Skocz do zawartości

Tor poznan - 06.04.2014? :)


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

moj limit na pewno nie, samochodu tym bardziej.

Ja na imprezach tego typu autem ktorym jezdze na codzien nie uzywam go 100% 'trackdayowo' zauwazcie ze jade tylko na biegch 3-4, hamuje delikatnie, czasem silnikiem (czesto przed "pierwszym lewym") jezdze na MDM zamiast "bez trakcji" a to spowalnia i w zakrecie i podczas wyjscia z niego...

to ma byc dla mnie zabawa... kiedys odloze wiecej kasy to zbuduje sobie trackdayowke ktorej nie bedzie mi szkoda ;)

 

na nowych oponach tez jestem ciekaw wyniku, jedenak do sierpnia na pewno juz tego nie sprawdze:D ... monaco, nurburgring....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wolne na prostej to ostatnio sprawdziliśmy ;)

Zmieniłem stację i liczbę oktanową paliwa jakie teraz leje :D

mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości uda się pomierzyć ponownie 100-200 :mrgreen:

P.S. chciałem wrzucić cały filmik, ale nie dało rady bo trochę wiązanek poszło a to na źle pokonany zakręt, a potem na głupie 911 4S które psuło mi przejazd... następnym razem będę się miarkował przy włączonej kamerce :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
a słuchajcie przejrzałem allegro w kwestii właśnie uchwytu jakiegoś, tak żeby nagrać telefonem (iPhone) ale skierowanym oczywiście na drogę. Najlepiej chyba by było coś do zagłówka przyczepić. Jakich uchwytów używacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

zapisac się, zaplacic, przyjechać w kasku

 

zresztą dokładne info masz na tptd.pl

 

Ja miałem być 18.05 ale jednak przekładam na 29.06 bo mi wypadł służbowy wyjazd na 18ego :evil:

 

EDIT: zapomniałem o najważniejszym. Przygotować auto na taki wyczyn (hamulce i opony zwłaszcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

auto musi być sprawne, normy halasu itp. jak byłem w Kielcach to nie było weryfikowane, nie wiem jeszcze jak jest w poznaniu bo dopiero będę.

 

A co do szkolenia, to masz oczywiście przed wypuszczeniem na tor szkolenie, chyba (bo nie byłem na tptd) jest tez jazda z instruktorem, albo za instruktorem żeby poznac tor

 

Jak jesteś kompletnym laikiem, to raczej zalecam najpierw zrobić sobie np. szkole jazdy subaru (wbrew pozorom raczej subaru nie pojeździsz tam), albo szkole jazdy sobieslawa zasady, gdzie naucza cie podstaw (pozycja za kierownica, podstawowe manewry typu slalom, test losia, hamulce w zakresie, plyta poslizgowa). W przeciwnym razie raczej radość z samej jazdy po torze będzie mizerna, albo radość może i będzie, ale czasy będą do dupy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

jedz na tor w Kielcach, na sjs wlasnie albo inne podobne.

 

Dostaniesz kie picanto, pojeździsz trochę to zobaczysz, ze to jak jeździsz dziś (chociaż Ci się wydaje ze dobry jesteś - każdemu się wydaje) to zakrawa o pomste do nieba

 

Ale lepiej się przekonać na torze i rozwalić pare slupkow niż na drzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W Poznaniu na "normalnym" track day polowe dnia masz szkolenie z instruktorem, tor jest podzielony na 4 sekcje które poznajesz po kolei, instruktor omawia zakrety, potem jedziesz za jego samochodem a potem jeździsz sam a instruktor ocenia jakie sa postępy. Podczas czasowek tez możesz poprosić aby instruktor wsiadł na prawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie taka polowa dnia, czas treningowy zostal skrocony i trwa od 8.45 do 10.45, od 11 zaczynaja sie jazdy.

 

Na TPTD moze jechac kazdy, trzeba miec kask lub mozna go wypozyczyc.

Normy halasu sa sprawdzane dynamicznie, na ostatniej edycji nie spotkalem sie aby kogokolwiek sprawdzali.

 

Polecam sie wybrac, zabawa przednia, ja pewnie jeszcze we wrzesniu zawitam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja też byłem w ten weekend na torze, lecz w sobotę.

Pierwszy raz na torze, ale chyba nie było źle jak na początek... Auto M3 E46 bez dodatkowych modów na tor - jeżdżę nim na codzień.

Najlepszy czas jaki udało mi się wykręcić to 1:58:8

Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze. Następną razą :wink: wykorzystuj więcej toru tak, żeby nie było słychać pisku opon + troszkę opóźnij hamowanie to czas z pewnością będzie lepszy :cool2:

 

Kto się wybiera 27.04 :?:

http://tptd.pl/2014/5ed2014/5ed2014.php

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.