Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da sie zakodowac test zegarow przy kazdym starcie?

 

Dolaczam sie do pytania wyzej odnosnie domyslnego wlaczania sie auto wycieraczek przy rozruchu

 

Czy na pewno nie da sie wlaczyc wyswietlania aktualnego biegu w pre-lci manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz włączyć tylko bieg który jest sugerowany przez komputer np. Jadąc 50km/h na 3. Biegu będzie pokazywać żeby wrzucić 4. Bieg. Itd. Jadąc na odpowiednim biegu będzie pokazywał ten bieg.

 

Robi się to przez zakodowaniem pustego pola w BC i przytrzymujesz kilka sekund jeden z swych przycisków na manetce (nazywa się chyba BC) czy w pre LCI działa nie wiem.

 

Inne opcje nie są do zakodowania, przynajmniej nie przez ncs-a

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Heimleuchte z pilota (światła oswietlajace drogę do domu)

 

Modul: LMA

 

HEIMLEUCHTEN_FUNKSCHL

nicht_aktiv => aktiv

HEIMLEUCHTEN_VERLAENG (aby Heimleuchte się wyłączało)

nicht_aktiv => aktiv

HEIMLEUCHTEN_ABBRUCH (Heimleuchte świeci dłużej niż w iDrive jest ustawione)

nicht_aktiv => aktiv

 

 

Steuergerät: CAS

 

SONDERTASTE_PANIKALARM

nicht_aktiv => panikalarm

 

Jeśli po kodowaniu światła zapalają się tylko na chwilę trzeba zmienic:

HEIMLEUCHTEN_ABBRUCH

aktiv => nicht_aktiv

 

Ale wyłącznie z klucza nie będzie możliwe

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1. Włączenie MP3

 

do 09/2005. wymagany update do CAPPL.C08.

Dodać w FA:

+KMP3

 

Moduł: CAPPL

 

MP3_CCC

full

 

W wersji z modulem M-ASK (bez navi) 2006 Pre-LCI mam w standardzie ustawione:

MP3

aktive

 

czy powinienem to zmienic na full zeby dzialalo? Po dolozeniu +KMP3 i ustawieniu na aktive nadal nie odczytuje plyt MP3.

 

2. Dodatkow ustawilem w LMA:

 

Sygnał świateł długich prze BiXenon

 

Moduł: LMA

 

BI_XENON_BEI_LH

aktiv

 

 

światła długie bez H7 (tylko xenon)(tylko z LM1)

 

przy automatycznym ustawieniu świateł

 

Problem polega na tym, ze jak ustawie wlacznik w pozycji 0 to nie moge mrugac swiatlami mimo pojawiania sie kontrolki na liczniku.

Czy to normalne czy cos nie tak zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włączenie MP3

 

do 09/2005. wymagany update do CAPPL.C08.

Dodać w FA:

+KMP3

 

Moduł: CAPPL

 

MP3_CCC

full

 

W wersji z modulem M-ASK (bez navi) 2006 Pre-LCI mam w standardzie ustawione:

MP3

aktive

 

czy powinienem to zmienic na full zeby dzialalo? Po dolozeniu +KMP3 i ustawieniu na aktive nadal nie odczytuje plyt MP3.

 

2. Dodatkow ustawilem w LMA:

 

Sygnał świateł długich prze BiXenon

 

Moduł: LMA

 

BI_XENON_BEI_LH

aktiv

 

 

światła długie bez H7 (tylko xenon)(tylko z LM1)

 

przy automatycznym ustawieniu świateł

 

Problem polega na tym, ze jak ustawie wlacznik w pozycji 0 to nie moge mrugac swiatlami mimo pojawiania sie kontrolki na liczniku.

Czy to normalne czy cos nie tak zrobilem?

 

Jakieś pomysły? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może nie masz samochodu z 2006 :norty:

Data pierwszej rejestracji nie jest równoznaczna z datą produkcji albo nagrywasz na złych jakościowo płytach

 

Co do puszczania długich u mnie działa na ustawieniu "0" ale mam lm2 a w opisie jest przecież napisane że działa tylko na AUTO. Nie każda opcja kodowania znaczy poprawienie funkcjonalności :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem domyślnie ustawione aktiv i czyta MP3. Ale ostatnio nagralem płytkę która nie widział czytnik dlatego że MP3 były 320kbps, ale po konwersji na 192kbps i nagraniu na płytkę tego samego producenta z prędkością minimalną zadzialalo. Chociaz czasem przeskoczy w trakcie utworu na następny ale myśle że to może być wina buforu w czytniki więc następnym razem nagram w standardzie 128kbps i powinno smigac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie masz samochodu z 2006 :norty:

Data pierwszej rejestracji nie jest równoznaczna z datą produkcji albo nagrywasz na złych jakościowo płytach

 

Co do puszczania długich u mnie działa na ustawieniu "0" ale mam lm2 a w opisie jest przecież napisane że działa tylko na AUTO. Nie każda opcja kodowania znaczy poprawienie funkcjonalności :mrgreen:

 

mam auto z lutego 2006 sprawdzone wedlug VIN. Czytalem gdzies ze dopiero od marca 2006 dziala mp3 ale nie jestem pewien. Probowalem juz kilku roznych plyt i plikow o roznej jakosci (MEDIA NOT SUPPORTED) taki mam blad jak wloze plyte.

 

Pytanie z innej beczki co zmienic aby wycieraczki wracaly do pozycji wyjsciowej po zgaszeniu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytanie z innej beczki co zmienic aby wycieraczki wracaly do pozycji wyjsciowej po zgaszeniu samochodu?

NFRM ale szukaj w innym module bo to wpis chyba z E90

 

ZYCLUS_VOLLEND_KLR_AUS

aktiv

nicht_aktiv

 

a może wie ktoś co przekodować aby po przestawieniu przełącznika świateł na automat załączały się ringi zamiast xenonu ? (plus normalnie światła tylne) LM1.

 

Spróbuj doposazyc samochód w to wyposazenie:

S896A Tagfahrlichtschaltung

$896

 

I daj znać czy poszło

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, w FA musisz znaleźć na liście $896 i dodać, mam nadzieję że to wystarczy.

Ten kod oznacza włączoną funkcję świateł dziennych.

Masz xenony?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w FA musisz znaleźć na liście $896 i dodać, mam nadzieję że to wystarczy.

Ten kod oznacza włączoną funkcję świateł dziennych.

Masz xenony?

 

mam bi-xenon adaptive.

 

Jesli znajde w FA $896 to po co mam dodawac skoro juz tam jest? Chyba chciales powiedziec ze sprawdzic liste FA i jak nie ma to dodac tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To teraz nie za bardzo wiem co chcesz zrobić. Chcesz mieć na ustawieniu AUTO tylko ringi, w dzień i w nocy?

 

Ps. Jeszcze raz przeczytałem :) to jest lista wyposażenia twojego modelu, możesz dodawać i usowac wyposażenie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. to jeszcze raz ustawilem sobie switla to jazdy dziennej z racji, ze mam LM1 moge to zrobic tylko poprzez swiatla drogowe na ok 40% mocy. Wszystko dziala poza tym, ze nie moge ich wylaczyc kiedy auto jest na zaplonie lub silnik jest uruchomiony.

 

Moim glownym problemem jest to ze ustawilem sobie tak ze w pozycji auto uzuywam swiatel drogowych przez bi xenon bez udzialu zarowki H7 - mruganie tez tylko z bi-xenon. Jak mam wlacznik w pozycji auto wszystko dziala tak jak chcialem. Jak wlacze na pozycje 2 tez wszystko dziala. Jak mam wlacznik w pozycju 0 to nie moge mrugac dlugimi swiatlami. Pojawia mi sie kontrolka ze mrugam ale brak reakcji swiatel...

 

Wracajac do twojej propozycji z doaniem pozycji w FA czy to mi umozliwi uzywanie ringow jako drl? wiem ze nie bedzie jasno ale beda zawsze sie swiecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opcje wyposażenia znam z samochodu poliftowego bez xenonów ale warte do sprawdzenia.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wlacznik w pozycju 0 to nie moge mrugac dlugimi swiatlami. Pojawia mi sie kontrolka ze mrugam ale brak reakcji swiatel...

 

Mam identycznie ;) kodowałem to samo czyli światła drogowe bez wykorzystania żarówek obok. Przysłuchaj się na postoju że gdy chcesz "mrugnąć" otwiera się tylko przesłona bi-xenonu a sam xenon nie zaświeca się (nawet gdyby się udało włączyć jego pracę to byłby to zbyt krótki czas na jego reakcję - rozświetlenie). Ja tak zostawiłem bo mam lampy LCI z modułem LM1 i wewnętrzne "soczewki" zostały już przypalone po przez długa jazdę "na długich" przez poprzedniego właściciela. Teraz ta tradycyjna żarówka (nie wiem co tam siedzi... H7 ? H8 ? H-pińset? - nie wazne) wogole nie jest wykorzystywana. I teraz nie mam funkcji "mrugania" gdy jadę na ringach czy na wogole wyłaczonych światłach ale za to lampy nie spalą się do reszty ;) Dopiero jadąc na światłach mijania mogę sobie "mrygać ;)

 

.............................

 

Dzięki speed1211, spróbuję jak się troche ociepli na dworzu :cool2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tym dodawaniem $896 do FA? Probowal to ktos? Fajnie by bylo jak by sie udalo wlaczyc ringi w LM1 tak jak w LM2 czyli jako drogowe mimo, ze swiecily by za slabo...

 

PS. Co daje funkcja:

Zapłon komfortowy

Moduł: CAS

 

KOMFORTSTART

aktiv

 

Oraz czy da sie zakodowac auto bez szyberdachu aby szyby sie pozamykaly kiedy pada uzywajac czujnika deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wlacznik w pozycju 0 to nie moge mrugac dlugimi swiatlami. Pojawia mi sie kontrolka ze mrugam ale brak reakcji swiatel...

 

Mam identycznie ;) kodowałem to samo czyli światła drogowe bez wykorzystania żarówek obok. Przysłuchaj się na postoju że gdy chcesz "mrugnąć" otwiera się tylko przesłona bi-xenonu a sam xenon nie zaświeca się (nawet gdyby się udało włączyć jego pracę to byłby to zbyt krótki czas na jego reakcję - rozświetlenie). Ja tak zostawiłem bo mam lampy LCI z modułem LM1 i wewnętrzne "soczewki" zostały już przypalone po przez długa jazdę "na długich" przez poprzedniego właściciela. Teraz ta tradycyjna żarówka (nie wiem co tam siedzi... H7 ? H8 ? H-pińset? - nie wazne) wogole nie jest wykorzystywana. I teraz nie mam funkcji "mrugania" gdy jadę na ringach czy na wogole wyłaczonych światłach ale za to lampy nie spalą się do reszty ;) Dopiero jadąc na światłach mijania mogę sobie "mrygać ;)

 

.............................

 

Dzięki speed1211, spróbuję jak się troche ociepli na dworzu :cool2:

 

To czemy w LCI mruganie idzie przez bi-xenon skoro lampa uzywa ten sam rodzaj zarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tym dodawaniem $896 do FA? Probowal to ktos? Fajnie by bylo jak by sie udalo wlaczyc ringi w LM1 tak jak w LM2 czyli jako drogowe mimo, ze swiecily by za slabo...

 

PS. Co daje funkcja:

Zapłon komfortowy

Moduł: CAS

 

KOMFORTSTART

aktiv

 

Oraz czy da sie zakodowac auto bez szyberdachu aby szyby sie pozamykaly kiedy pada uzywajac czujnika deszczu?

 

Czy ktos to probowal do modelu PRE-LCI z LM1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W komfortstart chodzi o krótkie nacisciecie przycisku START aby odpalić ale to chyba jest we wszystkich tak chyba że przed liftem musicie trzymać przycisk.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem jest kluczyk i wystarczy raz przekręcić kluczyk i puścić I auto odpali ,samo będzie kręciło rozrusznikiem aż zapali. Przy dużych mrozach u mnie wyglądało to tak ,przekręcam kluczyk-puszczam-rozrusznik kręci-auto nie zapaliło-chwila przerwy i rozrusznik znowu kręci-auto nie odpaliło-chwila przerwy- rozrusznik znowu kręci-auto odpaliło. Komfortstart nie musisz trzymać kluczyka aby rozrusznik kręcił .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.