Skocz do zawartości

[e36] Gaśnie gdy hamuje lub zmieniam na lpg, szarpie na lpg


xblazej85x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno pojawiło mi się kilka problemów.

1. dmuchawa: włączam na grzanie a tu ledwo ledwo coś daje (filtry oba wymienione, płyn do chłodnic jest i temp. silnika jest dokładnie na połowie skali czyli tak jak zwykle, rezystor dmuchawy ok)

 

2. problemy na gazie: mam zainstalowaną sekwencję STAG z 2007r. Auto podczas jazdy na gazie po pewnym czasie zaczyna szarpać. Wyminiłem filtr fazy ciekłej a dziś jeszcze wymienie filtr fazy gazowej. Komputer nie pokazał żadnych problemów poza napięciem :8) ale to wina akumulatora. Podczas jazdy na LPG, jak autko zaczyna się dławić i szarpać, często się zdarza, że przy przełączeniu na beznynę i daniu na luz obroty spadają i auto zdycha :shock:

Bardzo często się też zdarza także na benzynie, że jadąc pow. 70km/h i wyhamowywaniu do zera, po wrzuceniu na luz wskazówka obrotów skacze od zera do ok. 900rpm no i czasami auto zdycha :(

Dziś przejechałem się autkiem po wczorajszej wymianie filtra fazy ciekłej i podczas jazdy autko zaczęło szarpać na LPG. Oczywiście przełączyłem na benzyne no i auto zdechło :?

 

Mam BMW e36 316 z 93roku z sekwencją STAG z 2007r.

P.S.

Dodam, że spalanie mam ok. 10-11l gazu/100km a benzymy ok 8l/100km. Po wymianie filtra fazy ciekłej i drobnych korektach w komp. gazu autko zaczęło ładniej pracować na LPG ale stary problem nie zniknął.

 

Proszę o pomoc w w/w sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze primo - Z gazem nie rób sam tylko jedź do gaziarza wyregulować.

Sprawdź całość dolotu czy nie łapie lewego powietrza.

Sprawdź czy dobrze wpięty masz w obieg reduktor, czy czasem nie wpieli na niewłaściwym obiegu bo im było lepiej - to by mogło być przyczyną słabego ogrzewania.

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem byłem u gaźnika :P Właściwie to on wymieniał filtry, sprawdził szczelność i jest świetna :P no i w komputerze gazu też wszystko OK.

Gaźnik podejrzewa, że gaz może się czasami ulatniać z kolektora wydechowego bo może być tam nieszczelny....

 

A jak mogę sprawdzić dolot + reduktor ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% to peduktor gazu.sam tego nie sprawdzisz musisz jechac do ogarnietego gazownikia bo przecietniak ci powie wymien swiece przewody moduł i dolej płynu do chłodnicy.kolega przerabiał juz ten temat.moze sie myle moze u ciebie cos innego wyskoczyło ale ja bym obstawiał własnie to.pozdrawiam

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem termostat i dmuchawa zaczęła ładnie pracować :D

 

ale drugi problem nie rozwiązany nadal... mam na myśli ten spadek obrotów lub gaśnięcie przy ostrym hamowaniu do zera....

 

EDIT:

 

jeszcze jedno pytanie. czy ta część od gazu w której znajduje się filtr fazy ciekłej (nie pamiętam nazwy) to powinien być gorący podczas pracy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyłem i trochę pomogło... obroty lekko falują ale już nie zdycha :P

 

a co do pytania poniżej, jest ktoś w stanie pomóc ?

 

 

jeszcze jedno pytanie. czy ta część od gazu w której znajduje się filtr fazy ciekłej (nie pamiętam nazwy) to powinien być gorący podczas pracy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy ciekłej znajduje się w reduktorze albo jest montowany osobno razem z cewką

 

Tak powinien być ciepły.

 

Co do szarpania i gaśnięcia możesz wrzucić zdjęcie silnika pod maską. Całkiem możliwe że albo gaz jest źle wyregulowany albo wtryskiwacze już nadają się na śmietnik i czas pomyśleć o nowych.

 

 

Co do regulacji gazu. Gazownik robił to na warsztacie, czy wsiadł z Tobą w auto i jeździliście z LAPTOPEM !!

 

Regulacja powinna najpierw zostać zrobiona na postoju. Gdy parametry są takie jak powinny być wsiada się w auto i jedzie na droge. Zbiera mapę najpierw BENZYWNOWĄ a potem GAZOWĄ i reguluje się mnożnik aby jedna z drugą były takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.