Skocz do zawartości

[323ti] ciężko wchodzące biegi


Sebastian.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

jesli przy zmianie biegow nie slychac zgrzytow to bym polecal zmiane oleju na castrola dextron 3 jest na tyle zadki ze biegi wchodza gladko przerabialem to :D

 

Tu niestety drogi kolego Cię zdziwię. Gdy szybko zmieniam biegi (tzn. normalnie, by jechać szybko i płynnie), to takie delikatne, niesłyszalne, ale wyczuwalne przeze mnie, zgrzyty, mają miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To już mnie przerasta. Skrzynia kupiona, czeka jedynie na montaż, a zmienianie biegów znacznie się poprawiło. Jest tam wyczuwalny opór, ale biegów nie trzeba już wbijać na siłę, ani nie wyczuwa się żadnych zgrzytów. Czyżby wraz z niższymi temperaturami, podzespoły zaczęły współpracę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśłę że masz problem z wysprzęglikiem i łożyskiem oporowym. skrzynia może być dobra.... choć nie musi, możesz mieć też np złamaną którąś łopatkę na docisku albo tarcza na wałku po prostu mówi: "dość idę na emeryturę" :lol: na Twoim miejscu najpierw zrobił bym kompletne sprzęgło a potem brał się za skrzynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ewidentnie sprzęgło!!!

W weekend wymianiałem w Toyotcie żony bo były problemy z właczaniem biegów i przechodzeniem pomiedzy kolejnymi biegami. Odbywało się to ze zgrzytem zarówno przy wył. silniku jak i włączonym. Biegi trzeba było wrzucać na siłę. Wymiana sprzęgła - komplet LUK'a rozwiązał problem i biegi wchodza teraz bez problemu. Również samo sprzęgło chodzi teraz leciutko.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany wszelkie dokonane.

Co do ciężko pracującego pedału gazu, to winne było łożysko. Sprzęgło w bardzo dobrym stanie, mimo, że od nowości nie wymieniane! Jeżeli, ktoś chciałby odkupić, mogę porobić zdjęcia i sprzedać.

Co do biegów, skrzynie wymieniłem. Problem pozostał, ale wypracowuję sobie własną technikę zmiany biegów, by się nie zadręczać skrzynią. :)

Przymierzam się do montażu short shifter'a, mam nadzieję, że po jego wymianie będzie już tylko lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Johny... ale chyba nikt Ci tego nie kupi... Wydaje mi się że tylko jakiś gamoń mógłby się połakomić na używane sprzęgło i docisk, bo roboty z tym do cholery a w efekcie po złożeniu wszystkiego do kupy (inaczej nie sprawdzisz czy prawidłowo działa) może okazać się że sprzęgło jest niesprawne. A wierz mi - wiem co mówie...

Sprzegło o którym pisałem - z Toyoty mojej żony było w idealnym stanie! Żadnych objawów zużycia wycisku czy też tarczy... a mimo to nie działało prawidłowo. I jak??? Chcesz kupić???

 

Mówisz że biegi Ci dalej źle wchodzą.... a wymieniłeś łożysko centrujące wałek? znajduje sie w kole dwumasowym...?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokonywałem osobiście wymiany. Robił to mechanik. Nie sądzę, aby ten element wymienił.

 

Teraz tak jest, że jak chcę delikatnie, spokojnie zmienić biegi, to czuć jakby delikatne zgrzyty. Natomiast, gdy szybko bieg zmieniam, to tego nie czuć, ni słychać. Podejrzewam, że wina, BYĆ MOŻE, nie leży po stronie samej skrzyni, a wybieraka, lewarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i [BAD] mechanik... zresztą z wszystkimi tak właśnie jest...

Koszt łożyska to jakieś 10-15 zł.

 

Powinieneś skontrolować jeszcze elementy nr 2, 4, 12 z tego rysunku: http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coupe/Europe/323i-M52/LHD/M/1996/may/browse/gearshift/gearbox_shifting_parts/

Musisz obejrzeć czy guma nie jest sparciała albo zaolejona czy nie ma nadmiernych luzów.

Wysprzęglnik prawidłowo odpowietrzony?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.