Skocz do zawartości

Kupno BMW E36 1.8 IS


Villoin

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy także witam wszystkich :D

Zebrałem trochę pieniędzy, a konkretnie to 6000 zł. Chciałbym zakupić jakiegoś IS w coupe. Co mi doradzacie czy znajdę coś za takie pieniądze w takim stanie żebym pojeździł około 2 lat? Na co zwracać uwagę? Ale przede wszystkim czy opłaca się kupować takiego IS za takie pieniądze? Licze na wasze przeżycia z tymi samochodami i doświadczenie w sprawach BMW.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 2.0... Osiągi te same, ale rzędowa szóstka to jednak jest to.

 

 

Powiem Ci, że wszystko zależy od szczęścia i od tego jak będziesz dbać o auto. Nie kupuj auta od razu, tylko pooglądaj pare sztuk i dopiero się decyduj. Bo możliwe, że znajdziesz fajną za 6 tyś, a ktoś inny sprzedawać będzie jeszcze lepszą za 5.5tyś. Nie sugeruj się zdjęciami. Jedź z mechanikiem najlepiej oglądać auto. Jak nie znasz żadnego to na stację diagnostyczną. Zawsze lepiej być 100zł w tył niż 6 tyś.

 

Zresztą, przejedź się. Jeśli sprzedawca unika 'jazdy testowej' to już mu podziękuj na wstępie :).

 

 

Ja swoją bumę kupiłem za 4tyś. 2.0l w coupe, bezwypadkowa, wszystko wymieniane na nowe, nie było oszczędności na częściach. Tyle, że po znajomości ją brałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dbaniem o samochód to raczej nie będzie żadnego problemu gdyż np. o rodziców auto dbam bardziej niż oni sami. Zastanawiałem się nad 2.0 ale nie jestem człowiekiem który jeździ aż tak bardzo szybko 160-170 to max( Może dlatego że na więcej nie pozwala moje aktualne auto?;D). A tak naprawdę to mam trzech znajomych którzy właśnie jeżdżą IS-ami i nie narzekają na osiągi. Więc myślę że IS będzie takim kompromisem. Jeśli chodzi o blacharkę to o to się nie martwię bo samochody będę oglądał z człowiekiem z rodziny który samochody maluję już od 12 lat. (Niestety nie mam zaprzyjaźnionego mechanika z którym mógłbym te samochody pooglądać) Najbardziej chodzi mi o to aby znaleźć BMW ze zdrowym silnikiem. Na co patrzeć? Po czym poznam stan silnika?

 

Na pewno warto będzie podjechać do jakiegoś mechanika aby spojrzał i ocenił. Myślałem żeby może wziąć ze sobą manometr ( bo mam do benzynówek ) żeby pomierzyć ciśnienia na cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.