Skocz do zawartości

[e60] brak prądu - zapalniczka pasażera a podśw działa...


dethmag

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam dziwną akcję z brakiem zasilania w gniazdach zapalniczki od strony pasażera (te nad wejściem AUX). Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre, dodatkowo bo być może mam problem ze wzrokiem korzystałem z miernika prądu i wszystkie działały. Co więcej działa oświetlenie gniazd zapalniczek i tam dochodzi prąd. Po wyjęciu całego panelu zmieniłem te śmieszne żarówki z podświetlenia zapalniczek z pomarańczową gumką - imitującą pomarańczowe ledy :duh: - i zmieniłem na czerwone ledy. Sprawdzając kable okazuje się że diody świecą a już prąd nie dociera do gniazd zapalniczek. Stąd ten wątek ... może one są połączone jakimś kablem z zapalniczką w konsoli głównej tej dla kierowcy bo tam prąd jest i CB Radio działa... a z tyłu nie dociera bo być może jakiś przewód spadł czy coś się poluzowało...? sprawdzałem inne tematy ale nie znalazłem odpowiedzi na moją przypadłość.... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chaotycznie piszesz.

 

Nie dziala Ci zapalniczka, sprawdziles napiecie na koncowce zapalniczki ? Jak zasilane jest oswietlenie zapalniczki, jakis dodatkowy przewod ? generalnie ledy potrzebuja bardzo malo pradu, a swiecace ledy nie sa wyznacznik ze masz prad o odpowiednich parametrach.

 

Zobacz na jakim bezpieczniku dziala ta zapalniczka, czy sa podpiete jakies inne uzadzenia na tym bezpieczniku. Jak juz bedziesz znal wartosc na bezpieczniku wepnij jakis odbiornik pradu(ladowarke z tel.) w zapalniczke i zobacz czy na mierniku zmieni sie napiecie.

 

Czy na kablach idacych do zapalniczki jest prad ?

 

Daj jakies zdjecie zapaliniczki/gniazda od tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Troche chaotycznie piszesz."

 

-Starałem się nakreślić temat ale dalej byłem zły że to nie działa, może dla tego tak wyszło :P

 

"Nie dziala Ci zapalniczka, sprawdziles napiecie na koncowce zapalniczki ? Jak zasilane jest oswietlenie zapalniczki, jakis dodatkowy przewod ? generalnie ledy potrzebuja bardzo malo pradu, a swiecace ledy nie sa wyznacznik ze masz prad o odpowiednich parametrach."

 

-Zdjęcia nie zrobiłem ale dokładnie chodzi o ten fragment http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=51_5111&hg=51&fg=35 nr 1 i zdjęcie dokładniejsze znalezione w sieci http://img441.imageshack.us/img441/1623/c07086eebfc92a8b.jpg. Diody miały oddzielne zasilanie a na kablach dochodzących do gniazd zapalniczek nie ma prądu, podłączając zwyczajną żarówkę z kablami przy różnej jakości prądzie powinna się chociaż zaświecić, niestety nic takiego nie miało miejsca, miernik też pokazywał cały czas 0....

 

"Zobacz na jakim bezpieczniku dziala ta zapalniczka, czy sa podpiete jakies inne uzadzenia na tym bezpieczniku. Jak juz bedziesz znal wartosc na bezpieczniku wepnij jakis odbiornik pradu(ladowarke z tel.) w zapalniczke i zobacz czy na mierniku zmieni sie napiecie. "

 

-sprawdziłem bezpieczniki wg rozpiski i później wszystkie w bagażniku i w schowku.. niestety wszystkie wg miernika są ok i przewodzą prąd poprawnie.....

 

"Czy na kablach idacych do zapalniczki jest prad ?"

 

-Niestety nie ma ... stąd pytanie czy gdzieś te kable nie są połączone z zapalniczką dla kierowcy w konsoli .. bo być może spadły..

 

... ps po wizycie w Łodzi, Janusz podpowiedział że kojarzy kable łączące zapalicznki pasażera konsolą... chyba trzeba znaleźć wolny weekend i to rozebrać całe...

chyba że macie inne pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Żeby nie zaśmiecać forum podepnę się pod temat walczę z kolegi gniazdem od zapalniczki w bmw e60 brak prądu tzn sprawdzałem miernikiem i - jest + nie dochodzi bezpieczniki sprawdzane działają wszystkie. Sa dwa bezpieczniki od zapalniczki i jeden przewodzi +12 a drugi ma 0 sprawdzałem dla porównania jak to u mnie wygląda i u mnie na obu bezpiecznikach jest napięcie 12v hm macie jakieś pomysły gdzie szukać ? A może jest jakiś przekaźnik od zapalniczki hm?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.