Skocz do zawartości

Gazowa niespodzianka


Pinkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się podzielić na forum moim dzisiejszym przykrym niestety doświadczeniem który spotkał mnie w mieście Żywiec.

Jadąc na gazie (dla ścisłości LPG) coś porządnie chukneło i silnik zgasł.Z pod maski poszlo troche dymu i smrodu spalonej gumy :jawdrop: Na środku skrzyżowania stoi beta biedna cala obtrąbiona :cry2: i nie moze zapalic. Krece na bezynie, zalapala, ruszam znow zmulilo i gasnie. :mad2: Jakos dotoczylem sie do pobocza.

Na bezynie pali ale jak sie wcisnie gaz od razu muli i gasnie. Jechac sie niedalo.Beznadziejnie sie czulem. Moja becia pierwszy raz mnie zawiodla i sie rozkroczyla na drodze. :worried: :(((((

holowanie do mechanika :(

Co sie okazalo:

podcza jazdy skonczyl mi sie gaz, sterownik przelaczyl go automatycznie na bezyne ale pozostalosci gazu w kolektorze wybuchając zniszczyły przeplywomierz. Aż wszystkie gumu spadły.

koszt 120 zl 3h roboty.

Oczywiście wina po mojej stronie :mad2: bo jechalem na rezerwie gazu, czego wam stanowczo odradzam.

Pozdrawiam i zycze zeby wasze Becie zawsze dojezdzaly do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego nigdy nie chcialem i nigdy nie bede mial gazu w BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ten twoj mechanik kreci. Za 120 zl naprawil przeplywomierz??

 

Moze wcale sie nie uszkodzil a mechanik tylko zalozyl gumki na klapki zabezpieczajace?? Mi sie wydaje ze wlasnie tak zrobil. A swoja droga to gazownicy powinni Cie przeszkolic w zakresie gdzie sa i jak zalozyc gumki po strzale.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łam sie to żaden powód do rozpaczy skoro wszystko Ci dalej hula,ja jestem zwolennikiem gazu ale jak najprostsze instalacje Panowie tylko umiejetnie dobrane i fachowo założone.Mamy w chacie 3 auta z gazem,ja w M43 mam instalacje tzw."ręczną" z mikserem i minimum elektroniki właściwie tylko dla zabezpieczenia układu wtryskowego(kosztowała mnie 1200zł!) i co ŻADNYCH WYBUCHÓW,ANI INNYCH PRZYKRYCH NIESPODZIANEK typu że gaz sie skończył i automat przerzuca sam.instalka jest poto żeby było taniej w innych wariantach niema sensu.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze założyli spowrotem gumy i tyle, ponieważ guma spadła to brał same lewe powietrze, i chodizł tylko na biegu jałowym na benzynie a jak go wkrecałes to ledwo co ruszał, to normalne jak spadna gumy. W starym E34 M20 B25 miałem dokladnie to samo, zaraz po kupnie zaraz przed domem strzał, i zgasł, zabezpieczenie wyleciało, i gumy spadły, po założeniu wszytsko wrociło do normy. Podsatwa to tankowac na dobrych stacjach dobry gaz, bo raz zatankowałem to na odcinku 100 km 3 razy strzelił, teraz tnakuje tylko na dobrych stacjach i od 2 lat nic nie strzela, (w zasadzie to szwagier tankuje bo to on teraz ma tą bumke).

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.