Skocz do zawartości

E91 320d Jak sprawdzić co wyje (napędzane paskiem)?


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-4 tygodni coś wyje razem z pracą silnika (bez związku z jazdą, napędem). Zdjąłem pasek napędzający pompę wody, alternator i sprężarkę klimatyzacji - wycia już nie było. Czyli wyeliminowałem pompę wspomagania (napędzana drugim paskiem), łańcuch rozrządu i turbo. Wymienilem rolkę napinacza bo hałasowała krecąc ręką ale problem nie ustąpił. Druga rolka prowadząca w porządku.

 

Zatem zostaje w dalszym ciągu pompa wody, alternator i sprężarka klimy. Kręcilem wszystkim po kolei ręką ale nie byłem w stanie wyczuć ewidentnego hałasu, choć podejrzewam najbardziej kompresor klimatyzacji. Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić każde urządzenie? Najchętniej spiąłbym czymś koło pasowe silnika z danym urządzeniem do sprawdzenia ale nie wiem czym, damskimi rajstopami nylonowymi, czymś innym?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyjesz :cool2:

 

..Najchętniej spiąłbym czymś koło pasowe silnika z danym urządzeniem do sprawdzenia ale nie wiem czym, damskimi rajstopami nylonowymi, czymś innym?

 

rajstopy sprawdzały się w 126p i to na dłuższych dystansach więc sprawdzą się też w diagnozie E91...

 

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wprowadze w tematcie, ale u mnie bylo to samo. Pojechalem z innym problemem do mechanika, a okazalo sie ze wyje alternator. Jeknalem jak mi cene nowego podał. Okazalo sie przy wymianie ze kompresor klimy tez do wymiany. Wszystkie paski, jakas rolka-napinacz, z pompy lekko sie lało. Ech..Ogolnie fajna skarbonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyjesz :cool2:

 

..Najchętniej spiąłbym czymś koło pasowe silnika z danym urządzeniem do sprawdzenia ale nie wiem czym, damskimi rajstopami nylonowymi, czymś innym?

 

rajstopy sprawdzały się w 126p i to na dłuższych dystansach więc sprawdzą się też w diagnozie E91...

 

pozdr.

 

żyje zyje, po prostu zrobilem sobie przerwe od forum

 

robiłem próby z rajstopami (nie swoimi żeby była jasność :mrgreen: ), sprawdzają się, można połączyć 2 rolki i się kręcą, nie ślizga się nic, trzeba tylko mocno je rozciąganać i związać dwoma mocnymi, płaskimi supłami. Problem w tym, że nie zdjąlem paska od pompy wspomagania i zdjęty pasek od reszty urządzeń musiałem ostrożnie przytrzymywać za krecącym się paskiem od wspomagania tak, zeby się nie wkrecił. Sprawdzałem pompę wody i kompresor klimy ale siedząc z rękami w komorze silnika nie słyszałem dobrze różnicy. Jeszcze jakoś posprawdzam.

 

Macie pomysł jakiś na zdjęcie paska od pompy wspomagania? Jest bez napinacza a do jego założenia potrzebne jest niby jakieś narzedzie BMW, nie chce go zdejmować bo boje sie, ze go nie założe z powrotem. Pytanie też czy przy zakładaniu się nie rozciągnie?

 

Jeszcze jedna uwaga, przy robieniu prób z łączeniem rolek rajstopami problem wycia może nie wystąpić z racji słabszego naciągu "rajstopowego paska" od normalnego.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Macie pomysł jakiś na zdjęcie paska od pompy wspomagania? Jest bez napinacza a do jego założenia potrzebne jest niby jakieś narzedzie BMW, nie chce go zdejmować bo boje sie, ze go nie założe z powrotem. Pytanie też czy przy zakładaniu się nie rozciągnie?(..,)

 

Pasek pompy wspomagania nie ma napinacza, ponieważ to pasek elastyczny. Śrubokręt, odpowiedni klucz aby zakręcić wałem i schodzi bez problemu, Podobnie go wkładasz - jak łańcuch w rowerze.

 

Tylko nie przesadź z siłą. Koło pasowe pompy wspomagania jest plastikowe (sick!).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Macie pomysł jakiś na zdjęcie paska od pompy wspomagania? Jest bez napinacza a do jego założenia potrzebne jest niby jakieś narzedzie BMW, nie chce go zdejmować bo boje sie, ze go nie założe z powrotem. Pytanie też czy przy zakładaniu się nie rozciągnie?(..,)

 

Pasek pompy wspomagania nie ma napinacza, ponieważ to pasek elastyczny. Śrubokręt, odpowiedni klucz aby zakręcić wałem i schodzi bez problemu, Podobnie go wkładasz - jak łańcuch w rowerze.

 

Tylko nie przesadź z siłą. Koło pasowe pompy wspomagania jest plastikowe (sick!).

 

Pozdrawiam

 

Dzieki, przyda się ta informacja jak będę potrzebował się za to zabrać.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyło koło pasowe walu korbowego (rozszczelnia siE guma i w e90 320d jest niestety na 1 śrubie w e87 nie ma tego problemu bo koło jest na 3 albo 4 śrubach) koło jest dość drogie polecam oryginał i wymianę w ASO, tak jak kolega powymieniałem wszystkie paski pompę wody i wiele innych rzeczy ale w ASO odrazu wiedzieli że to koło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co wymieniona rolka z napinaczem, zregenerowany alternator (łożyska, szczotki), pompa wody czeka na wymianę

 

Co do koła pasowego to jeśli po zdjeciu paska od urządzeń pomocniczych dzięku nie ma to znaczy, że raczej to nie koło pasowe. Chyba, że daje o sobie znać pod obciążeniem z założonym paskiem

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.