Skocz do zawartości

bmw e92 335i oil catch can??


michalez

Rekomendowane odpowiedzi

hehe w USA jezdza na KN-ach albo innych wynalazkach (stozki ... ) to tak maja,

u mnie nawet 30% tego nie bylo...

 

 

... po 190 tysiacach kilometrow.

 

Takze mity miedzy bajki, albo propagowane w USA przez idiotow, gdzie maja wszystko gorsze, od opon przez paliwo na filtrach konczac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w USA jezdza na KN-ach albo innych wynalazkach (stozki ... ) to tak maja,

u mnie nawet 30% tego nie bylo...

 

 

... po 190 tysiacach kilometrow.

 

Akurat to co widzisz na tym zdjeciu, to osad z oleju silnikowego, zassanego z odmy ;) Filtr powietrza nie ma tutaj nic do rzeczy. Fabryczny separator oleju nie radzi sobie poprostu w niektorych przypadkach.

 

Problem istnieje, nawet ASO BMW w USA (gdzie tych aut masz x razy wiecej niz w Polsce) oferuje usluge czyszczenia silnikow N54 i N55, wlasnie z tego osadu.

 

Takze mity miedzy bajki, albo propagowane w USA przez idiotow, gdzie maja wszystko gorsze, od opon przez paliwo na filtrach konczac ;)

 

Mitem to jest chyba wlasnie to, ze wszystko jest gorsze w tych przypadkach gdy nie jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mowie na bazie swojego ex ezgemplarza:

Poczatek produkcji,

195 tys przelotu

od 170 tys kilometra na lekkim chipie

i za cholere czegos takiego nie bylo... u mnie w ex galerii sa zdjecia jak to wyglada... ;)

 

A w USA po ~80 tys km takie syfy no to hallo? albo wlasciciel ze "srednim" IQ, albo podzespoly gorsze... ;)

 

Tak samo jak widze padajace pompy paliwa w egzemplarzach z USA... skad takie cuda? Paliwo tez maja badziewne...

Dlatego nie lubie "problemow aut z USA" sciagac na rynek europejski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mowie na bazie swojego ex ezgemplarza:

Poczatek produkcji,

195 tys przelotu

od 170 tys kilometra na lekkim chipie

i za cholere czegos takiego nie bylo... u mnie w ex galerii sa zdjecia jak to wyglada... ;)

 

To, ze u Ciebie nie wystapil, nie oznacza, ze go nie ma.

 

A w USA po ~80 tys km takie syfy no to hallo? albo wlasciciel ze "srednim" IQ, albo podzespoly gorsze... ;)

 

Tak samo jak widze padajace pompy paliwa w egzemplarzach z USA... skad takie cuda? Paliwo tez maja badziewne...

Dlatego nie lubie "problemow aut z USA" sciagac na rynek europejski...

 

To widocznie w Niemczech maja to samo paliwo co w USA, bo problem tez im jest znany

 

http://www.e90-forum.de/e90-e91-e92-e93-motor-getriebe-auspuff/32432-335i-reinigung-der-verkokten-einla%C3%9Fventile-mit-strahlger%C3%A4t-bericht-inkl-fotos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestia zdrowego i swiadomego uzytkowania samochodu.

Albo mialem bardzo, bardzo duzego farta ;)

 

Jak dla mnie 335i to najlepsze autko pod wzgledem osiagi/koszta zakupu/utrzymania.

A jako ze sam jedzilem dwa lata praktycznie bez awarii to nie dziw sie ze wsystkie takie pogloski bede spychal gdzies w kat ;) - tym bardziej ze sa poparte moim doswaidczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestia zdrowego i swiadomego uzytkowania samochodu.

Albo mialem bardzo, bardzo duzego farta ;)

 

Moze i to, i to, praktycznie zaden problem z modelami roznych producentow nie objawia sie w 100% egzemplarzy.

 

Jak dla mnie 335i to najlepsze autko pod wzgledem osiagi/koszta zakupu/utrzymania.

 

Wogole tego nie kwestionowalem.

 

A jako ze sam jedzilem dwa lata praktycznie bez awarii to nie dziw sie ze wsystkie takie pogloski bede spychal gdzies w kat ;) - tym bardziej ze sa poparte moim doswaidczeniem...

 

Dobrze, tylko zdazyles wczesniej zrzucic wine na problem na filtry K&N, inna jakosc paliwa, inna jakosc podzespolow. Tak jak napisalem wyzej, wpadki sie zdarzaja, nie ma aut idealnych, pozbawionych wogole jakichkolwiek wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.