Skocz do zawartości

[318i] Jakiej klocki tyłu?


matilapy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie klocki polecacie włożyc na tył zastanawiałem sie nad ATE, Textar i Zimmermann, ktore wybrac? Może ktos poleci inne?

Podczas hamowania zapala mi sie kontrolka swiateł tylniego czyli czujnik jest do wymiany czy jak jeszcze nie swieci cały czas to nie trzeba wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina kończących się klocków tylko problem z którąś żarówką prawego tyłu. skoro zapala sie przy hamowaniu to może jakieś zwarcie od świateł stopu. od zużytych klocków masz inna kontrolke, zapala się na stałe koloru pomarańczowego i nie zgaśnie dopóki nie wymienisz klocków z czujnikiem a wygląda mniej więcej tak (O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie wina oprawki

 

prawdopodobnie zaśniedziałe styki

 

kolega wyżej napisał ci co odpowiada za klocki - jaka kontrolka

 

ja dwa tyg temu robiłem cały tył w moim 318i bo już niczego nie było - aż strach było jeździć

 

ja osobiście dałem klocki + szczęki + tarczobebny + czujnik = BOSCH

tylko sprężynki TRW dałem bo boscha nie było :)

 

i jak nie wymieniałeś płynu hamulcowego to zrób to lepiej przy okazji

 

ja chyba jeszcze fabryczny miałem

 

po jego zlaniu przypominał bardziej przepracowany olej z silnika a nie płyn hamulcowy - masakrycznie to wyglądało

 

p.s. jutro robie przód ale na szczęście same klocki + czujnik - dzisiaj się skończyły

 

chyba świadczy to o tym że hamulce równo pracują

 

bo fabrycznie jest przyjęte że po dwu krotnej wymianie klocków z przodu przychodzi czas na tylne

 

tak powinny się zużywać :cool2:

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.