Skocz do zawartości

BMW E46 1,6i/1,8i


dylosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nigdzie nie mogłem znaleźć wypowiedzi na temat tych dwóch silników więc postanowiłem że założę tutaj ten temat. Jestem zainteresowany taką 'beemką' z naciskiem na bardziej zainteresowany i tutaj rodzi się pytanie, jaki silnik wybrać? czym się różnią ? czy duża ta różnica itd. Z góry dziękuje za odpowiedź.

PS. Mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316i i 318i jest na tym samym bloku m43b19 tylko że 316i ma 105km a 318i m43b19/TU ma 118km

316i troche za słabe do e46 i więcej pali bo żeby jakoś to jechało to trzeba bardziej cisnąć ... jak nie patrzeć ma 1.4t (1360kg)

316i - http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/271/e46_316i.html

318i - http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/273/e46_318i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , nie powiem ci nic o różnicach czysto technicznych miedzy tymi silnikami bo poprostu się na tym nie znam. Za to opowiem ci jak kupowałem samochód. Szukalem caly czas 316i , obejrzałem pare sztuk w niemczech, paroma się przejechałem i z czystej ciekawości u jednego z handlarzy poprosiłem o jazdę próbną 318i wersja 143km. Wniosek, odrazu to auto kupilem, przyjemność z jazdy o wiele większa, spalanie to samo.... a nawet nizsze. Także bierz 318i :) ja nie żałuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie o to chodzi ze bmw jesli mialbym kupowac to pewnie sprowadzana z niemiec (czlonek rodziny na miejscu) bo w polsce to kazdy wie jak jest ; ) chodzilo mi natomiast o roznice miedzy 316i a 318i, zebym wiedzial za jakimi sie rozgladac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam R4 1.8 M43 i wolę ją niz R6 320i które jest słabe jak doopa węża :D Mam porównanie i wiem co mówie. Jeżeli zestawimy oczywiście tylko te 2 silniki.

Ekonomia naprawy i najwazniejsze $ przemiawiają za 1.8 pozatym to leci już od samego dołu.

1.6 omijaj to nie jest przyjemne jak małe miejskie auta ci odjeżdźają.

 

ps. z tego co wiem silniki różni DISA

http://www.autocentrum.pl/gfx/katalog/1787_1.jpg

E46 on board http://directory.e46fanatics.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownujac z kolegi 318 sprzed liftu z moja 316 tez przedlift to ida leb w leb na prostej. obydwa silniki zdrowe. 316 ma max moment obrotowy nisko z tego co pamietam, przy 2500 obr i to czuc. suma sumarum nie jest to demon predkosci ale odpycha sie dosc sprawnie.

 

ps na stronce z danymi o 316 jest skrzynia biegow automataczyna ktora buja to auto w 12 sekund do 100, na manualnej skrzyni jest okolo 10s jak w przypadku 318.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac, jesli chodzi o obie wersje przed liftem to 1,8i jest troszke lepsza i to wszystko ? tez mi nie chodzi o demona prekosci aktualnie mam peugeota 206 UWAGA 75 KM (moj pierwszy samochod) i teraz zastanawiam sie nad BMW wlasnie tym o ktorym pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kup ten, który będzie w lepszym stanie i pamiętaj, że to 1,9 w obu przypadkach, 316i/318i to tylko oznaczenie, jak 318d a pod maską 2,0.

Mocy nigdy za wiele, więc wiadomo, że lepiej szukać 318i, różnicy w spalaniu nie ma a kilka koni więcej, ubezpieczenie też to samo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica pomiędzy 105 a 115 KM będzie symboliczna, ciężka do zauważenia w praktyce. Podejrzewam, że bardziej taką różnicę się odczuje jak silnik jest nie do końca sprawny, jeśli sprzęgło nie łapie już ładnie albo np. jak włączysz na full klimę i załadujesz 4 osoby do środka ;)

Krótko mówiąc takie bolidy (i w tym mój monster) to nic specjalnego. Ot sprawnie się poruszają, jak trzeba to i 200 kmh też zrobią, w mieście wstydu na światłach nie ma, ale nic poza tym. Za to odwdzięczają się ekonomią i tanimi częściami, no i żaden mechanik nie policzy Ci jak za naprawę 330d ;)

Jak na jedno z pierwszych autek to będzie OK. Sam tylni napęd na pewno też da Ci nieco frajdy.

I tak jak koledzy radzą - patrz na stan techniczny, a nie czy ma 10 KM w tą czy w tą. Też czasem żałuję, że chociaż 318i nie wziąłem, ale trafiła się zdrowa i tania 316i, 50 km ode mnie, no i w odpowiednim momencie. To wziunem :)

Edytowane przez kater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownujac z kolegi 318 sprzed liftu z moja 316 tez przedlift to ida leb w leb na prostej. obydwa silniki zdrowe. 316 ma max moment obrotowy nisko z tego co pamietam, przy 2500 obr i to czuc. suma sumarum nie jest to demon predkosci ale odpycha sie dosc sprawnie.

 

ps na stronce z danymi o 316 jest skrzynia biegow automataczyna ktora buja to auto w 12 sekund do 100, na manualnej skrzyni jest okolo 10s jak w przypadku 318.

 

to coś słabe ma te 318i jak idziecie łeb w łeb :mrgreen: i odkiedy 316i ma 10s do 100 :mrgreen: 318i - 10,4 316i - 12,4

swoją 318i objechałem passata b5 1.9 115km :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronce podanej kilka postow wczesniej jest 12.4 dla automata. slaby ten manual wtedy, w jakies bazie od bmw w pliku excela jest 10,9. obojetne, dla mnie moze miec i 14 sekund do setki. kiedys mierzylem swoja na gpsie wychodzily czasy od 10.5 do 11.5 (nie byl to profesjonalny gps wiec moga byc przeklamania). silnik prosty jak cep, koszta male. spalanie w miescie na krotkich odcinkach mam do 10.5 litra w zime. przy sredniej predkosci jaka mam teraz 30km/h pali mi 9 litrow. w trasie ponad 1000km w jedna strone polska-niemcy 7 litrow przy sredniej predkosci 110-120 z CALEJ trasy(z kompa pokladowego), a czasem sie lecialo 160 przez dluzsza chwile. wiadomo ze chcialbym miec 328 czy 325, ba mpowera, ale dla mnie bylo wazne male spalanie oraz tansza eksploatacja (ilosc olejow/plynu chlodzacego etc..a zawsze to dla mnie jest kilka zł, a na aucie nie oszczedzam) mi odpowiada, ale to kazdy musi wiedziec co mu bedzie pasowalo :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.