Skocz do zawartości

[E46] Przestała działać zmieniarka


-Zygfryd-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam w samochodzie zamontowaną zmieniarkę firmy Becker 2660. Nie wiem czy była zainstalowana fabrycznie, wydaje mi się, że wszystkie fabryczne zmieniarki znajdują się w zabudowie obok nadkola, natomiast moja jest pod tylną półką (sedan).

Nie używałem jej od jakiegoś czasu, jednak ostatnio wpadłem na pomysł, że aby posłuchać starych CD. Tutaj pojawił się problem, wciskając przycisk Mode na radiu (Business na kasety) przeskakuje pomiędzy radiem a tape, nie widzi zmieniarki.

Gdzie powinienem szukać problemu? Mam wrażenie, że zmieniarka nie ma dopływu prądu, gdyż nie mogę nawet wyjąć magazynku, jednak przeglądając rozpiskę bezpieczników nie znalazłem żadnego dedykowanego do zmieniarki, a te od radia (7 i 41) są OK.

Nie chcę jej demonować, bo jest w tak niewygodnym miejscu, że można sobie kark skręcić, ale oglądałem jej zdjęcia na allegro i z żadnej strony nie widać miejsca na bezpiecznik bezpośrednio w niej.

Ktoś z Was miał podobny problem?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie tak dawno kabel się wypiął z kości radia od zmieniarki.Możesz też sprawdzić bezpiecznik z tylu zmieniarki musi być.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/becker-silverstone-6-disc-changer-2660-i3262414609.html

Moja zmieniarka jest identyczna jak ta z linku. Nie widzę tutaj żadnego miejsca na bezpiecznik. Może ktoś ma inny pomysł?

W ostateczności wyciągnę radio, ale wolę tego uniknąć aby później nie mieć problemów jeżeli pójdą zatrzaski od listw na kokpicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę trochę powalczyłem z tą zmieniarką. Nie chciałem wyciagać radia więc zacząłem od bagażnika. Chciałem sprawdzić przewody, czy może nie wypięła się wtyczka od zasilania. Zdjąłem tapicerkę, wtyczki wyglądają OK.

Czy ktoś z Was orientuje się skąd zmieniarka czerpie zasilanie? Jest ono doprowadzone bezpośrednio z radia czy gdzieś po drodze jest wpięta w instalację?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.