Skocz do zawartości

E34 M50B25, STUKANIE NA JEDNYM CYLINDRZE (filmik) POMOCY


lukka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje pomocy koledzy :(,auto ma przejechane 300 tyś i śmiga na gazie zwykłym+blos, ale temat dotyczy czego innego. Do tej pory silnik chodził prawidłowo, równo i cicho, zauważyłem ze zaczęło coś cykać ale się tym nie przejąłem, po pewnym czasie dokładnie po około tygodniu od tego jak zaczął delikatnie cykać, cykanie zamieniło sie w dosyć głośne stuki, zamieszczam filmik jak to wygląda:

 

 

Stuki dochodzą tylko z jednego cylindra, z czwartego, sprawdziłem stetoskopem. Zdjąłem cewke i wyjąłem świece ale była ok, sucha i kolor kakaowy, mogą być to zawory, szklanki?? tylko dziwne jest to że tylko na jednym garze słuchać takie tępe stukanie, auto nie jest katowane, jeżdżę nim spokojnie i dbam o podstawowe rzeczy, tylko świece nie były ostatnio wymieniane. Planuje jutro zdjąć pokrywę zaworów, tylko czy coś będę w stanie zobaczyć co powoduje takie stuki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsilniej słychać od strony cewki. Jak przyłożyłem w gnieździe gdzie wchodzi fajka. Od strony wtrysków nie słychać i tylko na 4 cylindrze. Resztę jak osluchiwalem było ok.myślałem ze może jeden cylinder nie pracuje. Ale auto chodzi równo i tak jak opisałem świeca sucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym obstawiał padnięty popychacz.W środku jest sprężynka która zamyka zaworek by nie cofał się olej jeśli pęknie to popychacz praktycznie jest pusty.Tak czy siak trzeba zdjąć pokrywe i zdemontować wałki bo możliwe że to coś poważniejszego.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m20b25 w e30 mieliśmy idealnie to samo tyle, że tam silnik był katowany;) no ale auto do tego. Po rozebraniu silnika okazało się, że pierścień olejowy poszedł na jednym tłoku to raz a dwa jak kolega wcześniej napisał popychacz padnięty i to on dawał taki dźwięk, dokładnie taki sam jak u Ciebie.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie zmartwiles. Tylko ze u mnie jak silnik zimny to tego nie słychać. Dopiero jak się zagrzeje to zaczyna stukać. No i ,zanim zaczęło stukać porządnie to najpierw cykalo delikatnie.ale jak jest tak jak mówisz kolego to nawet. Pokrywy się nie opłaca zdejmować tylko mechanik pozostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzień przed kjsami troche pocisnęliśmy i też delikatnie cykało, po rajdzie klepało juz naprawdę dobrze i na zimnym i na ciepłym. Co do pokrywy ja bym zdjął, może koniki tylko luźne, warto zobaczyć.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przegoniłem go troche tak przez pare kilometrów non stop 4-5 tys, i po zatrzymaniu juz nie stuka mocno ale teraz cyka i to zdecydowanie ciszej,zaraz sie zabieram do zrzucenia pokrywy i dam znac co tam jest, nie do końca sie na tym znam to porobie zdjecia i zdam sie na waszą pomoc w razie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem pokrywe i wyglada to tak, na pierszy rzut oka ładnie:)

 

 

http://s8.postimage.org/u9c1wb3ed/WP_000013.jpg

 

http://s15.postimage.org/ef3jhtaej/WP_000014.jpg

 

http://s12.postimage.org/b2u6fvh4t/WP_000015.jpg

 

 

po zdemontowaniu walka bede w stanie sprawdzic ze uszkodozny jest popychacz tylko ze troche boje sie sam tam grzebac zeby jeszcze gorzej nie zrobic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY!!!!!!!

 

Okazało sie ze powodem tych stuków była uszkodzona świeca, urwała sie elektroda świecy i swobodnie sie ruszania w gwincie, zmienilem swiece i auto jest nie do poznania, przy okazji wyczyscielem pokrywe zaworów, teraz żadnych stuków ani cykania:) dzięki panowie za pomoc.:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.