Skocz do zawartości

moduł komfortu i centralny zamek


hackunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam w swojej e46 316i 1999r. problem z centralnym zamkiem.. ale napisze od początku :)

 

Najpierw nie chciały mi się w ciepłe dni otwierać/zamykać drzwi- jedynie było słychać pstrykanie przekaźników.

Ok- trzeba wymienić przekaźniki, kupiłem nowe oryginalne, wlutowałem i tutaj zaczynają się schody...

Otwierają/zamykają się tylko drzwi kierowcy (obojętnie czy z pilota, przycisku, czy ręcznie kluczykiem)....

myślę sobie pewnie coś schrzaniłem i kupiłem drugi moduł komfortu o identycznych numerach i po wymianie okazało się ze problem pozostał :(

 

proszę o pomoc ponieważ pomysły mi się skończyły co może być nie tak... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przechodziłem przez podobny problem z modułem komfortu ostatnio, ale u mnie po zamianie przekaźników wszystko działa jak należy. Zachodzę w głowę co w ogóle może być na rzeczy, bo to nie jest normalne, aby tak się zachowywał na dwóch sprawnych modułach komfortu.

 

U mnie wysadziło bezpiecznik główny modułu komfortu nr 60 (25A) i cała elektryka padła z tego powodu. Wysadziło go ponieważ niechcący spowodowałem zwarcie wkrętakiem kiedy sprawdzałem przekaźnik otwierania centralnego zamka. Natomiast bezpieczniki 49 i 52 były całe... być może któryś z nich odpowiada za tylne drzwi. Sprawdzałeś bezpieczniki centralnego zamka?? Może tam coś padło i nie podaje sygnału na tylne drzwi :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujemy kluczyk według poniższej instrukcji. Po pomyślnym kodowaniu odczekujemy jeszcze z 10 sekund bez wciskania przycisków i otwierania drzwi, aby zmiany zapisały się w sterowniku. W starych kluczykach widać migającą przez te 10 sekund czerwoną diodkę w kluczyku. Instrukcja (poprawiona graficznie):

http://images42.fotosik.pl/910/66431f524a8b8700m.jpg

Edytowane przez yoshimura01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk kodowałem tym sposobem- ale nie w tym problem bo...

Otwierają/zamykają się tylko drzwi kierowcy (obojętnie czy z pilota, przycisku, czy ręcznie kluczykiem)....

Dodatkowo zauważyłem że jak otworze np. tylne prawe drzwi to komputer informuje że są otwarte przednie prawe i oba tylne drzwi (mimo że nie są)

od kierowcy informuje poprawnie

 

a czasami w ogóle nic nie pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.