Skocz do zawartości

e34 520i `89 nie wchodzi na obroty + problem ze skrzynią


Shimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW e34 520i rocznik 89 z skrzynią automatyczną.

1. Pierwszym problemem jest to że zaraz po zapaleniu mogę ruszyć ale jeśli tylko zdejmę mu nogę z gazu to obroty spadają i nie chce na nie wejść lub po prostu gaśnie. Problem ten praktycznie zawsze występuje gdy silnik jest zimny, ale zdarza się też na ciepłym... Ilu mechaników tyle było wersji, ale elektro mechanik po sprawdzeniu obstawił na przepływomierz, niestety nie miał odpowiedniego programu żeby go sprawdzić, ma przyjechać w piątek wiec zobaczymy czy w końcu jakas teoria sie sprawdziła. A wy co o tym sądzicie ?

 

2. Drugim problemem jest to że czasem zaświeca się kontrolka z zębatką. Jak wyczytałem jest to przejście skrzyni w tryb awaryjny. Samochód mi wtedy jeździ bardzo zamulony i praktycznie nie wkręca sie wyżej niz 2 tyś obrotów. Kontrolka gaśnie różnie czasem od razu po zgaszeniu i odpaleniu samochodu, a czasem bo 20 takich próbach, a czasem po prostu trzeba sie pomęczyć i dojechać w takim stanie i zostawić na noc. Jakie mogą być tego przyczyny ? Bo w internecie jest tego wiele, a i większość tematów to pytanie o kontrolkę gdy nic sie z ich samochodami nie dzieje.

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje ;)

 

P.S.

Nie napisałem ale samochód ma instalacje LPG, ale niestety objawy sa takie same i na benzynie i na gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrotów też bym obstawiał przepływkę, miałem podobne problemy kiedyś z wkręcaniem się na obroty i pomogła wymiana przepływki. a skoro na PB i LPG jest to samo to jeszcze bardziej prawdopodobne że to coś z dolotem powietrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej skrzyni macie jakieś pomysły?

Jednak chyba temperatura ma znaczenie, bo dzisiaj po prostu mi sie pod górę samochód zatrzymał :/ musiałem wyjeżdżać tyłem (R jest na tyle mocniejszy ze sobie poradził no ale tez jest przymulony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.