Skocz do zawartości

STOŻEK


martin735

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę taki "placebo tuning", chyba że chodzi o sam dźwięk. Jestem uprzedzony z poprzednich samochodów i klubów, bo kojarzy mi się z "odczuwam przyrost mocy" i "dodało mi koni" (faktycznie po pomiarze konie czy Nm były góra 2).

 

W Z4 nawet po założeniu drogiego CAI, np. Gruppe M, różnice bez późniejszego remapu są marginalne, a parę osób z forum UK miało wręcz gorsze wyniki na hamowni. Można spróbować czegoś w rodzaju: drogi CAI, pełny wydech i dopiero remap, ale przy fabrycznie i tak świetnych osiągach zetki, to chyba skórka nie warta wyprawki. Sam remap - od 5 do 15 koni. Już lepiej kupić Z4 M, ale znalezienie dobrego egzemplarza u nas to trochę jak szukanie dziewicy w klubie (no chyba że ktoś ma farta w imporcie, jak to miało miejsce w Twoim przypadku :modlitwa: ).

 

Reasumując, jeśli chodzi o dźwięk, bo i tak skończyłoby się tylko na dźwięku, to z budżetowego - a wręcz darmowego - placebo tuningu zabrałbym się za wydłubanie gąbki z sound generatora (ilościowo zależnie od pożądanego efektu). Na zewnątrz słychać tak samo, ale w kabinie robi się znacznie ciekawiej. Mod za free, a efekt lepszy niż stożek.

 

http://www.z4-forum.com/forum/viewtopic.php?t=15035

 

:twisted:

 

Prawda?

Edytowane przez corsaire77
20141104_063438-1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jak piszesz to by bylo najrossadniejsze rozwiazanie bo chodzi mi tylko o efekt dzwiekowy.. musze pokombinowac cos za pare dni jak zrobi sie cieplej.

Kiedys mialem MK3 Vr6 i tam mialem zalozony filtr stozkowy i robil niesamowity efekt ale z Z4 to jest calkiem inny temat inny silnik i inna moc. Widzialem tez w sklepach same wkladki KN zamiast zwyklego filtra ale tez nie wiem jak to sie zachowuje http://www.tuning1.com/katalog,BMW,Z4,moc

jest tam taka wkladka za 229zl hmmm,ale dalej sie zastanawiam czy twoja propozycja nie byla by najlepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stożek w wersji 3.0 - jeśli chodzi Ci o doznania dzwiękowe to lepiej zainteresuj sie tematem "Sound generator"

W wer 3.0 były montowane seryjnie. do innych można go zaimportować :)

Jak wyjąłem wszystkie gąbki, to aż bolało jak się wkręcała :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek w wersji 3.0 - jeśli chodzi Ci o doznania dzwiękowe to lepiej zainteresuj sie tematem "Sound generator"

W wer 3.0 były montowane seryjnie. do innych można go zaimportować :)

Jak wyjąłem wszystkie gąbki, to aż bolało jak się wkręcała :twisted:

 

Pomyślę nad tym, oczywiście chodziło mi o doznania dźwiękowe :8) , miałem wcześniej K&N i byłem w każdym aucie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.