Skocz do zawartości

pękające łopaty wentylatora


woyteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam od zawsze problem z pękającymi łopatami wentylatora wisko. Może ktoś podpowie co może być przyczyną? pompa wody wymieniona, ma przejechane może ze 25kkm, zero luzu na łożysku.

Wisko kupiłem podróbkę z SRL. Tunel wentylatora został usunięty. Właściwie to już chyba 4 wentylatory poszły. Najciekawsze jest to że jak to auto kupiłem to wisko nie działało a połowa łopat też była urwana.

Według mnie chyba jest niemożliwością żeby łopaty zahaczały o osprzę silnika (elementy vanosa) luz miedzy silnikiem jest około 1,5 do 2 cm.

Stosowane wentylatory to oryginalny używany, chińska podróbka za 35 zł, droższy z febi.

Niedługo bedę miał wisko i śmigło z E34 535, mierzyłem i pasuje.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że wisko (oryginalna podróbka) jak się załączy to ma jakby za wysokie obroty, jakby śmigło w samolocie, poza tym w okresie zimowym zaraz po odpaleniu też działało do przejechania jakieś 2 km.

Może ktoś coś podpowie????

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo raczej mało prawdopodobne żeby na łożysku prawie nowej pompy był luz i powodował jakieś bicie, zresztą próbowałem poruszać całym wiatrakiem i ani kszty luzu.

Jeśli chodzi o wisko to na wolnych obrotach powinno sie dać zatrzymać ręką śmigło a u mnie no da się ale z bólem w palcach. Poza tym jak się już załączy to bardzo go słychać nawet przy zamkniętych szybach, jakbym miał z 6 litrów pod maską.

 

Zastanawiałem się czy można by wstawić zamiast wisko wentylator elektryczny z 1,6 lub 1,8, pytanie tylko czy by się zmieścił?

Słyszałem też że wentylator z przodu od klimy powinien wydolić do chłodzenia silnika, oczywiście po wstawieniu innego czujnika do załąnczania wentylatora.

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.