Skocz do zawartości

wykrzyknik przy przejechanych Kilometrach


tomasztolala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wyświetlaczu pojawił mi się wykrzyknik odrazy przy przebytych kilometrach tylko tam nie wielki a przy nim lecą jakieś dzwine kilometry za każdy przejechany km z boku dodaję mi się tak jak by coś wyliczało w góre co to może oznaczać? I czy może ktoś się orientuję ile kosztuje tak wizyta w aso zeby mi sprawdzili moje e90 2005 czy z nim wszystko ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów tajemniczy wykrzyknik pojawia się zawsze gdy w pamięci auta (check, i-drive) jest jakiś komunikat.

Może to być wszystko, przepalona żarówka, włączone DTC, niski stan płynu do spryskiwaczy, przegląd, błąd czy rezerwa jak już wyżej napisano i wiele wiele innych...

 

Instrukcja jest dostępna na forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki wykrzyknik jak zapchał mi się, zamulił samochód, przez filtr DPF - długo nie jeździłem nigdzie po za miastem, nie miałem okazji przejechać się autostradą.

Wyglądało to tak że odliczało te kilometry w dól, liczba była co raz mniejsza. I byłem przekonany że to odlicza płyn hamulcowy albo coś tam jeszcze, i że po tym pojawi się jakiś nie fajny komunikat.

Dowiedziałem się że to chodzi właśnie o filtr cząsteczek stałych, że gdyby ta cyfra zeszła do zera to pojawiłby mi się komunikat o konieczności wymiany filtra albo jego przeczyszczeniu.

 

Ale postanowiłem odmulić samochód, wykonałem konkretną trasę. I ten licznik z wykrzyknikiem zaczął się cofać, tzn. cyfra zamiast się zmniejszać, zaczęła się powiększać, aż w końcu wykrzyknik zniknął.

Oczywiście po tym wszystkim autko zaczęło normalnie jeździć, prawidłowo wkręca się na wysokie obroty, jest dynamiczne itd.

 

Wklejam zdjęcie jak to wyglądało:

http://l-art.pl/bmw.jpg

 

 

Akurat w instrukcji temat tego wykrzyknika nie jest w ogóle wyjaśniony. Można się tylko domyślać że oznacza zbliżenie się do terminu wymiany czegoś tam, albo braku czegoś po tych przejechanych kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewan dokładnie o to mi chodziło czasem na tym forum ledwo zadasz pytanie a już zostaniesz zjechany ale właśnie mam dokładnie ten problem czyli co reasumując mówisz żeby go przepalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to nie jest wykrzyknik tylko od DPFu. Ten wykrzyknik pojawia sie przy kazdym "bledzie". Jak np. zaswieci sie kontrolka poziomu paliwa i przeskoczycie ja naciskajac guzik na BC (tak zeby znow pojawila sie godzina i np. temperatura) to na dole bedzie te maly wykrzyknik. Wejdz przez BC na "CHECK" i sprawdz jaki blad wyskoczy.

 

Lewan dokładnie o to mi chodziło czasem na tym forum ledwo zadasz pytanie a już zostaniesz zjechany ale właśnie mam dokładnie ten problem czyli co reasumując mówisz żeby go przepalić?

Kolega wyzej napisal ze jemu odliczalo w dol, a tobie normalnie liczy kilometry do gory. To nie ten blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu po przebiegu całkowitym samochodu mamy licznik przebiegu dziennego. Możesz go sobie wyzerować w dowolnym momencie ( ja zeruję zawsze po tankowaniu ). Pomiędzy nimi pojawia się ten trójkąt sygnalizując, że są jakieś komunikaty check. Może to być sygnał o zużytych klockach, wymianie oleju czy nawet niskim poziomie płynu w spryskiwaczu :!:

Powyżej wyświetlacz pokazuje średnią prędkość, śr. zużycie paliwa lub liczbę kilometrów jaką przejedziesz na pozostałym paliwie i ten najbardziej skacze w górę i w dół. Te wskazania są zależne m.in. od techniki jazdy. Między tymi trybami przełączysz się przełącznikiem BC na lewej manetce.

Jeśli masz idrive to bez problemu przejrzysz komunikaty w zakładce service - check control messages ( instr. str. 76 i 77 )

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.