Skocz do zawartości

e 39 520i słaba, prośba o ocene skrn.


manolt120kg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przepływka nie jest taka zła. A sam piszeż że nie chcesz wydawać kaski niepotrzebnie. Może nie być dużo róznicy na nowej.

Generalnie jest tak:

Jak przepływomierz jest zabrudzony to mierzy mniej niż w rzeczywistości a sterownik daje mniej paliwa i muli. można to zauważyć jeśli po wciśnięciu pedału gazu ekonomizer nie dochodzi do końca skali (oczywiście na 4 biegu).

Jak przepływka jest całkiem padnięta i muli to po wypięciu robi się lepiej. Na dobrej przepływce po wypięciu robi się gorzej tylko tutaj już nie ma dużej różnicy.

Spadek mocy najczęściej jest winą przepływki w autach jak twoje ale w tym przypadku ja nie mam 100%.

Warto jeszcze podłączyć inpa i popatrzeć jak przepływka zachowuje się pod obciążeniem zwłaszcza na 3 i 4 biegu podczas przyśpieszania. Trzeba do tego dwie osoby bo można sobie zrobić krzywdę.

Jeszcze pytanie. Czy po wymianie sondy zresetowano adaptacje?

W twoim silniku chyba można to zrobić inpą. W silniku tam gdzie czyta się błędy szukaj adaptations i reset adaptatinons lub reset learned values

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem temat przepływki, może być jeszcze jakies ciśnienie albo coś zagięte? jakiś wężyk czy coś podobnego, który warto sprawdzić? Zrobie testy na tych biegach i dam znać jak wyszło. Adaptacji na nową sonde nie robiłem, powiem szczerze nawet nie wiem jak, nie grzebałem w adaptacjach nigdy. Jednak przed wymianą i po, nie było zbytnio różnicy, tyle że po, równiej chodziła, to największa poprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.