Skocz do zawartości

czujnik abs


marcinke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Na tzw."pierwszy montaż" montowany jest siemens-ten jest najdroższy.

ATE ,TRW,febi są także dobre.Nie kupuj innych bo widać,że się już wdałeś w koszty.

Lepsza oryginalna używka niż np.topran,delphi...

Do tematu dodaj E39 bo Admin go zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jakiś tydzień temu też wymieniałem czujnik ABS. Naczytałem się trochę o tych czujnikach, między innymi o tym żeby wstawiać oryginały bo są problemy. Posłuchawszy się rady wziąłem się za poszukiwania, ale w związku z tym, że mam ograniczony budżet szukałem używanego. Dodam, że sprawdziłem konkretnie numer czujnika w katalogu i takiego konkretnie szukałem. Naprawdę warto sprawdzić numer, bo jest problem. Przykładowo szukałem na alle..., no i nie tylko, ale sprawa wygląda tak że w opisie czujnika wymieniony jest mój model samochodu no i że podejdzie, ale... numer katalogowy jest inny. Więc biorę ten numer i sprawdzam w katalogu BMW no i się okazuje, że do tej wersji i tego rocznika jednak nie pasuje. Także szukałem konkretnie tego numeru. No ale okazało się, że takiego używanego nie ma ani jednego, natomiast nowe to koszt rzędu 300-400 zł. Dlatego też postanowiłem kupić nowy, no ale nie oryginalny firmy AME (numer oryginału - 34521163957), jeśli dobrze rozszyfrowałem, za 71,00 + wysyłka. Miałem ogromne obawy, że nic z tego nie będzie i będę musiał jednak kupić oryginał, ale po 30 minutach roboty i po przejechaniu już około 400 km, stwierdzam, że wszystko jest ok i wszystko działa jak należy, działa ABS tak jak trzeba, no i ASC działa tak jak trzeba. Także jestem bardzo zadowolony :lol:

 

Poniżej link gdzie kupiłem czujnik:

http://allegro.pl/ame-czujnik-abs-os-tylna-tyl-bmw-e39-seria-5-i3031743240.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.