Skocz do zawartości

530d - błąd remote control, nie włącza się nawet zapłon.


ShakeIt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio problem z odpaleniem auta. Przekręcam kluczyk i nie następuje żadna reakcja, nie zapalają się kontrolki na liczniku. Kręcę tak kilka razy i raz na jakiś czas zapala się na żółto przekreślony kluczyk na liczniku, kręcę kolejne kilka razy od pozycji 0 do 2(zapłon) i w końcu po kilku minutach takiej zabawy zapalają się kontrolki i mogę odpalić. Jak już odpalę to w czasie jazdy co chwile na zegarach wyskakuje wspomniany przekreślony żółty kluczyk i błąd remote control na ekranie nawigacji (zdjęcie poniżej) ale autem mogę normalnie jechać. Czasem męczę się tak z 10 minut i nie pojawia się ani opisany błąd ani tym bardziej nie zapalają się kontrolki. Prąd jest ponieważ oświetlenie wnętrza działa. Zdarzyło mi się to kilka razy w zeszłym roku przed zimą, w zimie natomiast nastał spokój i wszystko było w porządku, teraz gdy przyszły ciepłe dni problem bardzo się nasilił i nie da się auta normalnie użytkować.

 

http://images.tinypic.pl/i/00385/3hldoqvuxyvp_t.jpg

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacyjka. Z tego co piszesz to poprostu nie łączy. I z tego powodu błąd, na kopmpie jest napisane ze po zgaszeniu możesz mieć problem z zapaleniem. Sugeruje nie gasić silnika, ten komunikat.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem znaczenie komunikatu, wkleiłem zdjęcie żeby było przejrzyściej i żeby nie musieć całego przepisywać. Zastanawia mnie tylko, że na czas zimy problem całkiem zanikł a w lecie powrócił z wielokrotnie większą częstotliwością. Być może to przypadek i to nie tu powinienem upatrywać przyczyny. W weekend zdejmę osłonę pod kierownicą i sprawdzę wszelkie połączenia kostek itp. Mimo wszystko jeśli ktoś miał taki problem i go rozwiązał to proszę o odpowiedź co było przyczyną. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja nie rozwiązałem jeszcze problemu. U mnie dzieje się tak, że błąd potrafi wyskakiwać jednego dnia a później przez miesiąc nie ma po nim śladu. I teraz właśnie tak jest, tydzień temu przez cały dzień był problem z włączeniem zapłonu a teraz spokój. Zauważyłem, że ewidentnie ma na to wpływ temperatura bo zawsze dzieje się to w upalne dni. Znalazłem na innych forach 3 podobne tematy, w jednym ktoś wymienił moduł ews jeśli dobrze pamiętam, w drugim podobno przyczyną było brak napięcia na jakichś przekaźnikach w komorze silnika z prawej strony (nie wiem gdzie one dokładnie są) a w trzecim przypadku problem nie został rozwiązany i elektryk który zakładał temat oddał auto klientowi. Jeśli problem stanie się bardziej uciążliwy to oddam auto do elektryka, żeby szukał. Gdybyś zrobił z tym coś przede mną to napisz na pw lub tutaj co było przyczyną.

 

Capaz my mamy auto na normalny kluczyk z grotem a nie na ten nowszy, chociaż widziałem też temat użytkownika z nowym typem kluczyka który miał identyczny problem ale też występował on sporadycznie i nic z tym nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się tak chłopie i na przyszłość wypowiadaj się konkretniej bo "pierścionek" to raczej mało precyzyjne określenie, a swe frustracje wyładuj lepiej gdzieś indziej, forum to raczej złe miejsce ;) Jak chcesz ciągnąć dyskusję to lepiej na PW a tutaj trzymajmy się tematu.

 

Razor1410 czy u Ciebie problem również występuję w jakichś określonych sytuacjach czy zdarza się to zupełnie losowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,u mnie sprawa losowa to była.Przekręcałem kluczyk i zong,wyciągałem odwracałem i jak by nigdy nic, wszystko działa.Niekiedy zdarzało się podczas jazdy.Ale na razie wszystko OKi.Pootwierałem i pozamykałem samochód kluczykiem od kierowcy,raz otworzyłem drzwi i włączył się alarm.Wyłączyłem go z pilota kluczyka otwierając drzwi,zamknąłem drzwi też pilotem.Od tamtej pory"i tu trzy splunięcia:)"wszystko oki,pozdro ps.Czytałem gdzieś że to mogą być jakieś błędy elektryki i można zrobić reset ECU do ustawień fabrycznych.Podobno wszystko się poprawia a niektóre rzeczy naprawiają bez wymiany, ingerencji i grzebania mechaników.Spróbuje zrobić Reset ECU ale mam tylko INPAe i nie wiem czy tam można to zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.