Skocz do zawartości

kodowanie


dkrolikowski1981

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, są informacje które poskładałem w całość, lecz niestety występują problemy.

W pamięci DSC mam następujące błędy:

D373 F-CAN SWA-Top-Sensor Botschaft 200 oder 201 fehlt

5E3F F-CAN SZL Codierfehler

5E51 F-CAN SZL Seriennummer unqueltig.

 

Przy czym DSC nie daje się ani przekodować, ani odczytać bieżące kodowanie, wyrzuca błąd. Z tego co doczytałem SZL w tym aucie nie występuje jako osobny sterownik tylko koduje się go właśnie przez DSC. Dodam, że zamontowany zespół przełączników wygląda na nowy, auto było już kupione z martwymi przełącznikami. W wyposażeniu jest ACC więc nie jest to doposażanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Mam wielką prośbę jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny !!!.


Problem który mam polega na tym że doposażyłem moje BMW E60 530d 2006r w roletę chłodnicy w serwisie bmw powiedzieli że według nr. VIN takowa powinna być ale jej nie było więc dołożyłem zrobiłem nową wiązkę do elektromagnesu połączone ściśle z schematem tak jak powinno być a jednak nie działa tak jak powinna problem w tym że po uzyskaniu odpowiedniej temperatury silnika i załączeniu wentylatora chłodnicy nadal roleta zamknięta ?. Podłączenie jest jak najbardziej prawidłowe a w między czasie dowiedziałem się że jeśli tak się dzieje to należy aktywować w komputerze czyli dokonać odpowiednich wpisów by roleta działała jak powinna stąd moje zapytanie mieszkam w Dzierżoniowie może jest ktoś w okolicy z kolegów by mógł mi pomóc w kodowaniu dodania tych wpisów i dysponuje wiedzą oraz odpowiednim sprzętem też dowiedziałem się że można tą opcję kodowania zrobić w INPA ale trzeba mieć pojęcie ja go niestety nie mam!.


Pozdrawiam i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie jest to kwesta kodowania NCS , roleta jest sterowana przez DDE dokładnie DDE6

DDE6 ma bardzo mało pozycji do kodowania

głównie to

V-max czyli prędkość maksymalna

IGR- inteligentny alternator

serwis olejowy

i jeszcze kilka zależnie odd wersji ale nie ma tam nic o rolety chłodnicy

być może w klimatyzacji

proponuje zakodować moduł silnika i klimatyzacji do serii NCS i sprawdzić czy jest jakaś reakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź jestem na jutro umówiony z Panem który podejmuje się tego kodowania i coś wspomniał że sprawa dotyczy zakodowania 2 modułów do serii ewentualnie wpis do FA gdyby zakodowanie modułów nie rozwiązało tematu dam znać czy poszło wszystko jak należy i czy praca rolety jest prawidłowa?.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Autko mam przed liftingiem wczoraj byłem u Gościa i zrobił mi kodowanie itd... nie miałem zakodowanej fabrycznie żaluzji teraz komputer powinien widzieć te żaluzje a kodował w 2 modułach ( chyba dotyczyło to też klimatyzacji do serii NCS) i dodał do FA powinno być ok sprawdzaliśmy temperaturę ale max uzyskaliśmy 96/97 stopni i były zamknięte mówił że przy tej temp. żaluzje się nie otworzą mają się otworzyć przy powyżej 98 stopni i wyżej teraz nie wiem czy będzie dobrze? zapewnił mnie że jest ok.


A mam jeszcze prośbę którą bardziej kieruję do użytkownika: Din76 czy może wiesz jak powinno wyglądać prawidłowo zakodowana żaluzja chłodnicy czyli doposażenie w BMW E60 530D 2006r VIN: CR07160 teraz chodzi o prawidłowe kodowanie tak by komputer ją widział itd.... W sumie kodował ale czy prawidłowo tego nie wiem? stąd moja prośba o podpowiedź i sprawdzę czy tak jest. Proszę o wskazówki jak powinno to być wpisy gdzie co i jak itd... Kbelek już kupiłem z oprogramowaniem Inpa i inne w zestawie czekam na przesyłkę wpisał kod ponoć: "+NKWI" i coś do wersji... odhaczył roletę by komputer widział inne zmiany w 2 modułach klimatyzacja było troszkę tego.


Pozdrawiam

Edytowane przez motochrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisał "+NKWI" do FA w CAS i LMA ale klapy nadal sztywno zamknięte przy temp. 97/98 i coś do wersji... i odhaczył roletę by komputer widział inne zmiany w 2 modułach klimatyzacja było troszkę tego nie bardzo wiem więc coś mogłem tu nie jasno określić. Ale w trakcie kodowania klimatyzacja panel przestał działać tak się stało po kodowaniu do wersji i trza było zmienić odhaczyć na mój panel dlaczego zamieniło panele nie wiem i Gość nie wiedział dlaczego fakt że tak się stało? po za tym wszystko poszło niby dobrze!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.