Skocz do zawartości

Jakie czujniki parkowania ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyznam, że jestem nowy zarówno na forum jak i w temacie BMW. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem BMW 520d E61 (2007). Autko fajne, duuuuuże. I tutaj właśnie pojawia się problem - nie ma czujników parkowania.

 

Chciałbym założyć na pewno czujniki na tył, może również zdecyduję się na montaż z przodu. Mam pytanie jakie czujniki polecalibyście ? Myślałem o kilku rozwiązaniach:

 

1) Montaż kamery cofania zamiast jednej lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej http://viaken.pl/pl/kamery-cofania/kamera-cofania-bmw-seria-1-3-5-7-x.html . Z opisu wynika, że można urządzenie podłączyć do ekranu nawigacji trzeba jedynie zastosować adapter : chyba coś takiego: https://car-tronic.pl/adapter-video-inout-do-bmw-tuner-tv-mk1-4-p5702.html. Czyli tył miałbym już powiedzmy, że załatwiony. Na przód mógłbym zamontować 4 czujniki np. Valeo.

 

2) Montaż czujników (4 z tyłu + 4 z przodu) bez ekranu.

 

3) Montaż czujników dedykowanych do BMW seria PDC + sterownik. Dosyć kosztowny wydatek - 1 czujnik kosztuje ok. 150 zł. Czyli całość pewnie ok. 2000 zł (łącznie ze sterownikiem) . Czy coś jeszcze potrzebne jest do tego zestawu ? Czy wystarczy sterownik+czujniki ?

 

Nigdy nie miałem do czynienia z kamerą cofania - większość firm pisze, że jest to dedykowany model do BMW - czy nie będzie problemów z parkowaniem wieczorem ? lub w ciemnych miejscach (garaże, parkingi podziemne)

 

A może macie jakieś swoje sprawdzone rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.