Skocz do zawartości

E39 [525 TDS] Ubywający płyn chłodniczy


Mowit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ubywa mi około 1-1,5 litra płynu chłodniczego, po dolaniu płynu ponad czujnik i przejechaniu paru km, znowu płynu ubyło 1,5 litra i więcej płynu nie ubywa. I tak w kółko, zauważyłem że przy wężyku przelewowym pojawia się mokra plama na nadkolu. Czy to możliwe że uszczelka pod głowica już padła czy skończył się korek na zbiorniczku? Osadu na korku od oleju nie ma oraz auto po rozgrzaniu nie kopci na biało. O co kaman?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę, u mnie tak samo było leciało ciurkiem, a u mechanika cisza, sucho jak pieprz i kiedyś dolewam ZNOWU płynu i widzę że sączy się z...czujnika temperatury, jak staniesz przodem do auta patrz na dół po lewej stronie chłodnicy w wąż WCISKANY na oring jest czujnik, u mnie oring puścił, jestem umówiony w końcu z mechanikiem, koszt nowego czujnika ok 70zł chyba że dobierzemy oring to wtedy pare PLN :), w sumie szkoda że jest na wcisk mogli coś lepszego wymyślić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz przodem do auta patrz na dół po lewej stronie chłodnicy w wąż WCISKANY na oring jest czujnik

W tdsie nie ma takiego czujnika.

Sprawdź korek-podmień go. Możliwe że nie trzyma ciśnienia i wywala cześc płynu przez przew.nadmiarowy.

Jeżeli byłby szczelny,to odkręcając go po nocy powinieneś słyszeć taki syk.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ja pomogę bo miałem podobny problem. Też dolewałem około 1l płynu do zbiornika wyrównawczego aż w końcu (przez zwykłą moją ciekawość) zerknąłem na pompę i okazało się że poszły oringi, były luzy i podczas jazdy właśnie z pompy ubywało płynu chłodzącego.

Może sprawdź to miejsce. Ja po wymianie pomy mam problem z głowy.

Pozdrawiam. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.