Skocz do zawartości

E36 316i 98' - opinie


suharex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jedzie do mnie z Niemiec właśnie takie BMW jak w temacie. Będzie to moje pierwsze auto na własność . Kupuje od dobrego kuzyna handlarza więc na pewno nie będzie to jakiś kicz. Chciałbym się dowiedzieć co w takim aucie ulega awarii przy normalnej eksploatacji (nie jestem z tych drifterów wioskowych) i jak sie ma założenie zwykłego gazu ? Bo dużo ludzi mówi "BMW nie lubi gazu" itd. Chodzi mi o ekonomiczność i bezawaryjność. Piszę tu , ponieważ chcę zobaczyć opinie innych .

 

Auto : klima , skóra , elektryka ,

Edytowane przez suharex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, to już stare auta, zobacz czy nie ma wycieków z silnika, skrzyni, dyfra. Do obadania przedni uchwyt wydechu (przed katalizatorem), przewody hamulcowe plus przewody elastyczne (rdza i pęknięcia gumy). Do sprawdzenia króciec układu chłodzenia za silnikiem, guma przepływomierza (szczelność, brak pęknięć, wtedy silnik faluje), wyczyść krokowca i przepustnicę, no i na sam koniec rdza czyli nadkola tylne, przednie błotniki plus grill na połączeniu z błotnikiem, podłoga. Co do gazu w compact to z tyłu jest dojazdówka umieszczona na zewnątrz pojazdu, więc butla chyba tylko wewnątrz. Jeśli to ma być normalne auto bez udziwnień to wywal po zakupie lampy lexus style bo do niczego nie pasują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam dyskutować, bo to nie moja auto ale miałem oryginalne lampy i moim zdaniem wyglądały i świeciły dość dobrze. Co do butli to znajdziesz odpowiednią pod dojazdówkę? Tam jest bardzo mało miejsca, widziałem na maxbimmer butlę na zewnątrz ale nie wiem co przepisy na to. http://www.maxbimmer.pl/f66/e36-compact-dokladka-tylnego-zderzaka-kupno-pomoc-foto-21528/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajde raczej , mowił gość ze wsadzi to wsadzi :) też się o to martwiłem czy się zmieści. Musi być ukryta :) nie ma innej opcji.

 

Nie widziałem jeszcze w real bagażnika compacta ale są tam jakieś wnęki , nie wsadzi gdzieś tam butli ? Jakoś pokombinować coś? Doradźcie :) Może być nawet jakas 18 litrowa lub mniejsza.

Edytowane przez suharex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok dzięki dzięki . A co do tych zapasówek to niektóre widać , że są pod spodem , a niektóre jakby w środku , sam już nie wiem i spać mi to nie daje. Szkoda mi 3 tys na sekwencje :)

 

ps. dużo osób mówi mi o tych lampach :) chyba dałem się przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butli jak będzie chciał wsadzić ja jednak do bagażnika to nie polecam, tam gdzie dojazdówka nie wiem jak tego dokona ale prędzej;)

Ogólnie nie wiem czy zmiana na gaz jest opłacalna w tym momencie i w aucie o tej cenie... Ale to moje zdanie:)

Co do sprawdzania ogólnie polecam hamulce do sprawdzenia tam najczęściej sporo rdzy, oraz spód cały zazwyczaj rura wydechowa już jest podgryziona;)

 

Ogólnie najważniejszy jest silnik powinien palić od dotknięcia i być cichy (chyba że rurka już pryka;)) Troszkę możesz się obawiać że autko będzie dobite, bo BMW kupują często jak wspomniałeś drifterzy, choć dla mnie to kaci, na pewno w tym modelu bo to wyścigówka nie jest. A w Niemczech potrafią zrobić jeszcze tuning, który nie zawsze Mi pasuje.

 

 

Jako ze to pierwsze auto życzę miłej zabawy, bo pobawić się można, zwłaszcza zimą i z tym też sie licz, nie wiem czy już czymś jeździłeś ale zapewniam, jest inaczej :8)

 

P.S. Oczywiście na początek polecam wymiany filtrów i płynów, a nawet wycieraczek;) Takie małe rzeczy a będzie wdzięczność ze strony auta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta ? A się zna :) nie no auto mam ze sprawdzonego źródła tak , że obaw nie ma ale jak już będę go miał chciałbym wiedzieć na co zwracać uwage , żeby dokonywać napraw itd w miare szybko niż ma sie rozlecieć :)

 

ps. drifterem nie jestem ale w zimie na parkingu czemu nie , a gaz (nie pracuje narazie itd a za 25zl będzie troche jazdy , zawsze lepiej 25zl niż 40zl . )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge powiedzieć co w "nowych" autach ogólnie często jest do wymiany.

Akumulator, a w tym co wymieniłeś w aucie będziesz miał spory, taka ciekawostka nie ma pasujących już akumulatorów do tego modelu (ja nie widziałam) chodzi mi o rozmiar.

Opony, najczęściej nie zmieniamy opon, felg itd na nowe przed sprzedażą auta.

Płyny i filtry, to powinno się robić dla siebie. (Chłodniczy, olej, hamulcowy, filtry chyba są 2...)

Z dodatkowych: zakup gaśnicy, możliwe ze kluczy (często wyparowują z bagażnika), apteczka, płyty do radia;) środki czystości, wycieraczki, bezpieczniki, WD-40, brelok, polecam zakup jakiś żaróweczek w razie W...

Z możliwych: pilot do centralnego często, nie ma. wyważanie prostowanie felg, rura wydechowa, tarcze, klocki, naciąganie ręcznego, wymiana ręcznego.

Z awarii: tu może wydażyć się wszystko :evil: Niestety autko już młode nie jest a nic młodości z innym właścicielem nie zwróci.

 

O gazie nic nie napisze, nie miałam przyjemności jeździć ani zakładać, ani słuchać rzetelnych opinii innych :mrgreen:

 

P.S.

O co chodzi z kobietą? Toż to nas więcej na świecie jest więc nic dziwnego ze jakaś udaje ze się zna :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q75/s720x720/1005583_473843542701286_1538493249_n.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q74/s720x720/1004727_473843832701257_1859850662_n.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q81/s720x720/994144_473843552701285_1828262486_n.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q79/s720x720/998388_473843409367966_1343215573_n.jpg

 

Oto mój nabytek . Jedna wykryta wada podczas podróży z Niemiec na kołach bijące hamulce.

 

I ten wsteczny , ile do niego trzeba siły? Bo jak wrzucam (chyba 1 , i wyrzucam to w lini prostej idzie na 2 ) więc na R trzeba troche siły użyć? Pierwszy raz mam do czynienia z taką skrzynią .

 

ps. nie jechałem nią jeszcze bo stała bez akumulatora , a na sucho ciężko wyczuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e36 coupe 1,6 m43 z 94r. Założyłem LPG, sekwencje 4 generacji stag 300 4 - za 2350zł butla w kole zapasowym największa jaka była +- 60L. Furka śmiga, nic nie szarpie, nie gaśnie jest ok. Koszty przejazdów do pracy zmalały mi z 560zł na 300zł gaz mam od grudnia, mamy czerwiec oszczędności ok 1500zł.

Wracam do podziwiania zdjęć, może coś jeszcze dopiszę.

 

Tak patrzę na te lampy i na tyle to nie sa lexusy, te sa ok fajne z białym kierunkiem. Co do przednich też mam takie, przyjechało to to z niemcowni na takich, wolę z czarnym środkiem, zamiana z kimś ? Wygląd maja nie najgorszy, przynajmniej kierunkowskaz nie wypada a i dobrze świecą.

Felgi masz od nowszego modelu, ciekawe czy mają dobre ET mieszczące się w granicy tolerancji.

Co do silnika to 102KM szału nie robią ale przynajmniej jest oszczędny. Zalej dobrym olejem, w tych silnikach lubią padać wałki, ten silnik nie nadaje się do katowania. Koszt regeneracji głowicy + wałek itp. 2400zł tak że szanuj furkę.

 

Co do wycieraczek polecam valeo cena do jakości koszt ok 50zł za komplet. jak kupisz tandetę to będą skrzypiec, odkształcać się, guma stwardnieje, szkoda gadać.

 

Powodzenia z Bunią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.