Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie

 

Mam problem, i mam nadzieje ze ktos mi dobrze doradzi, a wiec mam naprawde sliczna bunie e36 320i coupe, zainwestowalem w nia kupe pieniedzy, konkretna sekwencja, nowy srodek, czarne podsufitki, orginalny m-pakiet, felgi motorsport, nawet silnik jezdzi na syntetyku Valvoline, ogolnie dbam o moja bunie, pracuje w UK i jak jestem w Polsce sluzy mi do manewrow, takze staram sie na niej nie oszczedzac. Po pewnym czasie silnik m50 b20 zaczal mi nie wystarczac i pomyslalem o swap-ie, kupilem sobie tu w Angli piekne 328 cabrio po drobnej kolizji (znajomy dostal 100% odszkodowania) i teraz mam dylemat poniewaz,

ta 328 cabrio (anglik) jest w super stanie rok prodk. czerwiec 99' przebiek 83tys mil. (134tys. km) m-pakiet wbity w vinie, skorzana tapicerka, klimatronik automatyczna skrzynia, automatycznie rozkladany dach. czujniki cofania, moj znajomy byl drugim wlascicielem.

 

Do rzeczy, chcialbym pozbierac opinie w co zainwestowac i co bardziej mi sie bedzie oplacalo w przyszlosci, zrobic swapa do coupe czy przerobic cabrio na "Polaka"? pytam poniewaz e36 uzywam jako drugiego auta i napewno zostanie zemna na dlugo i co w takiej perspektywie trzymac, super zadbane coupe, czy moze zarejestrowac cabrio? z tego co sie orientowalem chyba nie bylo europejskiej wersji e36 328 cabrio z tego roku ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupic e36 do 8000 tys i teraz pytanie czy znajde cos wmiare dobrego zsilnikiem b25? Odrazu zaznaczam ze napisalem wmiare dobrego a nie igly, po prostu chce zeby auto jezdzilo chwilowo bez wkladu finansowego, a z czasem cos mozna myslec i wkladac. Obojetne mi jest sedan lub coupe. Mam kilka na oku i chcialbym zebyscie wyrazili swoje opinie na ich temat.(prosze tylko nie mowic ze za 8k nie kupie e36 wartej zainteresowania, bo to nie jest e39 gdzie z suma 8k nie ma co startowac)

 

http://allegro.pl/bmw-e36...3918492529.html

http://allegro.pl/bmw-e36-325-24v-coupe-gaz-alu-17-oryginal-i3923456175.html

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-328-m-pakiet-nowa-sekwencja-lpg-skory-xenon-klima-CID5-ID4FcV9.html#af595ae40b

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-2-5-vanos-196km-CID5-ID408A7.html#ccfa089bb6

http://allegro.pl/bmw-e36-328i-193km-gaz-sekwencja-polecam-stan-bdb-i3941908585.html

http://tablica.pl/oferta/...D5-ID4uB7t.html (z wlascicielem tej e36 nawiazalem kontakt i wszystko ladnie opisuje itp. Ja za te pieniadze nie oczekuje lalki lecz auta to sprawnego codziennego uzytku i wiadomo pomalu z czasem cos mozna robic pod siebie. Mam rowniez fotki wnetrza (jest w czarnej skórze) ale wymaga delikatnej pielegnacji. Przynajmniej widac ze nie pisowany srodek na sprzedaz. Osobiscie wolalbym jakas inna tapicerke niz skorzana (np ladny spotrsize) ze wzgledu na dziecko i jeszcze fotelik)

 

P.S. A moze szukac ladnego b20 lub is'a? Tylko czy to nie bedzie zamalo (jezdze e34 tds po chipie i nie chcialbym slabszego auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pomiędzy 2,5(M50,M52) i 2,8 a całą resztą towarzystwa jest olbrzymi przeskok cenowy.

W Niemcowni oprócz tych w/w można wyrwać nawet za 700 euro i to na oko przyzwoicie wyglądające.

Przeglądając z ciekawości natknąłem się na takie ogłoszenie

http://allegro.pl/bmw-323-100-oryginal-bez-wypadku-sport-coupe-i3948516582.html

i tak się dziwię ile takie stare auto można wycenić,nawet niech ono ma stan super. To tak jak doprowadzę swoją do stanu mnie zadowalającego czyli :wink: to przy sprzedaży bym chyba musiał wycenić ze 20. Trochę to chore dla mnie.

W tej cenie to np. E30 na wąskiej bym wolał poszukać.

a te 2.8 po prostu mnie zdziwili ze nie sa bardzo drogie

Jak nie są???

Otwórz kolego oczy i rozejrzyj się w około.

Przykładowe ogłoszenie.

http://allegro.pl/bmw-328-mpakiet-sedan-limuzyna-i3922329942.html

I to w sedanie, do tego do opłat. To według Ciebie nie drogo? Z rejestracją, ubezpieczeniem i całą resztą to wyjdzie 15, a nie oszukujmy się nie ma samochodu do którego nie trzeba dołożyć.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie.

Nawet niech chce te 8 to za taką "zwykłą" to max. Jeżeli auto jeszcze miało by M-pak to można te 2 koła na spokojnie doliczyć.

To już bym wolał tą 2,8 w sedanie(zdjęć wnętrza brak). No i też fioletowa :mrgreen:

Edit:

A faktycznie, nie zwróciłem uwagi na miejscowość i rejestrację.

Edit2:

Przejrzałem tak pobieżnie całą litanię linków wklejonych przez Kol. kulawy23 i jakoś tak zniesmaczony jestem :? i to bardzo.

Oko przykuła ta czerwona(oczywiście lampy ma do.....śmieci) i tak nawet, ale jest po swapie. Ja nie lubię kombinowanych mechanicznie aut, bo to przeważnie jest robione w garażu i potem cuda wianki wychodzą.

A w tej białej z czarnym dachem (którą zapewne młody gniewny zrobił bo fanatyk nie zakłada takich lamp z tyłu :mrgreen: ) rozwalił mnie tekst "Kierownica jest nie moja i przy sprzedaży auta będę musiał ją oddać" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No i............."Dźwięk sportowego wydechu podkreśla jeszcze moc auta.." :mrgreen:

Chciałem zarzucić jakiś link do czegoś możliwego, ale naprawdę po przejrzeniu allegro nic nie ma. Jedynie ta fioletowa 2,8 w M-paku jakoś wzrok przykuwa, ale jest poza Twoimi możliwościami finansowymi.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 2.8 po prostu mnie zdziwili ze nie sa bardzo drogie

Jak nie są???

Otwórz kolego oczy i rozejrzyj się w około.

 

Pisalem o tych 2.8 ktorych linki podalem, ze dziwnie tanie jak na 2.8 :wink:

 

Co do cen osiagajacych 15k za zwykle e36 to jestem w szoku, ze kogos moglo tak poniesc.

CICHY525 sledzilem twoja galerie e39 i teraz zagladam rowniez na e36 i znam twoje podejscie do samochodow i oczywiscie popieram.

Jestem tylko bardzo zniesmaczony tym, iz nie ma za bardzo ciekawego praktycznie 20-sto letniego auta w cenie do 8k. Predzej dostane w tej kwocie is'a lub b20 ale to chyba bedzie jechac gozej niz obecne e34 w tds'ie a nie chce slabszego auta.

 

Oglaszenie dodane 2h temu:

http://allegro.pl/bmw-e36-328i-coupe-i3933099395.html

z tego co widze to nadkole lewe tyl kombinowane i jakos tak dziwnie progi wygladaja i cale auto w dziwnych odcieniach (moze efekt zdjecia robionego domofonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam problem, i mam nadzieje ze ktos mi dobrze doradzi, a wiec mam naprawde sliczna bunie e36 320i coupe, zainwestowalem w nia kupe pieniedzy, konkretna sekwencja, nowy srodek, czarne podsufitki, orginalny m-pakiet, felgi motorsport, nawet silnik jezdzi na syntetyku Valvoline, ogolnie dbam o moja bunie, pracuje w UK i jak jestem w Polsce sluzy mi do manewrow, takze staram sie na niej nie oszczedzac. Po pewnym czasie silnik m50 b20 zaczal mi nie wystarczac i pomyslalem o swap-ie, kupilem sobie tu w Angli piekne 328 cabrio po drobnej kolizji (znajomy dostal 100% odszkodowania) i teraz mam dylemat poniewaz,

ta 328 cabrio (anglik) jest w super stanie rok prodk. czerwiec 99' przebiek 83tys mil. (134tys. km) m-pakiet wbity w vinie, skorzana tapicerka, klimatronik automatyczna skrzynia, automatycznie rozkladany dach. czujniki cofania, moj znajomy byl drugim wlascicielem.

 

Do rzeczy, chcialbym pozbierac opinie w co zainwestowac i co bardziej mi sie bedzie oplacalo w przyszlosci, zrobic swapa do coupe czy przerobic cabrio na "Polaka"? pytam poniewaz e36 uzywam jako drugiego auta i napewno zostanie zemna na dlugo i co w takiej perspektywie trzymac, super zadbane coupe, czy moze zarejestrowac cabrio? z tego co sie orientowalem chyba nie bylo europejskiej wersji e36 328 cabrio z tego roku ?

 

Pozdrawiam

 

 

Edit

Panowie ponawiam moj watek, doradzi ktos na moj temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co do cen osiagajacych 15k za zwykle e36 to jestem w szoku, ze kogos moglo tak poniesc.

CICHY525 sledzilem twoja galerie e39 i teraz zagladam rowniez na e36 i znam twoje podejscie do samochodow i oczywiscie popieram.

Jestem tylko bardzo zniesmaczony tym, iz nie ma za bardzo ciekawego praktycznie 20-sto letniego auta w cenie do 8k. Predzej dostane w tej kwocie is'a lub b20 ale to chyba bedzie jechac gozej niz obecne e34 w tds'ie a nie chce slabszego auta.

Dziękuję. E39 była.......łezka się kręci :wink:

E36 wymaga wkładu chociaż większość by powiedziała, że jest super no ale...... :norty:

Jakbym swoją miał podliczyć to też już dawno przekroczyłem wartość auta 10 koła, a gdzie nam jeszcze do końca :mrgreen:

Więc jak jest w dobrym stanie to te 12-13 mnie nie dziwi.

 

Nie ma nic ciekawego z motorami powyżej 2 litrów. Ja też tak jak napisałem wyżej przejrzałem ogłoszenia i............. :(

Nie no gorzej to jechać nie będzie bo E36 jest lekkie. Tak jak u mnie te 170 KM to zasuwa jak wściekłe.

Na te ogłoszenie to gość kasę tylko wydał niepotrzebnie.Tam nic nie widać, a kto mu nawet zadzwoni po takiej prezentacji? Nikt!

A zobacz to.

http://allegro.pl/bmw-e36-individualserie-class-ii-zgodny-z-vin-i3937981874.html

 

Panowie ponawiam moj watek, doradzi ktos na moj temat?

Tak.

Sprzedaj swoją i kup mocniejszą z kierą po właściwej stronie.

Co do swapów po prostu nie bardzo to toleruję, a przekładka się nie opłaca.

Takie moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

A jak masz zadbaną 2,0 dla relaksu to ja trzymaj. Gdzie tym jeździsz, że potrzebny mocny motor?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zamierzam w strone wpakowania 2.8 do coupe, tak jak myslalem na poczatku, ale jak pojezdzilem troszkie ta cabrio to banan na buzi caly tydzien :8) i tak pomyslalem o przerobce, ale znajac zycie pozniej, moze odstraszac potencjalnych nabywcow ze przerobka, jesli to istotne przekladki mial by dokonywac Wrona, ponoc nieskazitelny majster w tym temacie i chyba jeden z drozszych w PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam moj watek, doradzi ktos na moj temat?

Tak.

Sprzedaj swoją i kup mocniejszą z kierą po właściwej stronie.

Co do swapów po prostu nie bardzo to toleruję, a przekładka się nie opłaca.

Takie moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

A jak masz zadbaną 2,0 dla relaksu to ja trzymaj. Gdzie tym jeździsz, że potrzebny mocny motor?

 

 

No niestarcza, jezdze juz ponad dwa lata, i jakos sie za malo zrobilo, glownie jak jestem w Polsce to jakies wyjazdy, wakacje itp. czasem trase do UK obskoczyc na szybko, wiem ze sie troche pieszcze, poprostu wokol mnie same "Janusze" co to sie w glowe pokaja ze stare auto tyle gotowki klade, stad moje zapytanie

Pozdrawiam Fanow :)

 

@Kulawy

 

Ja rowniesz mialem e34 tds'a i przesiadlem sie do e36 jedne co mi sie na poczatku nie widzialo to ze 5er super wygodnie i komfortowo, a 3er ciasno i sztywno, jesli chodzi o motor to jakos nie marudzilem 2.0 daje rade, chodz radze Ci szukac 325 w sedanie cos pod orginal za 8k

Edytowane przez pawcio89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie nie wiem czy nie kupie jakiegos wozidla z innej stajni niz bmw, aby dolatac pare miesiecy i pozniej kupic juz ladne bmw. Tylko co innego kupic to jest pytanie, zeby nie wpasc w przepasc komfortowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie nie wiem czy nie kupie jakiegos wozidla z innej stajni niz bmw, aby dolatac pare miesiecy i pozniej kupic juz ladne bmw. Tylko co innego kupic to jest pytanie, zeby nie wpasc w przepasc komfortowa.

 

to warto Ci zmieniac auto ?

ja jak potrzebowalem tanie auto do jazdy kupilem sobie accorda 2.0 lpg swietne auto :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto i nie warto. Lubie sie czasem pobawic, a e34 nie da mi tej radosci z silnikiem tds. Nie jest mi rowniez potrzebny tak duze auto. Tds spalanie ma duze i to kazdy wie. Za to ile tds pali powinien miec te 200 koni a tu lipa ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 koni pali przynajmniej 2 razy tyle co TDS-wiem coś o tym.

A 2,5 w becie też łyknie swoje i nie marz nawet, że w 10 litrach się zmieścisz :D

 

Bardziej chcialem nawiazac ze nowsze silniki palatyle co tds maja te prawie 200 (np e39 3.0d)

Co do benzyny to wiem ze pala duza, ale ja nie wykluczam gazu wiec napewno bylby gaz (jak nie podczas kupna to po jakims czasie uzytkowania samej benzyny bym gaz zalozyl)

 

Honda odpada raczej bo wole RWD lub 4x4. Omega 2.0 nie jedzie, a 2.5/3.0 nie sa dokonca takie dobre bo maja swoje bolaczki. Ciezko tez kupic ladna omege bo po 1. troche gnija a po 2. tansze sa od bmw i "upalane" bo mniej szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.