Skocz do zawartości

E46 316 compakt wachanie obrotow


wolfiks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ,

 

BMW e46 316 compakt + LPG ,

na wolnych obrotach strasznie faluja mi obroty ;( nie wiem co to moze być, mogą to byc Swiece złe do instalacji z gazem ? a jeszcze jest taki przypadek włonczylem dzis na wolnych obrotach klime to broty faluja mniej ale jednak faluja , Prosz eo jakies rady,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po co te świece wymieniać wciskają jakieś bajki gazownicy, że mają specjalnie świece, na których gaz będzie fruwał heh :) kupujesz takie jakie powinny być, a co do falowania to wiele problemów możesz mieć najpierw pod kompa auto czy ma błędy po drugie falowanie powstało po założeniu gazu ? Świeci się check ? Klime jak włączysz masz dodatkowe obciążenie nawet po samym włączeniu klimy mogą Ci lekko latać obroty na postoju. Sprawdź błędy, napisz mi wszystko o co zapytałem a pomogę :) bo z gazem problemów to ja miałem sporo :) I myślę, że świece byś musiał mieć tak dojechane, żeby to w jakiś sposób na obroty leciało, ponieważ miałem sam u siebie jedną spaloną 5 w miarę dobrych bo cewki takie piękne przebicie robiły, że paliły świece i obroty jedynie pod dużym wysiłkiem czyli włączona klima,wszystkie światła, co tylko możliwe to po otworzeniu maski było słychać nie równą prace silnika, ale na pewno nie falowały przez świecę :) Ile zapłaciłeś na świecę ? i jakiej firmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gazie i benzynie faluja

Nic sie nie swieci zaden błąd,

Swiece za 220

falowanie powstalo w chwili zalozenia gazu,

 

dzis bylem u mechanika podlonczyl pod kompa i nic nie widac ale on przypuszcza ze to jedna z cewek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro check się zapalił to coś masz spierdzielone. Na Twoim miejscu auto odstawił bym, gdzie montowali gaz i niech poprawiają. U mnie check tak samo świecił po zamontowaniu gazu, fachowcy stwierdzili, że to nie ich wina i tak brat jeździł ponad 2 lata, aż po wielkich trudach z gazownikiem znaleźliśmy problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie to tak jak by nie pracował na cewce. Ciężko powiedzieć czemu falują, ale skoro check wyskoczył to tylko komputer i zobaczyć jakie błędy są. U mnie pokazywało 8 błędów w tym 6 ukrytych i na szczęście udało się zrobić, a problem był w ciśnieniu. Ale jak faluje na benzynie to może jakieś lewe powietrze dużo tego może być. Pierwsze co jak check będzie się świecił to na kompa i wtedy dobry mechanik bo już to pisałem wielu osobą bmw i gaz to koszmar i osoba która montuje musi być bardzo ogarnięta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw komputer zobacz co pokaże, ale podejrzewam, że będzie coś z zapłonem. Wystarczy nawet, że fajki na cewkach są dojechane i już będzie to wpływało na pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece masz mieć takie jakie były przypisane, u mnie były bosch 2 el. i cewki robiły przebicie, że jedna się spaliła. Kupiłem 6 świec bosch 4-e i 6 nowych fajek i poprawa była spora, ale cewki trza było też wymienić na nowe bo jednak przebicie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie druciarze od gazu nie byli ogarnieci pierwsze co to dali mi świece po 13 zł i chyba dokręcali je w palcach masakra ;/

 

No to masz wyjaśnienie zamontować zamontują, ale jak już coś się dzieje to ręce do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz błąd to nic nie pomoże póki nie wykasujesz. Jedź na komputer najpierw i zobacz jaki jest błąd. Może być tak, że walnął Ci czujnik położenia wałka rozrządu a potrafi robić wiele błędów na gazie i na benzynie auto faluje. Też mi padł i po wymianie wszystko było dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.