Skocz do zawartości

na razie jest e46 ale ma być e38 :)


ops2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się was spytać o doświadczenia z jazdy 7-mką e38. W związku z tym, że jestem w stanie nabyć i utrzymać takie autko a zawsze o nim marzyłem poważnie zastanawiam się nad jego zakupem. Moje osobiste doświadczenia z BMW dotyczą głównie serii 3 (e-30,36 i 46, którą jeżdżę obecnie). Miałem też przyjemność odnawiać klasyka - czyli starą 6-tkę. Swoje e46 będę musiał sprzedać choć chciałbym żeby zostało "w rodzinie" :(, (touring 3,0D, automat, rok 01). Samochodzik oprócz tego co potrafię zrobić sam serwisuje u Adama w Raszynie, skrzynkę u Mirka w Ursusie i 7-mką też tam będę jeździć.

Myślę o silniku 4,0, ewentualnie 4,4 - tym razem w benzynce i oczywiście w automacie . 3,0D jest świetny ale czas na coś większego. Można powiedzieć, że jestem już doświadczonym, statecznym kierowcą ale potrzebuje od czasu do czasu szybciej przemieścić się "po trasie" :D . Może ktoś z was ma takie ciekawe autko do sprzedania ? O zamianie raczej nie myślałem ale w ostateczności mogę ją również rozważyć. Interesują mnie doświadczenia kierowcy, który przesiadł się z e46 do e38 i to zarówno "zza kółka" jak i z eksploatacji :).

E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci napiszę moje doświadczenia,

do czasu zakupu E38 tłukłem się Hondą Civic i Accordem, pierwszy raz jak wsiadłem do E38 wszystko wydawało mi się duże, zastanawiałem się gdzie kończy się przód a gdzie tył. Po 10km czujesz się jak w domu, auto w środku jakby optycznie się zmniejsza, tzn czujesz się wygodniej i bardziej pewny siebie. Co do jazdy od razu stwierdziłem że jeździ się o niebo lepiej, można by rzec, że lecisz nad drogą. Także czujesz się bardziej pewnie na drodze niż innym autem mniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z twoje doświadczenie -jest dla mnie cenne ..........ale zapewne nie jeździłeś ......E46 ?. Ja z kolei miałem już kilkanaście aut zarejestrowanych na siebie i pewnie drugie tyle, którymi miałem przyjemność jeździć. Każda "trójka" prowadzi się znakomicie a E46 jest pierwszym autem, które posiadam dłużej niż rok. Bardzo mi odpowiada i jesteśmy już razem od bodajże 3 sezonów. E38 z kolei to moje marzenie jeśli chodzi o autka większe. Tyle , że dotychczas nie było mnie na niego stać ...... , a raczej na jego utrzymanie :).
E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega tak samo jak ja szuka e38 :) z tym ze ja juz upatrzylem fajna sztuke 735i po ktora na poczatku lipca jade (umowiona sprzedaz) :)

wsiadajac do auta czujesz sie jak w 'samolocie', komfort i luksus, jest wiekszy niz w moim passacie b7 z 2011roku :shock: ..

czujesz sie bezpiecznie. mimo tak duzego gabarytu, nie odczuwa sie tego zmeczenia przy jezdzie, a wrecz przeciwnie jest to przyjemna jazda.

 

e46 jest bardzo popularnym autem, akurat wsrod moich kolegow znajda sie 3 czarne kombi i kazda manual 2.0d.

siedzialem w kazdej, nawet sie przejechalem pare razy.. no powiem Ci chlopie ze e46 do e38 nie ma co nawet porownywac..

jak by to kolega powiedzial: "nie porownuj gowna do twarogu" - oczywiscie nie obrazajac e46 bo tez jestem ich fanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy e46 polift 330i cabrio złota :D i poluje już dłuższy czas, ale nie mogę znaleźć w kolorze, co raz bardziej się boję że nie wychodziły :P

A co do jazdy na codzien to przepraszam :D ale e38 o niebo lepsze. Kocham to auto za komfort jaki daje w podróży. To jest nie do zastąpienia przez cokolwiek innego.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 miałem 3 dni kolegi z silnikiem m63 735, autem się nie jeżdzi tylko płynie, w e38 jest dobre wyciszenie, a dotego jak dojdą szyby podówjne nic nie słychać, co jest dobrą zaletą dla mnie, bo w 7er musi być jazda dostojna, a w trójce może chuczeć nie przeskadza mi to :D

Ogólnie E38 mi się bardzo podobają, jednak w E32 jest cos takiego, że po przesiadce z e38 do e32, czujesz głebszą różnice i jesteś lepiej osadzony w fotel.

735i ładnie chodzi i spalanie też nie duże.

Ale jeżeli ta 7er, ma być w mieście użytkowana, to przyjemnośći raczej nie będzie :D 7er lubi długie długie trasy przedewszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zarówno e46 jak i e38 i nie ma porównania 7 to fura

 

 

wygodniejsze siedzenia w e32 niz e38? ta :lol: :lol:

Nie o to chodzi.

Lepsza widoczność jak dla mnie, bo e38 jest troche nizsze, ale to pikuś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku możesz być przytłoczony troszkę tym jak jest w środku cicho i jak dużo miejsca. Zwłaszcza jak ktoś jedzie z tyłu. Odległość do przedniej szyby wydaje się astronomiczna :P Jechałem auti A8, Mietkiem bunkrem i mam e38. Audi i merol jak na tapczanie i aż się od tego bujania robi nie dobrze przyznam a e38 jest nadal zestrojona jak bmw tak że czujesz drogę. Jedzie się bardzo fajnie ale wiesz ze leci bardzo stabilnie. Ja mam S EDC działające :P więc jak się pohula to się zawias utwardza i pięknie chodzi w zakrętach bez przechylania jak miecio ale jak jeździsz spokojnie to robi się limuzyna. Polecam S EDC ale po wcześniejszym zbadaniu stanu amorków bo regeneracja 400 sztuka więc nie mała sumka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.