Skocz do zawartości

[e61] hamulce, problem czy normalka ?


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawie się.

Jestem Maciek. Moje auto to BMW E61 530d 231PS 2006r ;)

Na forum jestem od niedawna.

Mój problem wygląda tak:

Od momentu gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 20st. mam dziwne a moze i normalne zjawisko w moim aucie. Z racji tego, iz uzytkuje je dopiero kilka tygodni nie wiem czy to normalne czy tez nie. Do tej pory tego problemu nie było.

Już wyjaśniam o co chodzi.

Temperatura +20st. wsiadam do auta, naciskam po ruszeniu na hamulec a on twardy jak skała :O ok, ryzykuje i jade, próbuje hamować i auto zachowuje się jakby nie było wspomagania hamulca. Po ok dwóch kilometrach wszystko wraca do normy.

Znajomy, który ma Tourana mówi że to u niego tez norma w ciepłe dni.

Mi się to nie wydaje normalne, poniewaz przez te dwa km moge zrobic krzywde sobie i komuś. Staram się nie jezdzić gdy nie muszę.

Macie jakieś pomysły ?

Dlaczego przy chłodniejszych dniach było wszystko super a teraz coś się chrzani ?

Idę się przejechac, moze będzie ok :)

Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

wsumie mam dokladnie to samo aleee przy temperaturach ujemnych i mroznym wietrze (w zime)i tez nie zawsze.Nie sprawdzalem tego poniewaz jest to sporadyczne i mysle ze u mnie ma cos wspolnego z przymarzaniem.

Mysle ze moze byc to niebezpieczne w zaleznosci po jakiej okolicy zaczynasz start w miescie napewno.

 

daj znac jak znajdziesz przyczyne.

 

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z przejazdzki.

Z autem i hamulcami wszystko ok.

Sam nie wiem co to ale dziwi mnie ze ujawnia się óki co tylko w plusowych temperaturach.

P.S.

W miezyczasie wymieniałem żaróweczkę w ringach. Z moimi łapami to istna masakra to wsadzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.