Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o ocenę tego samochodu http://otomoto.pl/bmw-530-navi-klima-xenony-C28125468.html

Byłem, obejrzałem na szybko i auto pochodzi z Włoch. Książka serwisowa jest ale Pan nie miał przy sobie. Powiedział, że samochód można sprawdzić w dowolnym serwisie. Przedni zderzak jest uszkodzony podobnie jak lewa nerka i zarysowanie na tylnym zderzaku. Martwi mnie, że samochód jest już dość długo na sprzedaż i nie może znaleźć kupca. Proszę mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie e60, jej mocne i slabe strony i opinie na temat tego egzemplarza.

Z góry bardzo dziękuję.

 

 

Numer podwozia WBANJ71030B516512

Kod typu NJ71

Typ 530D (EUR)

Typoszereg E E61 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M57/TU

Pojemność skokowa 3.00

Moc 160

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)

Tapicerka STOFF EDWARD/GRAU 60 (ABAD)

Data prod. 2004-08-25

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S217A AKTIVLENKUNG Aktywny układ kierowniczy

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel.

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S590A LM RAEDER STERNSP.123 MIT NOTLAUF. Obr. BMW, st. le. spr. gw. 123

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Wersja językowa, włoski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa w jęz. włoskim

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

S928A REIFENSTEUERUNG Sterowanie opon

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak skomplikowanym elektronicznie samochodzie należy wziąć ze sobą komputer i kogoś, kto ogarnia diagnostykę komputerową.

 

Poza tym należy zrobić porządny przegląd zawieszenia, układu kierowniczego i sprawdzić pod kątem dzwonów!

 

Jeśli nie masz kogoś kto to ogarnia kompleksowo to polecam ASO i przegląd przedzakupowy.

 

Oczywiście przebieg jest niewiarygodny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciel tego komisu mial niedawno omawiana na forum M6 bordo. Odnosnie tematu - W tej cenie i juz oplacona to juz zapalila by mi sie lampka czerwona w dodatku :nienie: bez ksiazki lub jakiegokolwiek rachunku gdzie bylaby data oraz zapis przebiegu. Przebieg napewno krecony tylko ile. Sam kupuje od czasu do czasu jakis samochod na handel ale nie zdarzylo mi sie zebym nie dostal do zakupu ksiazki lub rachunkow oraz zaswiadczen z TUV.
Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Noo.. a polscy handlarze są tacy roztargnieni, że zawsze im się zagubią zaświadczenia ze stacji diagnostycznych, rachunki, a wszystkie naklejki serwisowe podczas mycia i sprzatania auta się zrywają. :mrgreen: Do tego zawsze zapominają wpisać przebieg na fakturze lub umowie. No ale tak ciężko pracują, żeby ich rodak kupił tanio auto, że nie ma im się co dziwić. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi. Powiem tak: jestem z Kluczborka i po drodze postanowiłem pooglądać ten samochód (chcę niedługo kupić e60 i chciałem posiedzieć i zobaczyć jak wygląda ten samochód z bliska). Myślę, że samochód jest na pewno sporo kręcony jeżeli chodzi o jego przeszłość wypadkową i przebieg. Sam nie mam idealnego auta ale to mnie zraziło na pierwszy rzut oka. Chciałem, żebyście też mi pomogli bo nie znam się na tym modelu. Powiedzcie mi jeszcze czy automat w tym modelu jest dobry? Ogólnie chciałbym ten model ale w sedanie, manualu i właśnie w 3 litrowym silniku. Czy to dobre połączenie? Chciałbym auto w fajnym wyposażeniu i pewne. Ile mniej więcej muszę mieć gotówki, żebym mógł wymagać dobrego egzemplarza? Nie mówię, że nie może być po przygodzie ale chcę nim pojeździć ok 2/3 lat i cieszyć się jazdą a nie ładować pieniążki. Aha i jeszcze jedno: czy szukać samochodu z polskiego salonu czy od prywatnych ludzi czy spróbować również od handlarzy? nie mam zamiaru jeździć i tracić pieniędzy na darmo..

jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia automat to właściwie jedyna słuszna decyzja w tym aucie! Ale jeśli lubisz manuale to nikt Ci nie zabroni! - temat dość mocno wałkowany kilka razy na forum. Skrzynia trwała z drobnymi bolączkami.

 

Ile kasy trzeba dać za dobry egzemplarz? Wg mnie minimum 48-50 tys. zł + pakiet startowy około 4 tys. zł. Chyba, że zadowolisz się 520i to raczej w 42tys. się zmieścisz + startpak.

 

Oczywiste jest, że w polskim piekiełku handlarzy należy omijać! Najlepiej szukać auta z polskiego salonu od prywatnej osoby, ale to może być trudne i pieniądze najczęściej są sporo większe za takie auto w porównaniu do włoskich i niemieckich ulepów.

 

Kolejna sprawa: przebieg musi być adekwatny do wieku. Ja bym szukał tylko i wyłącznie aut z przebiegiem w okolicach 250 tys. km. Oczywiście będzie to trudne, bo stosunkowo mało jest aut z tak małym przebiegiem. Przy tych warunkach rynkowych zacząłbym szukać już teraz. Z małym budżetem doświadczenia kolegów s forum są takie, że szukanie trwa od 6-12 miesięcy. Po prostu musi się trafić rodzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedz. Co do skrzyni to lubię manuala ale przyznam, że nigdy nie jeździłem automatem i trochę się go boję. Zaraz poczytam co i jak i chyba wypadałoby się pomału brać już za szukanie porządnego egzemplarza no i za sprzedaż mojego samochodu. Chciałem 3,0d bo boję się, że mniejszy mnie już nie zadowoli z uwagi na to, że taki też mam teraz. Czy warto rozglądać się też za benzyną np w gazie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie wiem co to za problem kupić porządne auto. Jedziesz do Niemiec i kupujesz samochód z ważnym TUVem, serwisowany itd. Nawet nie ma problemu żeby znaleźć 530d z 2004-2005 roku z przebiegiem grubo poniżej 200 tys km. Tylko, że takie auta kosztują normalne pieniądze a nie okazyjne, a 90% ludzi na tym forum (czyli ogólnie Polaków) szyka okazji, a że w tej branży w sumie okazji nie ma, to prawie każdy kupuje samochód po kombinacjach różnych różniastych, ważne że "tanio". No ale jak widać chęć pokazania się w E60 jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

 

A co do skrzyni. Skoro kolego lubisz ręczną skrzynię to nawet lepiej, bo 530d w manualu będzie zawsze tańsze ze względu na dużo mniejszy popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.