Skocz do zawartości

e87 wymiana foteli


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki koledzy za opinie, co prawda 116i demonem na prostej nie jest ale w zakrety wchodzi jak wszystkie przy podobnej predkosci, chodze tylko w materialowych spodnicha ktore z natury sa bardziej sliskie od jeansow i na zakretach czuje jak mi sie tylek suwa po siedzeniu stad moje obawy ze przy obszyciu skora bedzie znacznie gorzej.

 

Rozwazam jeszcze nad opcja kupienia pół skór i obszycia boczkow siedzen naturalna dobrej jakosci skora tylko kurcze nawet takich siedzen podgrzewanych brak na rynku poza ta aukcja ktora umiescilem wczesniej, a przeszukuje allegro kilka razy dziennie od prawie roku i nic ciekawego nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ad1 był

Ad2 pasują pług and play

Ad1 - zależy w jakim wariancie. U mnie np. nie ma a mam skórzaną tapicerkę.

To mAsz jakas uboga wersje bo ja kupiłem skore z rękawem na narty. Nie wiem jak wy szukacie ale ze 2 skory były na Allegro do 3d. Jak ktoś chce to mam do sprzedania przednie stołki z mpaku w które sa podgrzewane. Warunek to odbiór osobisty bo jak mam robic paczkę to wole je wywalić do kosza jak ktoś chce kupic skórzane czarne boczki to mam komplet do e82 w igła stanie. Oparcie tylnej kanapy jest inne w e81 niz w e82- mam taki stelaż Oraz boczki tył z e82 nie pasują do e81

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty masz 5d a Stinger ma białą bezramkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 był

Ad2 pasują pług and play

Ad1 - zależy w jakim wariancie. U mnie np. nie ma a mam skórzaną tapicerkę.

To mAsz jakas uboga wersje bo ja kupiłem skore z rękawem na narty. Nie wiem jak wy szukacie ale ze 2 skory były na Allegro do 3d. Jak ktoś chce to mam do sprzedania przednie stołki z mpaku w które sa podgrzewane. Warunek to odbiór osobisty bo jak mam robic paczkę to wole je wywalić do kosza jak ktoś chce kupic skórzane czarne boczki to mam komplet do e82 w igła stanie. Oparcie tylnej kanapy jest inne w e81 niz w e82- mam taki stelaż Oraz boczki tył z e82 nie pasują do e81

Jeśli można mówic o ubogości wersji ze skórzana tapicerką, to ok :) mam uboższą wersję skórzanej tapicerki :wink:

W sumie na podłokietnik z tyłu bym sie nie obraził mimo iż siada tam ktoś raz na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po wymianie foteli w E81. Fabrycznie auto było wyposażone w fotele zwykłe, bez grzania i pompowania tj:

 

http://i62.tinypic.com/t896p5.jpg

 

Kupiłem fotele M-Pakiet z graniem oraz pompowaniem

 

Dołożona została wiązka plus kodowanie i wszystko działa.

 

Zdjęcia

 

http://i60.tinypic.com/2rget79.jpg

 

http://i62.tinypic.com/1z6uzxv.jpg

 

http://i58.tinypic.com/5x2a85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dołożyć wiązkę (4 kable) od foteli do skrzynki bezpieczników która znajduje się za schowkiem pasażera - bazowałem na schemacie stąd http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Aby pompowanie działało wystarczy podpiąć + i - , ja wziąłem z kostki fotela.

Zmieniamy panel sterujący na taki z możliwością podgrzewania.

Kodujemy auto - 494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem masz wtyczke duzą żółta.. napewno masz w niej podlaczonego airbaga.

u pasazera airbag + mata obenosci pasazera....

podnies fotel na maxa do góry rozepnij zrob zdjecie tej wtyczki która wychodzi z podłogi.... i zepnij...

pokaz fote i bedziemy wiedziec czy masz zasilanie podciagniete....

popros o foty tych wtyczek z foteli ktore chcesz kupic...... Ci leniwi idioci czasem ucinaja zamiast rozpinac.....

 

ok, fotki wtyczek z foteli do kupienia, chyba wszystko ok:

 

http://files.tinypic.pl/i/00539/vbbpcunfc5s9_t.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00539/2galzitemn9q_t.jpg

 

 

czy NA PEWNO mogę odłączyć wtyczkę z mojego fotela bez odpinania akumulatora?

 

co do kodowania - robię to u jakiegoś magika, który podepnie komputer i doda opcję?

 

plucik_rop88 - miałeś 2- czy 3-osobową kanapę z tyłu pierwotnie? interesuje mnie, czy z kanapy 3-osobowej mogę wyciągnąć na 2-osobową jakoś trzeci pas na środek - żeby się nikt nie czepiał, auto w końcu zarejestrowane na 5 osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe :> wystarczy jak kluczyk bedzie lezał z daleka od stacyjki... tak by zaplon byl wyłączony... nic odpinac wiecej nie trzeba ;)

chodzilo mi o zdjecie twojej wtyczki ;) a tu widac ze fotele ze sterownikami grzania sa... wiec nie jest najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe :> wystarczy jak kluczyk bedzie lezał z daleka od stacyjki... tak by zaplon byl wyłączony... nic odpinac wiecej nie trzeba ;)

chodzilo mi o zdjecie twojej wtyczki ;) a tu widac ze fotele ze sterownikami grzania sa... wiec nie jest najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy NA PEWNO mogę odłączyć wtyczkę z mojego fotela bez odpinania akumulatora?

 

Możesz, tylko kluczyk wyciągnij ze stacyjki

 

co do kodowania - robię to u jakiegoś magika, który podepnie komputer i doda opcję?

 

Online zrobi ci to dziqsek jeżeli masz kabel. A jak nie to musisz kogoś szukać blisko siebie.

 

plucik_rop88 - miałeś 2- czy 3-osobową kanapę z tyłu pierwotnie? interesuje mnie, czy z kanapy 3-osobowej mogę wyciągnąć na 2-osobową jakoś trzeci pas na środek - żeby się nikt nie czepiał, auto w końcu zarejestrowane na 5 osób...

 

3 osobową kanapę miałem z tyłu, do takich rzeczy nikt się nie doczepia chyba że komuś bardzo zajdziesz za skórę :)

 

Co do samego montażu foteli porób zdjęcia z wtyczki która wychodzi z podłogi w samochodzie, i zrób zdjęcie samego fotela (chodzi Mi o sterowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepić nikt się chyba nie przyczepi bo z 5 osobowego auta będzie 4 osobowe, gorzej byłoby gdyby zrobić odwrotnie. Z przełożeniem pasa nie taka prosta sprawa, bo trzeba przełożyć, a właściwie dołożyć zagłówek środkowy. Niby stelaże kanap są takie same, ale zagłówek musi być jakoś bezpiecznie zamocowany, najpewniej w jakiś prowadnikach, w przeciwnym razie w przypadku uderzenia w niego głową wbije się w plecy. Może da się to zrobić, ale trzeba być w tym miejscu czujnym, żeby to było zrobione jak należy. W moi właściwie już byłym autku przełożyłem tapicerkę na taką jaką na 10 str. wkleił wulk. Rodzina już trochę pukała się w głowę na to co robię, ale potem auto zaczęła użytkować mama, po drodze rozwalił się rozrząd, były już przymiarki żeby się pozbyć, ale wygoda foteli i uroda wnętrza uchroniły lalunię przed szrotem :norty:. Zachodu i obaw wyrywając z auta coś co jest dobre trochę jest, ale czasami warto zaryzykować, wiadomo jest ryzyko jest zabawa. Fotele sportowe to zupełnie inna bajka w porównaniu z serią. Jak kupisz tapicerkę ze swojego modelu to wszystko pasuje, z E 82 nie pasują tylne boczki są krótsze. Wtyczkę co wychodzi z podłogi da się wpiąć z tego co się zorientowałem w każdą kostkę w fotelu. W kostce żółtej pod fotelem ( to właściwie jest obudowa) jest wsunięta u ciebie wtyczka od poduszki i napinacza (wsuwa się to z boku żółtej obudowy), reszta żółtej obudowy jest pusta. W fotelu sportowym dodatkowo jest wsunięta wtyczka od pompowania i grzania zależnie od wersji. Kostka z podłogi wejdzie w tą wtyczkę bez problemu, ale nie ma napięcia w pompowaniu i grzaniu ( u mnie tak było). Samo pompowanie można dołożyć podpinając +i-, żeby było pompowanie i grzanie trzeba wymienić przewód z wtyczką co wychodzi z podłogi na nazwijmy to bogatszy i dołożyć panel z przyciskami ( ta listwę co jest wyłącznik start/stop). Skóra bez podgrzewanie jest w zimie wg mnie nieprzyjemna, więc grzanie warto byłoby mieć, ale to rzecz gustu. Mam nadzieję że po długiej przerwie chociaż trochę pomogłem, idę potestować lalunię bo coś kobiety narzekają że buczy, a jakiś pan kiedyś trochę wjechał w tylny zderzak, mam nadzieje że nie urwał wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama chyba ;P pepe to samica jak mnie pamiec nie myli :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRMAX byłby świetny, ale widzę, że to stolyca, może ktoś w krakowie / okolicach do polecenia? (stinger123 uśmiech do Ciebie zwłaszcza :D ). jak nie, to zawsze mogę się do dziquska przejechać na śląsk jak będzie znowu.

 

fotele są te z allegro: http://allegro.pl/idealne-fotele-skora-bmw-e81-m-pakiet-sk290-i4309244108.html czy to na pewno do 3-drzwiowej wersji, jak zarzeka się sprzedawca? składa się kanapa? u mnie w standardowych fotelach trochę inaczej wyglądają te dinksy do składania oparcia. kanapa wygląda na dzieloną, co jest konieczne swoją drogą

 

 

 

ja samica, niech to diabli, stąd, wybaczcie, pytań baaardzo podstawowych bo nie ogarnia jakoś szczególnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe zobacz jaka parszywa skóra na siedzeniu u kierowcy (boczek) nie chcesz czegos takiego..... szukaj ladniejszych.... zgarniaj stingera i wpadajcie na slask :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe zobacz jaka parszywa skóra na siedzeniu u kierowcy (boczek) nie chcesz czegos takiego..... szukaj ladniejszych.... zgarniaj stingera i wpadajcie na slask :P

 

widzę niestety, ale kurcze od pół roku nic nie ma - oprócz tych brązowych na fotkach wyżej, do których nie byłam do konca przekonana... niby da się zrobić, pomalować te wytarcia...

 

na śląsk powiadasz, oglądać autka oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień lenistwa mnie przeraża http://allegro.pl/fotel-siedzenie-kanapa-boczki-skora-bmw-1-i-e87-3d-i4248202160.html

Ja moja skore złożyłem z dwóch kompletów jak ktoś chce to mam ładne 4 boczki do e82.

Ze dwa tygodnie temu były ze dwa komplety foteli czarnych. Ja poluje na czerwone jak ktoś ma mogę sie zamienić

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień lenistwa mnie przeraża http://allegro.pl/fotel-siedzenie-kanapa-boczki-skora-bmw-1-i-e87-3d-i4248202160.html

Ja moja skore złożyłem z dwóch kompletów jak ktoś chce to mam ładne 4 boczki do e82.

Ze dwa tygodnie temu były ze dwa komplety foteli czarnych. Ja poluje na czerwone jak ktoś ma mogę sie zamienić

 

Stinger, sam mi kiedyś dawałeś linka do tych foteli - nie ma poduszek, chyba nie ma też mat, nie wyśle bo się zniszczą, mam temat przerobiony :) wiem, że się da wszystko, ale wołałabym jednak coś gotowego a nie sklejanie - tu z każdym nowym elementem większe ryzyka zonka. ok, może zachowawczo zbyt na to patrzę, sorry :)

 

czerwone, teraz Polska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup je dla boczkow i tylnej kanapy. Ja mam do sprzedania stołki mpak przód grzane z poduszkami za 500 zł rysiu ci przełoży poszycia z tamtych na moje lub odwrotnie powiedz mu ze dasz mu 500 za 3 boczki i kanapę tył stołki przód parkujesz od e92 jest ich od zajebania. Boczek kosztuje 750 zł w aso masz wiec za ok 2200 skore

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/idealne-fotele-skora-bmw-e81-m-pakiet-sk290-i4309244108.html to są stołki od 3 drzwiowki na bank możesz za 500 kupić fotel kierowcy i masz w dupie w cenie jest dostawa w dowolny punkt w pl

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.