Skocz do zawartości

nie działa tylna wycieraczka bmw x3 i spryskiwacz


martin300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, podczas gdy wlanczam zapłon to włancza mi się tylna wycieraczka i chodzi około 4 razy zatrzymując się byle gdzie do tego nie działa spryskiwacz na tyle , nawet pompki nie słychać. Zauważyłem że ma 2 pompki. Czy ktoś mi może pomóc ? Najbardziej mnie wkurza ta latająca tylna wycieraczka za każdym razem gdy odpalam auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wycieraczka już naprawiona . Poprawiłem styki w tej małej płytce przed silniczkiem mianowicie 2 z czterech te od tego sensora czy jak to zwał , co wyczuwa magnes , czyli odpowiednie położenie wycieraczki. Od razu i spryskiwacz tylni działa . A wszystko przez to że dostała się woda z solą po wałku od wycieraczki na płytke układu i skorodowało cynę . Taki drobny mankament BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej,

 

Mam problem w mojej x3 3.0 sd. Włączyłem kilka dni temu tylną wycieraczke i z oporem uniosła się do niecałej połowy szyby i stanęła. Nie działa też spryskiwacz tylnej szyby... bezpieczniki na szybko sprawdziłem i wygląda że wszystko ok. Ruszyłem ręcznie wycieraczką (bardzo ciężko chodzi) i włączyłem zapłon... wycieraczka ruszyła się znowu kawałek i stanęła. Co jeszcze mogę sprawdzić oraz jak dobrać się do silnika.. jak rozebrać osłonę w bagażniku na klapie. Może jakiś przekaźnik czy coś... tylko gdzie on jest... czy spryskiwacze reflektorów są jakoś powiązane z tyłem? Mam wrażenie że mi nie czyści lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.