Skocz do zawartości

BMW 318i-adapter do radia REVERSE


pirlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uprzejmie.

W końcu udało mi się zakupić trójeczkę i od razu mam pytanie odnośnie radia.

W moim samochodzie mam zwykłe radio kaseciaka"BMW REVERSE"-w bagażniku brakuje także zmieniarki.

W związku z tym oczywiście jestem zmuszony słuchać tylko radia.

Nieoryginalne radio kompletnie odpada,bo jakoś psuje mi to wystrój wnętrza :D ..kupywać używanego bmw buissnes cd,przynajmniej przez internet nie zamierzam(nie chcę kota w worku),z kolei zakup nowego radia oryginalnego to jakieś niebotyczne kwoty.

Z tego co mi mówił znajomy można kupić adapter,dzięki któremu bez problemu będzie można słuchać własnej listy przebojów:D

I tutaj pytanie...jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia i jak to bezproblemowo podłączyć by chodziło jak należy?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego taki adapter to sprawa często poruszana na forum, choćby w tym temacie: viewtopic.php?f=92&t=176486&hilit=yatour . Są trzy rodzaje wtyczki, którą łączysz zmieniarkę z radiem. Żeby mieć pewność, który rodzaj złącza w zmieniarce jest Ci potrzebny proponowałbym po prostu wyciągnąć radio i zobaczyć co jest z tyłu. Nie zajmuje to dużo czasu a będziesz miał pewność, że kupujesz dobrą zmieniarkę. Moje radio niby było na liście kompatybilnych z jednym typem zmieniarki a po wymontowaniu radia okazało się, że jednak nie mam potrzebnego złącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reverse nie obsługuje zmieniarki z tego co kojarze wiec jedyny adapter który cie urządza to kaseta za 2zł z kabelkiem :)

 

jak chcesz podłączyć emulator zmieniarki taki na mp3,karty pamieci czy usb to musisz miec radio które obsługuje zmieniarke, chyba dopiero business obsługuje :) musi być guzik MODE :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

Rozumiem zatem,że wystarczy najzwyklejsza w świecie kaseta adapter gdzie wystarczy włożyć ten kabelek w miejsce na słuchawki?

Tak czy siak w przyszłości pomyśle o oryginalnym radiu z możliwością odtwarzania cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewaj sie dzwieku dobrego poniewaz malo basów bedzie, do tego szumy i trzaski mogą być ale koszt znikomy wiec sprawdź jaki dzwiek jestes w stanie przyjąć i uznać za wystarczający :)

 

ja odpusciłem wyglad i wsadziłem radio innej firmy i dopiero teraz moge słuchać muzyki :) do tego wygłuszenie drzwi i zmiana głośników.

 

Żeby była lepsza jakość można wlutować kabel aux pod np. fale AM, jak masz ogarnietego elektronika to ci to zrobi za piwo i wtedy włączając guzik AM i podpinając telefon czy playera mp3 bedziesz miec muze z lepszą jakością :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co ty, radio reverse i chciałem zmieniarkę cyfrową, i doszedłem do wniosku że jednak wygląd musi być git i znalazłem u siebie w mieście za 50 zł business kupiłem zmieniarkę i jest bardzo zadowolony z efektu więc polecam takie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak koledzy mówią-mam adapter,ale jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.Doszedłem do wniosku,że z czasem i przy większej ilości wolnych środków na takie bzdurki poszukam jakiegoś ogarniętego buissnes cd,bo na dłuższą metę słuchanie muzyki dzięki adapterowi może być nieco irytujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

nie bedzie lepiej. Żeby było lepiej musisz wstawić radio które ma sporo wiecej mocy, a każde seryjne ma bardzo mało mocy. Żeby dzwiek był dobry potrzebujesz wzmacniacza do ori radia, wymiany radia na jakieś dobre typu alpine, do tego głośniki.

 

Do tego głośniki są bardzo słabej jakości, źle zamontowane oryginalnie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo radio kaseciak i ten adapter kaseta za grosze ;d ale jedyne co robie zeby zniwelowac szumy i trzaski w muzyce to akurat ja podpinam pod telefon i robie takie cos ze w telefeonie wyciszam prawie na minimum gloscnosc odtwarzacza a jedynie poglasniam radio i jest duzo lepiej :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.