Skocz do zawartości

wymiana świec iskrowych E90 N46 B20 (318i)


wawalajkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem nie znalazłem

Mam kilka pytań:

1. Jak zdjąć korek oleju tak by można było zdjąć osłone z napisem po lewej stronie ? Bo, że trzeba to chyba pewne. Jak się otworzy korek to są 2 strzałki. Ustawienie ich vis a vis siebie nic nie daje/ Jakoś na siłę ?!

2. Czy żeby wyjąć tą osłonę trzeba tylko poluzować belkę ściągającą kolumny u góry po lewej stronie ? Nic nie trzeba robić - zmieści się ? Trzeba wymontować całkowice drążek (belkę) ?

3. Czy do odczepienia przewodów niskiego napięcia potrzebny jest owe ustojstwo BMW W KSZTAŁCIE LITERKI U CZY może wystarczą 2 malutkie śrubokręty ? Jakie macie doświadczenia ?

4. Ostatnia świeca od strony przegrody to dość trudny dostęp. Czy ja zdejmę filtra między szybą, a przegrodą będzie łatwiejszy dostęp do tej ostatniej świecy ?

Edytowane przez wawalajkonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proste jak budowa cepa. Demontujesz podszybie z filtrem, odkrecasz rozpórke od strony pasażera, korek ustawiasz strzałkami podważasz do góry i wychodzi, osłona jest na wcisk. Do zdjęcia cewek odpinasz plastik wyciągasz wtyczke a potem samą cewke. Wykrecasz świece i tyle. Operacja oczywiście na zimnym silniku.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Sporo w tym BMW rzeczy na wcisk :D . Ustwiłem strzakę na strzałkę i próbowałem ściągnąć. Nie wyszło, więc napisałem powyższy post. Napisałę by podważyć czyli rozumiem strzałka na strzałkę i 2 śrubokręty po bokach.

Do odpinania pstyku BMW ma takie płaskie widełki. Da się to zasąpić cienkim śrubokrętem czy zrobić sobie takie widki ze śrubokręta ?

Dorwała mnie paskudna infekcja więc mamteoretyzować, bo pewnie do niedzieli nie wydobrzeje na tyle by zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.