Skocz do zawartości

F25 20i awaria zespołu napędowego


PiotrT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na liczniku 2045 km a tu nagle dzwoni gong i wyskakuje: awaria zespołu napędowego, nie masz pełnej mocy silnika, skontaktuj się z serwisem :shock: .

Auto całkowicie straciło moc jechało jak "maluch". Wyglądało jakby turbina w ogóle nie działała. W serwisie termin za tydzień :shock: (to aż tak psują się BMW?) :shock: . A assistance daje auto tylko na 3 dni.

Problem zniknął po dwóch kolejnych odpaleniach silnika. Na razie jeżdżę i nic się nie dzieje, auto chyba wróciło do dawnej formy(chociaż może jestem przewrażliwiony i wydaje mi się że coś jakby słabiej przyśpiesza).

Czy to może być coś groźnego (w weekend majowy chciałbym polecieć w trasę) czy olać kontrolę i jeździć dalej.

Czy to mógł być jakiś błąd to jakiś błąd w oprogramowaniu? Nasuwa mi się to pytanie, gdyż iDrive przy włączaniu auta włącza mi się różnorako: raz pojawia się logo BMW a raz włącza się od razu ostatnie wyświetlenie(najczęściej radio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek oddaję auto. Od wtorkowego incydentu jeżdżę i nic się nie pokazuje.

Generalnie z silnika jestem zadowolony. W 28i bym się szybko zabił :D . Ten silnik w zupełności mi wystarcza pod względem dynamiki. Spalanie wacha się w granicach 11.5 l/100km w mieście. Zauważyłem, ze auto mniej spala jak się dynamicznie osiąga zadaną prędkość. To znaczy jak na początku przyśpieszałem ślamazarnie to pierwszy bak palił mi 14l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wizycie.

Czekałem tydzień na wizytę :evil: , samochód postał cały dzień i nic nie mogą powiedzieć, bo błąd wyskoczył tylko raz :shock: . Dostałem mailem 10 stronicwy wydruk, z którego nic nie rozumiem. Można jeździć. Koordynator serwisowy stwierdził jakiś błąd faz rozrządu :?: .

No ogólnie pierwszy kontakt i wizyta w serwisie jakoś mnie rozczarowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.