Skocz do zawartości

pomoc w doborze nowej sekwencji


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chce założyć do basi sekwencje i byłem u 2 gazowników niedaleko mnie których ludzie chwalili i rozmawiałem z nimi na temat instalacji.

chciałem mieć wtryski hana ale obaj odradzają mi je mówiąc że to pieniądze wyrzucone w błoto i jak będę chciał to mi je zamontują tylko nie będe zadowolony bo jeden powiedział że one są za szybkie i nie zdadzą egzaminy w bmw.

 

jeden oferuje: sterownik stag 4, wtryski reg, reduktor zawoli lub ac , butla w koło i wlew obok wlewu paliwa cena:2300

drugi oferuje : sterownik stag 300plus, wtryski valteka czerwone, reduktor zawoli, butla w koło i wlew obok wlewu paliwa cena 2200

 

u tego drugiego zakładałem sekwencje do hondy civic tylko miała gorszy reduktor ale chodziła nawet nieźle.

 

 

pytanie co wybrać lub czy jest jakaś idealna instalacja do e46 318 118hp.

po mówiąc tym gazownikom ze mogę dopłacić trochę aby tylko chodziło jak najlepiej to mi mówią że nie ma sensu

 

z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki oba się nadają, ale zdecydowanie lepiej wybrać STAG 300 Plus.

 

Oba reduktory się nadają, możesz włożyć którykolwiek z nich i pojedzie do odcinki.

 

Wtryskiwacze Valtek to śmieć, unikaj jak ognia! REG FAST już trochę lepiej, ale i tak są kiepskie. Dobry wybór to HANA, Barracuda, LR Med, może być też Matrix, a jeśli już bardzo chcesz Valteki to tylko Typ 34. Jedyne czego nie opłaca się instalować to Keihin, no chyba że zakładasz przejechać autem 300tys.km.

 

Ważna rzecz - nawierty muszą być przy samych wtryskiwaczach benzynowych. Gazownicy często robią tak jak wiertarka podejdzie i jeszcze na różnych wysokościach, a potem klientowi silnik gaśnie po zluzowaniu. Poza tym jeszcze strojenie - gazownik skończy robotę na autokalibracji, więc prawdopodobnie będziesz musiał wystroić sam, z naszą pomocą. Nie jest to trudne, tylko trochę czasochłonne, nie martw się ;) Wystarczy że masz laptopa i kabelek z allegro za 25zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dziwi mnie to,że owi "znani" gazownicy zalecili Ci Valtek.

Ta BRC to wcale nie przesada-ja już "umoczyłem" 2500zł za złą instalację DT GazSystem :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BRC jest tez problem z serwisem. Ja do najblizszego kumatego gazownika od BRC mam 100km... Osobiscie bralbym Techa 314 (tanszy niz stag), hana/baracuda, silver lub AC R01 czarny. Taki zestaw to kompromis miedzy tanio a dobrze z akcentem na to drugie. Jak ktos bardzo nie ma kasy na wtryski to moga byc ostatecznie Reg Fast, ale valteki wszyscy odradzaja- slaba trwalosc, nie sa fabrycznie skalibrowane a jak ktos Ci je proponuje do BMW to raczaj uciekaj daleko. Warto jeszcze rozmawiac o wlewie pod klapka, filtry maja byc jakies dobre (czaja, certools, kme) najlepiej z wloknem szklanym, nie te plastikowe AC. Pamietaj, wtryski to najistotniejszy element instalacji, reduktor z zapasem kosztuje 50zl wiecej niz taki, ktory nie obrabia Twojego auta, zaklad ma zdjac kolektor do nawiertow i stroic auto na drodze a nie na postoju. Fajnie jak maja chociaz jakis skaner obd, zeby podejrzec adaptacje i prace sond.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.