Skocz do zawartości

BMW E39 530d Płyn chłodniczy


Piotr18r

Rekomendowane odpowiedzi

witam sprawiłem sobie nowy nabytek w postaci BMW E39 530d i juz w domu sprawdzałem na spokojnie i mam ubytek płynu chłodniczego problemu by nie było jak bym wiedział jaki to płyn dzwoniłem do właściciela ale on tez nie wie bo zawsze samochód oddawał do mechanika i było zrobione, co do płynu myślę ze jest to jakiś koncentrat mieszany z wodą bo jest takiego koloru na poczatku myślałem ze to woda ale odpada bo to diesel i w zimie jeżdził na tym poprzedni właściceiel prosze o pomoc co zrobić czy kupić jakiegoś kulera,borygo czy coś z servisu BMW i ile może kosztowac ten orginalny płyn dzieki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie tego się czytać nie da. Używaj kopek i przecinków.

 

Poznałeś po kolorze, że to koncentrat?

Zobacz jaki masz kolor. Jak zielony to polecam prestone. Jest to porządny płyn który polecają jak robią jakieś tam testy. Ja zawsze go używam. Narzekać nie będę po to tylko płyn i co tam może się dziać.

 

Jak różowy to kup jakieś borygo różowe i lej. Albo jak się obawiasz to kup 10l i wymień w całym układzie. I znajdź nieszczelność najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dojdziesz czy jest wlany koncentrat czy nie bo to nie możliwe. Masz płyn zielony jak mówisz że jest jabłkowy. Kupił bym prestone na Twoim miejscu. Możesz też sprawdzić glikometrem jego właściwości. W ilu stopniach krzepnie i wrze. Możliwe że trzeba go zmienić. Zresztą koncentrat a płyn już rozrobiony nie różni się kolorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapodałem prestone, wcześniej "siedział" fabryczny i był barwy granatowej :) a co do ubytków tego płynu to ubywa Ci go non stop, czy tylko w jakichś określonych sytuacjach. Jak stoi nie palony to też ubywa?
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by (tzn jak tak zrobiłem u siebie) na twoim miejscu kupił środek LM do odkamieniania układu chłodzenia, zastosował go, wypuscił cały stary płyn również z bloku, i zalał świeżego prestone.

 

wiesz, jeżeli jemu już ucieka ten płyn to na odkamienianie deczko za późno chyba :(

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy którędy ubywa, może gdzieś przez króciec sączy? a odkamienianie jest o tyle dobre bo jak ktoś wcześniej lał słaby płyn lub wodę to można t wypłukać i pozbyć się częściowo nagaru.

 

Najlepiej to zlokalizować wyciek i zacząć od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy którędy ubywa, może gdzieś przez króciec sączy? a odkamienianie jest o tyle dobre bo jak ktoś wcześniej lał słaby płyn lub wodę to można t wypłukać i pozbyć się częściowo nagaru.

 

Najlepiej to zlokalizować wyciek i zacząć od tego

 

Z plastikowych termostatów często cieknie, mozesz to na oko zdiagnozować sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam troche mnie nie było ale byłem na wyjeździe i bunia stała w garażu z dwuch powodów pierwszys to szyba rozklejona i woda sie leje do srodka a drugi to ten z ubywajacym płynem,więc do rzeczy wchodze do garażu odpalam samochód i i po chwili pracy silnika słyszę piszczenie pasków więc zgasiłem auto i szybko do komory silnika i po chwili zobaczyłem że paski osprzetu są spryskane płynem chłodniczym podejrzewam że uszczelka obudowy termostatu juz jest do wymiany dziś z nudów zabiore się rozkręce to i może coś więcej uda mi się ustalić dziwi mnie jednak to że tak mocno leje po paskach od osprzętu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Większość płynów jest ze sobą mieszalna, ja ostatnio musiałem dolać do różowego (Borygo?) niebieskiego petrygo, i bez problemów.

Ale jak masz wodę destylowaną to będzie najbezpieczniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.