Skocz do zawartości

BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) - Polerowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od niedawna stałem się posiadaczem e91 w takim kolorze jak w temacie. Wczoraj po dokładnym umyciu widać, że poprzednia niemiecka właścicielka samochodu jeździła na myjnie automatyczną. Widać pracę szczotek. Nie jest może to tak bardzo widoczne ale coś tam widać.

Więc, po oględzinach, znalazłem trochę pasty TEMPO, i naprawdę bardzo delikatnie zacząłem polerować - ręcznie. Drobne ryski zostały zniwelowane.

Na necie znalazłem taką dość fajną instrukcję polerowania czarnego lakieru:

http://toyota.arbiter.pl/galeria/polerowanie.lakieru

 

I mam pytanko, czy mogę to samo zrobić na moim lakierze. (Tempo niby gorsze od G3, więc kupiłbym G3, no i tą politurę Sonaxa). Czekam na wasze sugestie.

Pozdrawiam. Chciałbym to zrobić, ręcznie.

 

Ps. Kiedyś bawiłem się tak ale wtedy samochód miał 20 lat, i tego lakieru nie dało się bardziej zepsuć, był cały zmatowiały, a po moim zabiegu jakby wyjechał z salonu :), A w tym przypadku nie chciałbym bardziej namieszać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wyrzuć tempo i jeśli chcesz mieć ładny lakier to nawet z tym nie podchodź.

Tu masz ładnie przedstawione działanie pasty tempo http://www.klubseatibiza.pl/forum/detailing/dlaczego-pasta-tempo-jest-zla-t33951.html

 

Ręcznie z lakierem BMW za bardzo nic nie zrobisz, gdyż są to jedne z najtwardszych.

Odnośnie G3 to również nie polecam. Dodatkowo jak nie masz doświadczenia narobisz tylko hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniośnie G3 to tą paste trzeba chyba czuć ,ja ją uwielbiam . Kiedyś miałem takiego pracownika co za każdym razem jak wypolerowałem auto pytał się jak to robie że się tak świeci (mimo że cały czas się przyglądał mojej pracy ). W warsztacie w którym wcześniej pracował cały czas mieli problemy z uzyskaniem zadawalojącego efektu .Nie wiem dla czego inni sobie nie radzą z G3 ,nie rozumiem tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o radzenie sobie z tą pastą tylko o syf jaki pozostawia na aucie i dookoła, strasznie hologramuje. Chętnie bym zobaczył lakier po Twoim polerowaniu po wymyciu alkoholem izopropylowym albo zmywaczem silikonowym w pełnym słońcu, wtedy byś zobaczył co ta pasta robi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu nie chodzi o radzenie sobie z tą pastą tylko o syf jaki pozostawia na aucie i dookoła, strasznie hologramuje. Chętnie bym zobaczył lakier po Twoim polerowaniu po wymyciu alkoholem izopropylowym albo zmywaczem silikonowym w pełnym słońcu, wtedy byś zobaczył co ta pasta robi :)

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanie bo musze spolerowac 2 auta, wlasnie zakupie ten zestaw chyba co kolega wyzej mowil

http://allegro.pl/menzerna-zestaw-fg400-pf2500-sf4000-3x-250ml-i3038982129.html takie cos sie nada ? starczy na dwa auta ? (cossmoswartz i calypsorot, oba metallici)

 

chodzi mi o sprawe jak przed polerką przygotować auto, jak usunąc wosk itp tak zeby sam lakier zostal, jakos papierem 2000 trza jechac czy cos /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

messix jak nie masz doświadczenia w polerowaniu to radziłbym Ci nie używać papierów, bo nie wyprowadzisz lakieru do odpowiedniego stanu.

Jeśli nie ma bardzo głębokich rys, przy odpowiednim doborze past i padów da się usunąć niemal wszystko. Potrzebne jest jednak doświadczenie, więc jeśli to będzie Twoja pierwsza polerka nie spodziewaj się 100% skuteczności.

Aby przygotować lakier pod polerkę, po umyciu auta użyj jakiegoś środka do dekontaminacji (odsmolenia) i glinki, po czym ponownie dokładnie umyj.

Jakiej maszyny zamierzasz użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne przygotowanie wyeliminuje wszelkiego rodzaju naloty z lakieru typu smoła, klej, soki z drzew, ptasie odchody i żeby podczas polerowania nic nie "zapychało" pada i nie było odwrotnego efektu po pracy.

Spokojnie ten zestaw wystarczy nie tylko na dwa samochody ;). Pamiętaj jeszcze o odpowiedniej ilości padów do tego.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerke jakąś tam mam 2.5 kW oczywiscie z regulacją obrotów, polerowałem juz pare razy autka no ale efekt jest średni, nie wiem czy pasta (g3) czy co bo mam takie wrazenie ze te male rysy to zostają :P

http://imgur.com/a/PsZZf

najbardziej myśle ze złe przygotowanie bo myje dokładnie ale wlasnie nie uzywam nic dodatkowego, i mysle ze zamiast polerować lakier to poleruje woski (które nakładam co tydzien-dwa)

 

przy okazji, też tak macie że po woskowaniu auto non stop jest strasznie zakurzone? (wosk K2 ultra wax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widać, że powierzchnia jest źle przygotowana.

Samym myciem nie usuniesz żadnych dodatków które się przyklejają na lakierze.

Musisz użyć preparatów dedykowanych do usuwania smoły, kleju itd.

Jest tego pełno na rynku i w różnych cenach. Potem glinka w rękę i jedziesz do momentu aż powierzchnia będzie śliska i czysta. Przy okazji ściągniesz stary wosk.

Zrobisz raz a porządnie no i w czasie polerowania nie będą się pojawiały nowe rysy, swirle przez nie usunięte syfy pozostałe na lakierze.

Kup sobie ten zestaw Menzerny a po robocie będziesz zadowolony i zapomnisz o G3 czy Farecli.

Niektóre woski więcej lub mniej przyciągają kurz. Niestety ten przyciąga bardziej :lol:

Najmniej kurz siada na produktach Duraglossa . Sprawdzone z autopsji. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodatkowo polecam coś lepszego niż pseudowosk K2, np. coś takiego: http://showcarshine.pl/191-finish-kare-1000p-hi-temp-paste-wax-najtrwalszy-sealant-produkt-roku-2009-.html

Jest bardzo wydajny i przy odpowiednim przygotowaniu lakieru poleży 3-4 miesiące, a cena nie poraża jak w przypadku niektórych produktów.

Możesz zamówić również tester tego produktu za 20 zł, aby go wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.