Skocz do zawartości

E46 Coupé 318Ci Gliwice WBABL31080JX30679


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pierwszy mój temat został zamknięty z powodu nieznajomości regulaminu, bije się w pierś ;) Przeklejam to co było w starym i dodaje wymagane informację, mam nadzieje że zostanie mi to wybaczone, poprzedni temat przydałoby się oczywiście usunąć.

 

http://duokomis.otomoto.pl/bmw-318-serwis-aso-bmw-stan-idealny-C27812760.html

 

... ogólnie mam niewielkie pojęcie o samochodach, od jakiegoś czasu czytam Wasze forum. Jestem przed kupnem pierwszego samochodu, nie chciałbym na starcie zostać z przysłowiową ręką w nocniku. Jestem w dość specyficznej sytuacji, prawko mam jakieś 12 lat a jeździłem około miesiąca łącznie i to na samym początku, od zawsze byłem wkręcony w szeroko rozumianą informatykę i jakoś tak zeszło ;) Przy okazji jeżeli ktoś z Wrocławia byłby chętny na wymianę doświadczenia informatyczno <-> samochodowego to fajnie byłoby pogadać przy piwku.

 

Rozkodowany VIN, mam nadzieje że dobrze :)

 

Wyposażenie

 

S293A LM RAEDER/V-SPEICHE 54 BMW LA wheel, V spoke 54

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S433A INTERIEURLEISTEN Listwy wewnętrzne

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S530A KLIMAANLAGE Klimatyzacja

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

Wyposażenie seryjne

 

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjna ściema z rocznikiem (2000, a nie 2001). Handlarz, który nie skłamie w tej materii, jest natychmiast wydalany (słowo klucz) z palestry.

Musisz się dowiedzieć, jakie są warunki kupna. Jeśli na niemca, to omijaj szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie jedź z kimś kto ogarnia nie tylko tematy mechaniczne i samochodowe, ale i papierowe; najlepiej ktoś z forum, normalnie za kasę; lepiej stracić 200-300 zł niż 15.000; we Wrocławiu na pewno jest sporo forumowiczów, którzy będą w stanie Ci fizycznie pomóc

 

umowa na niemca - w skrócie to zwykłe oszustwo, bo auto kupujesz nie od handlarza, ale od nieistniejącego krzyżaka; handlarz nie jest wtedy stroną w umowie i nikt mu nic nie zrobi; a Ty za to dopuszczasz sie fałszerstwa i poświadczasz nieprawdę; owszem, takie wałki raczej uchodzą na sucho, ale to nie powód by je robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wydaje mi się że w takie coś nie dałbym się wmanewrować ogólnie jestem ostrożny ale oczywiście trzeba wiedzieć co sprawdzać. Na pewno jeżeli zauważyłbym w umowie inną osobę a nie komis to do transakcji by nie doszło. Oczywiście sytuacja o której piszesz byłaby dla mnie najodpowiedniejsza, wezmę to pod uwagę, jeżeli znajdzie się odpowiednia osoba. Auto planowałem na sierpień wiec mam trochę czasu chyba że znajdę coś konkretnego, wtedy postaram się kupić szybciej.

 

Właśnie dostałem maila z komisu "Warunki zakupu są następujące-zapraszam z gotówką po autko(lub jeśli mowa o kredycie 2 dokumenty ze zdjęciem np. prawo jazdy i dowód osobisty).Oczywiście właścicielem jest nasza firma.Wszelkie formalności na miejscu."

 

I co o tym sądzicie? A co o samym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na początek niech podeśle skany książki serwisowej.

zobaczymy jak te wpisy.

u mnie też przy 2 drzwiach i podobnym przebiegu śladów powycieranych foteli brak, a tutaj nawet pasażera nadgryziony.

i kiera powinna być przedliftowa chyba a nie ta ?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Numer podwozia WBABL31080JX30679

Kod typu BL31

Typ 318CI (EUR)

Typoszereg E E46 (2)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M43/TU

Pojemność skokowa 1.90

Moc 87

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor TITANSILBER METALLIC (354)

Tapicerka STOFF FLOCK RAUTE/ANTHRAZIT (E3AT)

Data prod. 2000-07-15

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skanów książki nie będzie ;) Oto odpowiedź Pana z komisu:

"Witam pana ponownie. Proszę pana jeśli jest pan naprawdę zainteresowany zakupem ww. samochodu to zapraszam do nas.Przykro mi,ale ja nie mam czasu na pisanie wiadomości, a tym bardziej na skanowanie książek serwisowych itp.....Raz jeszcze zapraszam do zakupu i pozdrawiam serdecznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka więc na leszcza

poza tym pewnie obserwuje fora samochodowe i wie, że ktoś mu zaraz wypunktuje co się nie zgadza; coraz więcej tych darmozjadów zamiast poświęcać czas na znalezienie dobrego auta i/lub jego porządne przygotowanie, woli po prostu posiedzieć w kanciapie i poczekać na łosia

i niestety łoś przyjdzie niebawem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie ma czasu, a co on innego robi oprócz pierdzenia w stołek w budzie na placu.

to odpuść, ja teraz nie mogę ciotki szmelcwagona tdi w dobrej opcji bez przygód za 17000 koła sprzedać.

nawet w komisach trochę się starają z powodu zastoju :mrgreen:

zacznij poszukiwania od dobrze udokumentowanej betki.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czasu, a co on innego robi oprócz pierdzenia w stołek w budzie na placu.

to odpuść, ja teraz nie mogę ciotki szmelcwagona tdi w dobrej opcji bez przygód za 17000 koła sprzedać.

nawet w komisach trochę się starają z powodu zastoju :mrgreen:

zacznij poszukiwania od dobrze udokumentowanej betki.

 

Bo to nie jest 2005 rok pete :)

To 2004 rok.

 

Btw - jak chcesz to mogę zarzucić ślipiem na tą coupetę.

Jak będziesz chciał to mogę też zrobić Ci inspekcję tego auta.

Szczegóły tutaj:

INSPEKCJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę obejrzałem coupe z silnikiem 1.9 i tak nie wiem czemu ileś tam % miało w opisie "do zrobienia jest tylko panewka bo zaczyna pukać" przecież to = wymianie silnika jeśli ona się obróci ?? tak więc jak się zdecydujesz go oglądać to go nie żałuj daj mu do 4/5tyś/min i przetrzymaj chwilę bo wtedy jak coś jest nie tak z silnikiem to chciał nie chciał wyjdzie na jaw ,bo wiadomo że dziadek 70 lat nie jeździł coupe tylko ktoś młody

A jeśli chodzi o papiery to nie daj się nabrać na coś takiego bo coś ci się spiepszy czy nawet rozleci na pół to nie odzyskasz kasy za żadne skarby bo jego danych nie będzie na umowie kupna-sprzedaży tak więc uważaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, chłop zapracowany to czasu nie ma, co się dziwić ;) Nie ma co dłużej debatować, odpuszczam tą sztukę. Trochę zmieniła mi się sytuacja z funduszami, dobrze że na plus :) przemyślałem sprawę i jednak poszukam czegoś czterodrzwiowego ... jeżeli znajdę coś konkretnego to kupię nawet w kwietniu. Na pewno nie jeden wątek jeszcze założę, teraz przynajmniej wiem o co pytać na samym początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jak masz czas to tym bardziej, poszukaj podobnych modeli w pobliżu i pojedź, pomacaj, przejedź się - na pewno da Ci to lepszy start do oceny tego, który na pewno Cię będzie interesował - zobaczysz sobie jak zawias pracuje, ewentualne hałasy w środku, stan plastików i tapicerki itd., czyli coś czego nawet najwięksi wróżbici z forum Ci nie powiedzą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak of topic.

O informatyce możemy porozmawiąc, szczególnie Open source, Red Hat :)

Co do samochodu, ja w PL nie szukałem, znalazłem w DE na:

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/

Jednak mam tam rodzinę i mi sprawdziła autko.

I teraz bujam się do pracy BMW e46 318i Touring z 2001 roku przed liftowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta na pewno sam nie będę sprowadzał, po prostu chce kupić coś co nie było składane, bezwypadkowe i trochę pojeździ. BTW. Red Hat'a stawiałem 15 lat temu albo dalej ;) jak już Freesco nie wystarczało w kafejce internetowej w której pracowałem, mieliśmy tam SDI z tepsy :D co za czasy ... w sumie w linuxach nie siedze ale kilka książek z tamtych lat jeszcze dumnie zajmuje miejsce na półce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.