią kilka pism to dostaniesz dobre pieniądze.

Podsumowując trzymaj się z daleka od lakierników i blacharzy bo będziesz bardzo żałował spartaczonych drzwi a w konsekwencji całego auta.

@bolo73

Jakbyś nie zauważył to kolega napisał, że nigdy nie miał żadnej 'kolizji' - dlatego się tak wypytuje bo nie ma doświadczenia z takimi sprawami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh akurat ten link co podałeś to bardziej jest myjnia niż studio detailingowe :) Z firm, których jestem pewien to najbliżej masz do MrCleaner we Wrocławiu

http://mrcleaner.pl/studio-w-katowicach-r83.html

Zadzwoń do nich i podeślij im fotkę uszkodzenia na maila, niech się wypowiedzą co do ceny, może od razu się zdecydujesz na korektę lakieru na całym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma jest tylko z Katowic, wyslalem za to maila do innych podobnych we WRo i kazdy odpisal/zadzwonil z informacja, ze niestety lakierowanie musi byc przez ten wgniot/przeciagniecie blachy i te rysy ktore sa "do blachy". No nic to czekam na telefon od rzeczoznawcy i zaleznie od tego jaka bedzie wycena bede decydowal.

 

Dzieki wszystkim za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pomyłke, MrCleaner jest z Katowic, chiałem tak napisać ;) We Wrocławiu nie ma żadnego profesjonalnego studia więc lepiej wyślij zdjęcie do kogoś kto się na tym zna a nie tylko wstawia sobie dumnie brzmiące słowo Detailing na szyld i stronę internetową. Lepiej się chyba przejechać te kilka kilometrów i mieć zrobione bez lakierowania? Poniżej lista firm, znających się na rzeczy, niekoniecznie z zachodu PL, zadzwoń, to zobaczysz że coś się da z tym zrobić:

ShineON

MXNowicki

CarSpa

Shine Factory

Swissvax Detailing

Kuro Detailing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.s-plus.pl/store-map. Masz tam dwa punkty. Tę blachę wyciągną bez problemu, a potem raczej zrobią lakierowanie punktowe. Zero szpachli i tylko miejscowo trochę więcej mikronów lakieru, ale drzwi pozostaną w oryginale. Oddasz do ASO na 100% zlecą wymianę drzwi plus cieniowanie sąsiadujących elementów. Jakość pozostanie na poziomie średniej lakierni, a struktura lakieru będzie odbiegać od oryginału ( na czarnym wszystkie niedoskonałości lakierowania znać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. u nich mozna wyciagnac tego wgniotka i pomalowac drzwi z minimmalnym wypelnieniem szpachla, cieniowac innych elementow niby nie bedzie trzeba bo jest to na srodku drzwi - to mowil pracownik od nich. Koszt zrobienia u nich tych drzwi to 500 zł i czas 1 dzien jezeli auto sie wstawi rano, odbior wieczorem.

Pozostaje tylko pytanie czy to dobra firma bo jezeli polecasz to moze korzystales?

I drugie pytanie czy naprawa w 1 dzien bedzie tak samo dobra jak u zwyklego lakiernika (u kilku bylem i kazdy mowi, ze trzeba bedzie wypchnac wgniotka od srodka tapicerki=rozbieranie albo dac wieksza ilosc szpachli w miejscu wgniota), on niby mowil przez tel , ze nie demontuja nic tylko wyciagna wgniotka i potem je pomaluja poza tym uzywaja dobrych srodkow dlatego naprawy trwaja krocej niz u lakierniko-blacharza ale jednak szpachla i lakier jakis tam czas schna i czy to na pewno dobrze wyjdzie - nie znam sie dlatego pytam? Nie ukrywam, ze chcialbym zeby nic nie rozbierali i to mi pasuje akurat...

 

A co do ASO pytalem przy naprawie bezgotowkowej niestety ani oni (ASO) ani ubezpieczyciel nie zakwalifikuje mi drzwi w takim stanie do wymiany a jedynie do naprawy.

Edytowane przez robertkanc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgniecenia wyciągają specjalnymi drutami przez szparę między szybą a blachą. Ja korzystałem w 2009 r. z usług smart-plus w Poznaniu i wyglądało miejsce pracy tak:

 

http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/smart.jpg

 

Czas pracy 6h.

 

Jedną rzecz musieli poprawiać, ale generalnie do takich małych prac jak kartka A4 są wystarczający. Jeżeli miałbyś mieć dużo szpachli na drzwiach, to wolałbym wymieć drzwi na nowe , czyli lakierować w dobrym zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tez to wczesniej na ich stronie, ok dzieki kolego pozostaje czekac na rzeczoznawce ma byc w nast. tyg. i potem kwota wyplaty, wiem jak rozmawiac i ludze se, ze kwota bedzie sensowna - zobaczymy. Wolalbym zeby wyplacili w miare sensowna kwote i to zrobic samemu bo chcialbym miec to juz naprawione, a jak zdecyduje na aso i bezgotowkowo to bedzie na pewno dlugo trwalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.