Skocz do zawartości

Felgi 20" do e60


lukaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam takie pytanie, planuje zakup felg do mojej e60 mają być 20" z X6, tylko powiedzcie mi czy wejdą

przód 9,5JX20" ET40

tył 10,5JX20" ET 37

 

Tak, ale potrzebujesz dystansow.

 

Przod jakies 15mm (ale tutaj sie upewnij czy da rade skrecac kola, testowalem tylko 9.0" w E60)

Tyl ok. 20mm.

 

i tak przy okazji jakie opony na te felgi?

 

245/30R20 i 285/25R20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem do Ciebie Vermilion pisać pw bo doczytałem na forum ze kiedyś cos tam kombinowałeś z 20" w e60

powiedz mi jeszcze po założeniu takich dystansów jak napisałeś jak będzie te koło wyglądać, chodzi mi o to czy będzie schowane, na równo czy będzie wystawać bo chodziło by mi o to aby było najlepiej tak na równo (wiesz o co chodzi) :)

 

opona 285 trochę szeroko :/

 

Chodziło by mi o coś takiego ale w sedanie

http://i50.tinypic.com/rucsk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem do Ciebie Vermilion pisać pw bo doczytałem na forum ze kiedyś cos tam kombinowałeś z 20" w e60

powiedz mi jeszcze po założeniu takich dystansów jak napisałeś jak będzie te koło wyglądać, chodzi mi o to czy będzie schowane, na równo czy będzie wystawać bo chodziło by mi o to aby było najlepiej tak na równo (wiesz o co chodzi) :)

 

Tak, wygladaja w E60 felgi z naszej oferty - 20x9.0 ET20 i 20x10.5 ET25

 

http://www.iv.pl/images/43968615567358137323.jpg

http://www.iv.pl/images/63792987934923392877.jpg

http://www.iv.pl/images/97510919620306654336.jpg

 

takze masz jakies odniesienie.

 

Rozmiary opon sa takie same jak te, ktore napisalem wyzej.

 

opona 285 trochę szeroko :/

 

Na 10.5" nie masz zbyt duzego wyboru, tak aby dobrze chronic felge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion ładnie naświetliłeś mi temat, wiec wielkie dzięki z tego co wyliczyłem to u mnie te felgi z przodu będą schowane do ok 1.5cm a z tyłu ok 12mm wiec trzeba będzie dać dystans. A co do opon to myślałem ze ta 285/25 na feldze jest dużo niższa ale na foto widze ze nie jest źle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeszcze raz powroce do mojego tematu, iż zakupiłęm w końcu felgi nie takie jak chciałem ale mysle ze taz ładne:)

i moje pytanie jest takie z przodu mam felge 8.5" wiec opona tak jak już pisaliście 245/30/20, tył mam 10" i aktualnie sa zalozone opony 275/35/20 (z takimi kupiłem felgi) wiec musiał bym je wymienić na 275/25/20 lecz czy można zastosować jakies inne opony bo z dostępnością tych opon 275/25 jest problem, czy mogły by być opony np. 285/30/20 bądź jakies 265 ? jest ich na pewno więcej na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie podpowie ktoś jakie zakupić te oponki na 20 felge?

 

Kup 285/25R20, jest ich sporo wiecej, z innymi oponami nie kombinuj, bo beda zbyt wysokie i beda przycieraly.

 

 

Odgrzewam troszkę kotleta, ale chyba lepiej postąpić w ten sposób niż zakładać nowy temat..

 

czy jesteś pewny że wyższy profil będzie ocierał? Sprawdzałeś może konfigurację z 'wyższą' oponą czy raczej to stwierdzenie opierasz na przekonaniu niż teście rzeczywistym? Dopytuję bo akurat jestem na etapie szukania felg i znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum śmiałka który jeździ na konfiguracji 275/35r20 - ale jak to mówią - 'jedna jaskółka wiosny nie czyni'..

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam troszkę kotleta, ale chyba lepiej postąpić w ten sposób niż zakładać nowy temat..

 

czy jesteś pewny że wyższy profil będzie ocierał? Sprawdzałeś może konfigurację z 'wyższą' oponą czy raczej to stwierdzenie opierasz na przekonaniu niż teście rzeczywistym? Dopytuję bo akurat jestem na etapie szukania felg i znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum śmiałka który jeździ na konfiguracji 275/35r20 - ale jak to mówią - 'jedna jaskółka wiosny nie czyni'..

 

Pozdro

 

Nie, nie sprawdzalem, szkoda mi montowac nowe opony, zeby sprawdzic, ze jest z nimi problem. Do przycierania dolicz jeszcze potencjalne problemy z DSC - bo srednica kola bedzie sporo wieksza niz fabryczna.

 

Poza tym na zbyt wysokiej oponie auto bedzie bujalo sie na zakretach.

 

Takze radze Ci, zaufaj w moje doswiadczenie jezeli chodzi o dobor felg i opon, oszczedzi Ci to bolu glowy i dodatkowych kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zadane z ciekawości i planów 20'', ale zobaczymy co z tego wyjdzie.. Co do DSC to nie wiem właściwie od jakiej odchyłki nie działa ono prawidłowo (na sąsiednim forum było e60 z 20kami które odchodziły 5% od serii i z tego co słyszałem to problemów abs/dsc nie było).

 

Co do wysokiej opony i bujania się na zakrętach to czy mógłbyś to doprecyzować?

 

seryjnie wiadomo że wchodziło 225/50 (r17). Jak rozumiem wysokość opony jest większa niż dla 245/40 (r18)czy 245/35 (r19)..

Jak rozumiem zakładając 20kę 245/35 - zwiększymy obwód koła o niecałe 3,5% ale wysokość samej opony będzie niższa (niż w 225/50r17) o notabene ponad 20%. Jak rozumiem "bujanie" na zakrętach powinno być w tym przypadku pomimo wszytko mniejsze (ponownie, w porównaniu do 225/50r17 czy również seryjnych 245/40r18 i 275/35r18).

 

Mam nadzieję że pytania niezbyt zagmatwane i troszkę będzie można się douczyć w dyskusji z osobą która w tym temacie mocno 'siedzi'.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zadane z ciekawości i planów 20'', ale zobaczymy co z tego wyjdzie.. Co do DSC to nie wiem właściwie od jakiej odchyłki nie działa ono prawidłowo (na sąsiednim forum było e60 z 20kami które odchodziły 5% od serii i z tego co słyszałem to problemów abs/dsc nie było).

 

Dobrze, tyle, ze problemy z DSC czy ABS objawiaja sie bardziej w sytuacjach ekstermalnych - czyli w przypadku gdy auto traci stabilnosc. Gdy problemy z DSC pojawiaja sie juz podczas zwyklej, normalnej jazdy, to jest naprawde zle.

 

W wiekszosci nowych aut, z bardziej zaawansowana elektronika (a E60 juz sie tutaj lapie), problemy zaczynaja sie od 1,5% roznicy.

 

Co do wysokiej opony i bujania się na zakrętach to czy mógłbyś to doprecyzować?

 

seryjnie wiadomo że wchodziło 225/50 (r17). Jak rozumiem wysokość opony jest większa niż dla 245/40 (r18)czy 245/35 (r19)..

Jak rozumiem zakładając 20kę 245/35 - zwiększymy obwód koła o niecałe 3,5% ale wysokość samej opony będzie niższa (niż w 225/50r17) o notabene ponad 20%. Jak rozumiem "bujanie" na zakrętach powinno być w tym przypadku pomimo wszytko mniejsze (ponownie, w porównaniu do 225/50r17 czy również seryjnych 245/40r18 i 275/35r18).

 

Mam nadzieję że pytania niezbyt zagmatwane i troszkę będzie można się douczyć w dyskusji z osobą która w tym temacie mocno 'siedzi'.

 

Pozdrawiam!

 

Jasne porownujac 20" z 17", na 17" auto bedzie bujalo sie duzo bardziej. Ale nie w tym lezy problem, opony o wiekszej srednicy sa przeznaczone do wiekszych aut, o wiekszej masie, tym samym maja wieksza nosnosc, pompujac je do cisnienia odpowiedniego dla wagi E60 (a prawidlowe cisnienie powietrza zalezy wlasnie m.in. od masy auta i nosnosci opon), pozostawisz dosyc miekka scianke boczna opony, ktora bedzie sie bardziej uginala na zakretach niz w aucie, do ktorego sa przeznaczone te opony (i o takie porownanie mi tutaj chodzilo). Oczywiscie aby to wyczuc trzeba miec doswiadczenie, niektorzy jezdza z wybitymi gumami w zawieszeniu i tego nie czuja :roll:

 

Jezeli boisz sie o uszkodzenie felg przy tak niskim profilu jak 245/30R20 i 285/25R20, to uwierz mi, wyzsza opona Cie nie uratuje, poprostu 20" w E60 wymagaja jazdy z glowa, podobnie jest z parkowaniem czy podjazdem pod krawezniki.

 

A co do forumowych rozwiazan, podchodz do nich z rezerwa, wielu ludzi ma problem z poprawnym przepisaniem rozmiarow opon, albo nie ma kompletnie pojecia co oznacza profil. Iluktronie spotkalem sie na tym forum, czy innym z podejsciem, ze jest to wymiar w mm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.