Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli mówicie chłopaki, że do tych 7tys da rade wyrwać sensowny egzemplarz 2.0+ bmw? samochód chciałbym powyżej 94r, bo już młode one i tak nie są. W jakiej wersji to mi jest obojętne, na qpe nie licze, bo są jednak droższe i katowane przez młodych gniewnych często... Jak ceny części ogólnie? Szukać jednak lepiej zadbanej blachy czy mechanicznie sprawny? Patrzyłem na alledrogo na części karoserii to nie są tak drogie żebym nie mógł ich wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego, że gaz byłby zaletą:) Ale jeśli go by nie było to bym zapewne założył sekwencje, ponieważ kolega miał taka 2.0 qpe to paliła mu 13l po mieście z lekka nogą:) Marzeniem byłoby wyrwać dobrą 2.5 ale to nie ta kasa:D

 

PS.

tak patrze na mobile.de to może opłaca się sprowadzić taka BMW do 2.0 z niemiec? Ceny są dość atrakcyjne tylko ciekawe jak na miejscu by było;/ no i +1200zł za opłaty itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałbym kupić w cenie do 10.000 zł. BMW e36 z silnikiem 2.5l M50b25, a najlepiej 2.8 M52b28. Rocznik nie jest aż tak ważny jak sam stan auta. Oglądam i oglądam i już nie wiem które autko może być godne zainteresowania. Czy moglibyście polecić mi jakiś egzemplarz z aktualnej oferty otomoto.pl. Nie chcę wklejać linków z propozycjami bo ja głównie zwracam uwagę na stan lakieru i wnętrza samochodu, a nie bardzo potrafię ocenić np. bezwypadkowość, spasowanie elementów lub celowe zabiegi sprzedawców, aby coś ukryć. A może znacie kogoś kto sprzedaje zadbany egzemplarz?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc:)

 

Pozdrawiam

Chorwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Sobie czas do końca sierpnia max a myślę że spokojnie ogarniesz 2.0 do 7 tys może nawet coupe

Wiem że kolor taki Sobie ale wydaje się zadbana

no i bez gazu

 

http://allegro.pl/bmw-e36-320i-dakargelb-individual-m-pakiet-lodz-i3412566026.html

 

Kolor taki sobie? Wg mnie najśliczniejszy kolor w e36.

 

Kiedys kupię sobie e36 własnie dla takiego koloru :) serio :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta ostatnia, granatowa coupe, wygląda zdecydowanie najlepiej

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem swojego pierwszego auta, znalazłem (wg mnie) super compacta, silnik 1.8 ti z gazem, ale 308 000 przebiegu, rocznik '97. Moje pytanie jest co do wytrzymałości tych silników, wiadomo wolałbym nie pakować się w drogie naprawy a zawsze jest taki przebieg graniczny że w końcu wymaga remontu cały silnik.. I jeszcze drugie pytanie, na co zwracać uwagę przy tym silniku, coś szczególnego powinno zwrócić moją uwagę/zaniepokoić?

 

Dokładniej mowiąc: http://allegro.pl/bmw-e36-318-ti-compact-1-8-i3444423132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większosc aut z tym silnikiem ma po pół miliona kilometrów i wiecej. I jakoś jezdzą. :)

Ten to po prostu rodzynek, w którym jest prawdziwy przebieg.

 

Trzeba kierowac sie stanem technicznym, a nie cyferkami na wyświetlaczu.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z rdzą u Was? tzn dopiero jutro pojadę oglądać to auto, ale z tego co się dowiedziałem jest rdza na błotniku i nad przednią szybą, na ostatnim zdjęciu to widać. W moim Escorcie z '99 i w Civicu od rodziców z '05 też jest rdza nad szybą ale no o BMW słyszałem tyle, że nie bite nie powinno rdzewieć za szybko, a przypomnę, że to rocznik '97. O ile nadkole to nie musi być problem o tyle jeśli nie powinno rdzewieć a rdzewieje na dachu to boję się czy to nie oznacza, że było po konkretniejszej kolizji.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36, nawet nie bite, potrafią rdzewiec w każdym miejscu. Taki niestety ich urok. Najwięcej zalezy od tego z jakiego kraju zostały przywiezione. I od tego, czy poprzedni wlasciciel od razu zaczynał walczyc z małymi objawami korozji. 99% ludzi tego nie robi.

 

Ja miałem nie bite e46 - 1999 rok, które sprzedałem miesiąc temu. 3 lata temu już miałem objawy korozji na 3 elementach (ranty drzwi). Naprawiałem to rok w rok, regularnie co roku. W tym roku korozję miałem już na 5 elementach - do drzwi doszly oba progi i tylna klapa :(

 

Także jak na starszym e36 jest parę wyprysków korozji, to zadna tragedia. 99% tych aut tak będzie miało, nie oszukujmy się. Wazne zeby progi, podłoga były zdrowe. Po zakupie napraw porządnie te skorodowane miejsce i ciesz się nabytkiem :)

 

Dla porównania najwyzej obejzyj kilka innych sztuk porównywalnych e36...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad tym ogłoszeniem , może ktoś coś może dopowiedzieć czy warto?

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-coupe-CID5-ID378F3.html#ef072baf63

 

Auto było malowane ponoć 6 lat temu , bez dachu aby ktoś nie zarzucił dachowania itp itd.

1,8 gaz stag , niby wszystko wymieniane na czas sporo tego właściciel wypisał , jest posiadaczem od 4 lat , nie ma sprzeciwów jeżeli chopdzi o podjechanie na stacje diagnostyczną , do tego komplet zimówek posiada elektryczne szybki , lusterka, centralny silniczek na łańcuszku , ori wydech z katem zawias wyremontowany -50/-25 z wymiana tylnych amorów na blisteiny , butla w kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem ok, choc foty słabe. To że auto malowane to zaden problem, to normalne ze auta w takim wieku są całe w przycierkach itp... więc dbający własciciel pomaluje. Dobrze rokuje też fakt posiadania auta od dłuzszego czasu. Ogólnie auto na pewno godne uwagi i cena też nie przesadzona.

Fajnie że były robiony jakies konkretne inwestycje, fajnie że nieco obniżony - bo to bardzo przydaje się w e36.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ponowił ogłoszenie i dodał więcej fotek konkretniejszych :)

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-coupe-CID5-ID378F3.html#ef072baf63

 

W czwartek mam zamiar jechać go oglądać z zamiarem kupna ale jeszcze chciałbym jakąś konkretną opinie usłyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek mam zamiar jechać go oglądać z zamiarem kupna ale jeszcze chciałbym jakąś konkretną opinie usłyszeć

 

Opisz jak wrażenia po ogledzinach.

Kupiłes te auto?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie że może trochę nie w temacie, ale ktoś tu pisał o 1.8 IS i rozrządzie na pasku... przeciez tam jest silnik m42b18 który był na łańcuchu ? Chyba że coś pominąłem ?

 

I jeszcze z innej beczki ale też podobne - wszystkie 2.0 (m50b20, m52b20) też są na łańcuchu?

 

Tak w ogóle to również rozglądam się za coupe w w/w silnikach do ok. 7500zł, potem podeśle swoje typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.