Skocz do zawartości

[E46] Odma (BENZYNA)


trojak91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy to normalnie jeśli okręcę korek oleju silnik dziwnie pracuje i obroty delikatnie falują ?

 

Logicznie tak, zmienia się ciśnienie w układzie/misce ale sam już nie wiem co sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj ludzie 10w40 to jest pol syntetyk ktos wie chociaz co to znaczy ? to nie jest zly olej ... zalezy w jakich warunkach uzytkuje sie samochod. np. w hiszpanii to leja mineralne oleje i te silniki tez jezdza... i co z tego ? zalecany jest 5w 40 i jesli jest to mozliwe nalezy lac taki olej ze specyfikacjami bmw.

ja mam 5w40 mobil 3000w1 i jestem zadowolony i z jakosci i ceny - przesiadlem sie z castrola ktorego nie polecam.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w hiszpani nie ma takich zim jak u nas i po co jest dobijać silnik gorszymi olejami. Chodzi o te 40zł na bańce czy co :) Syntetyk też z reguły lepiej się zachowuje w wyższych temp, dlatego nie ma sensu lać jakiś 10w któremu w większości przypadków bliżej bo minerała niż do pół syntetyka. Bazą dobrych olei syntetycznych jest syntetyk w 10w to już wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że zniszczy bo na mineralnym nie zniszczy, ale szybciej go dobije.

Sam lejesz syntetyczny olej.

 

Pewnie że syntetyk jest lepszy od minerała, półsyntetyk to w większości przypadków 80% minerała. To mówi samo za siebie. Mówię akurat o warunkach u nas w PL. Zimy mamy mroźne, więc nie jest mądre lanie gęstego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak leje syntetyczny i go nie zmienie ... ale nie wmawiam nikomu ze jak wlal syntetyk to zniszczy silnik i by jak najszybciej plukanke zrobil. Powiem wam ze moj dobry kolega ma tez ten silnik i lal polsyntetyk, teraz leje mineral... i ma to w nosie a olej wymienia co 15 tys i jezdzi a z autem mu sie nic nie dzieje ... a ma nalatane prawie 300 tys... ale on duzo jezdzi.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ten temat zmienił się w kłótnie o oleju czy ktoś odpowie na moje pytanie ?

 

nie mam u siebie przewodu wtórnego :/ zatkałem dziurkę jak narazie w odmie czy ktoś wie gdzie go podłączyć ?>

 

 

chodzi o to http://superiorvehiclerepair.com/wp-content/uploads/2011/05/BMW-E46-Connection-Hose.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak leje syntetyczny i go nie zmienie ... ale nie wmawiam nikomu ze jak wlal syntetyk to zniszczy silnik i by jak najszybciej plukanke zrobil. Powiem wam ze moj dobry kolega ma tez ten silnik i lal polsyntetyk, teraz leje mineral... i ma to w nosie a olej wymienia co 15 tys i jezdzi a z autem mu sie nic nie dzieje ... a ma nalatane prawie 300 tys... ale on duzo jezdzi.

 

Kolejny raz mówię, że nikt nie mówi o niszczeniu silnika, a raczej o szybszym zużyciu. Też tak myślisz czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tego mozliwe ze tak jest ale o zadnych badaniach na ten temat nie slyszalem. Wiem ze na nasz klimat wystarcza polsyntetyk a znam osoby ktore jezdza na minerale. Tyle ja nie zamierzam sie z nikim klocic nie o to mi chodzi lecz o to ze jak ktos mowi o plukance, doradza komus to niech to oprze o jakies konkretne fakty. Tragedi bym z tego nie robil ze ktos zalal polsyntetyk, nic sie nie stanie a biorac pod uwage trzeba sie zastanowic jaki ma sie przebieg auta itp. Ja tez dbam o swoje ale wczesniej sam ztrobilem rozeznanie i zalalem mobila 5w40 pelny syntetyk, jakbym kupil auto ktore jezdzilo na polsyntetyku tez bym dalej na nim jezdzil tylko wybral bym najlepszy tyle... nie ma co sie spierac tyle ile osob tyle opini.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.