Skocz do zawartości

BMW 320i przed czy po liftingu? (awaryjność silników)


mlzielinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Panowie, chciałbym zadać Wam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio podczas rozmowy ze znajomym usłyszałem że silniki w BMW E90 320i są niezwykle awaryjne i że jest to najgorszy motor w tym modelu. Pan twierdził tak m.in na podstawie doświadczenia jego sąsiada, który sprowadził auto sam z Niemiec, autko przetrzymało podobno ledwo ponad 100 tys km i zaraz potem silnik padł. Niestety nie był w stanie sprecyzować czy to autko było sprzed czy po liftingu (150 czy 170 km).

 

Czy faktycznie E 90 320i są takie awaryjne? Jeśli tak to czy jest różnica między wersją 150 a 170 km pod kątem awaryjności?

 

Nadmienię tylko, że nie rozmawiałem z panem, który jeździ Polonezem i gada trzy po trzy, ale właścicielem paru Mercedesów, BMW, w swojej stajni miał nawet Ferrari, więc raczej ma coś do powiedzenia. Bardzo przekonywał do C klasy, czym mnie bardzo zmartwił, bo Merc kojarzy mi się z taksówką albo ze Statecznym Starszym Panem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie ma bezawaryjnych aut, mialem e90 320i 150km z 2005r i jak ja sprzedawalem miala 210 tysiecy, przy silniku oprocz swiec, filrow i oleju oraz odmy nie robilem nic. Teraz mam 318i lci, silnik praktycznie to samo co 320i 170km i tez chodzi ok tyle ze ma dopiro 27 tysiecy. W tych po lifcie zdazalo sie ze padaly pompy czy wtryski ale to raczej kwestia paliwa, mam kumpla pracujacego w serwisie bmw i polecil mi 318i/320i lci wlasnie na bezawaryjnosc a odradzil diesla po liftowego. Co do c klasy to kup kompresor moze rorzad wytrzyma wiecej niz 30 tysiecy km, pisze o c klasie po 2007, najgorsze silniki w historii mietkedesa :D Kazdy ma znajomych co cos tam slyszeli, zapytaj wlasciciela tej e90 co dokladnie padlo, nie mozna oceniac awaryjnosci po jednym przypadku.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trzecim właścicielem i nie wiem na razie co to znaczy awaryjność silnika w mojej buni , a na liczniku już 187 tyś jeżdżę 2 lata i wymieniam tylko olej i filtry oraz mate od strony pasażera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam BMW 320i po liftingu, auto kupilem w zeszlym roku z przebiegiem 62 tys, teraz mam 79 tys. Jedyne co sie dzialo z silnikiem to przy ostrzejszym starcie lub po zmianie biegow i natychmiastowym wcisnieciu gazu do dechy dlawil sie i zapalala sie kontrolka check engine, po czym gasla. Na djagnostyce pokazal sie blad w ukladzie -zaplonu na 4-ym cylindrze. Mechanik wymienil swiece, cewke, filtr powietrza i kabinowy (na prosbe) i smiga, oby bez problemowo... z Konta zeszlo 265 Euro za naprawe i czesci... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem także posiadaczem BMW e90 320i 150km 2007r przebieg 132tyś km, auto jest ok,zero problemów moc mi wystarcza ,wszystko działa bez zarzutów ,wszystko zależy od stanu auta. i jak kto dbał o nie wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ciezko trafic na doskonaly model pewnie takich niema i nie dedzie :D ale moge ci powiedziec tylko tyle ze mam znajomego ktory pracuje w niemieckim salonie bmw rok temu tez chciale kupic e 90 320 albo 325i po dlogich godzinach czytan polskich niemieckich forach kazdy pisal ktory mial albo szybko sie pozbyl zeby nie kupowac 320 318 itp jak benzyne to 325i ktora mam od roku i jestem mega zadowolony albo disla330.Wracajac do znajomego on mi powiedzial tak ze co chwile jest jakas 320 na warsztacie generalnie auto jest nie udane... Oczywiscie nie chcem tutaj nikogo obrazic co maja ten model...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też posiadam bmw e90 320i z 2007r 150km jestem z niej bardzo zadowolony, przebieg 132tyś, zero problemów jak na razie ,zobaczymy dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.