Skocz do zawartości

E90 320i n46 - blad 29F5


dexx-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie.. mam taki oto blad:

http://pics.tinypic.pl/i/00388/batny4218xut_t.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00388/r4o858x02mxl_t.jpg

Czytalem gdzies ze przyczyna moze byc sonda lub katalizator..

Jak to mozna sprawdzic aby bezcelowo nie wymienic czegos dobrego?

jakis pomysl??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
To wyglada na martwy katalizator, tanio nie bedzie, tyle mw (150 tys km) trwa katalizator przy zbyt zadkiej wymianie oleju (powinno sie co 10 tysiecy) i uzywaniu olejow ktore sie pala czytaj Castrol.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jakoś poradził sobie z tym katem w benzynie w inny sposób niż kupno nowego?

Z tego co widzę to wiele osób pisze, że ma z nim problem ale konkretnych rozwiązań prócz kupna nowego nikt nie ma.

U mnie też powoli zaczyna być słyszalny (rano na zimnym) ale póki co żadnych innych objawów z tym związanych nie mam.

E90 N46, 190tyś prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam. Jestem po długiej rozmowie z mechanikiem. Katalizatory w tych modelach mogą ulec wypaleniu. Można bawić się w montaż emulatorów sond albo wyprogramowanie ale nie jest to naprawa. Najlepsza opcją jest wymiana na nowy. Ori kosztuje 4 tyś zl za sztukę. Są zamienniki niemieckie w cenie 1600 zł z 2 letnią gwarancją. Ostatnio znajomy wymienił kata na właśnie ten zamiennik i jeździ już bezproblemowo. Obawami były błędy katalizatora, nierówna praca silnika i brak mocy. Mam silnik N52B30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.