Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jako nowy, aczkolwiek czytający od dawna, witam wszystkich :D

bawarkę kupiłem w grudniu i już 2 razy mi się zapchał dpf (pomógł mi jeden koleś z wymuszeniem)

kabelek kupiłem do inpy z przełącznikiem na alledrogo i miałem zamiar kupic tableta z windowsem i to jakos scalic.

Trafiłem na ten wątek i dziś ściągnąłem ze sklepu google playa carly for bmw lite na samsunga S3 i udało sie połączyć. Oczywiście nic tam prawie nie działa ale co dla mnie najważniejsze, że DPF chyba akurat jest dostępny z tego co zrozumiałem a to trochę przeczy wcześniejszym postom i opisowi w sklepie wiec już sam nie wiem. Podgląd parametrów DPF jest i aktywne jest również "request regeneration". Jutro jadąc do pracy postaram sie to uruchomić. Poprawcie mnie jeśli nie tak kombinuję. Poza tym nie ma kogoś z okolic Poznania co by sie chciał spotkać i pomógł trochę w tajnikach diagnostyki bmw, gdyż jestem zielony :oops: ale za to mogę sie odwdzięczyć tym samym ale z grupy VAG (w sumie TDIkami ostatnie 20 lat kulałem :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
jak nie masz pełnej wersji i wykupionej opcji z dpfem to na 100% nie uda ci się zażądać regeneracji dpf. to jest opcja płatna dodatkowo. plus jest taki,że jeżeli jakimś cudem z Twoim autem nie zadziała to zwracają kasę (ja tak miałem jak jeszcze nie działało w N47)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś mnie nie pocieszył ;/ a już myślałem że sobie powypalam. Nie znasz może jakiejś apki gdzie będę mógł wymusić samo wypalanie DPFa, nic wiecej nie potrzebuję. Z kablem przyszła do mnie płytka chyba inpa ale jakoś nie mam weny do instalowania tego zwłaszcza, że wolałbym coś małego i mobilnego mieć przy sobie. W sklepie playa znalazlem taką apkę ale tylko do forda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałeś rację niestety ale co dziwne wczoraj jak sie bawiłem nie wiedziałem jeszcze co i jak to jak kliknąłem w regeneration to sie zmieniały jakies parametry itd a dzis jak kliknąłem to od razu że kupić full wersje, może jest jedna szansa po zainstalowaniu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam BMW e46 przed lifta i chciałbym sie pobawić tym carly czy ma może ktoś wersje z witaminką :) posiadam w swoim aucie navi z Androidem i elma fajnie by było powiekszyć zestaw o taki bajer bo torque i piston już ze mną jeżdżą :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pełna wersje Carly for BMW na iPhona i adapter ELM327 po WiFi. Program łączy się z autem idzie pare rzeczy zakodować, ale po wejściu do niektórych modułów wywala komunikat o tym ze połączenie jest słabo zabezpieczone i żeby kupić ich adapter. Trochę się zawiodłem.

Pytanie moje czy tym interfejsem zdziałam coś więcej np. używając innej aplikacji?

Ogólnie chciałbym zaktualizować mapy w nawigacji i uruchomić audio streaming po Bluetooth z telefonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map nie zaktualizujesz,streaming'u też nie uruchomisz.

Tutaj masz,co możesz zrobić,wybierz twój model auta i sprawdź:

http://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/

 

Żeby to wszystko hulało to raczej trzeba mieć orginał appkę i interfejs :( drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W sekcji dpf wciskasz REQUEST REGENERATION. Podejrzewam,że jak są sprzyjające warunki podczas jazdy to zaczyna się wypalanie. Nie wiem czy da się tym wymusić wypalanie "na chama" nawet jak masz uwalony czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - jest.

 

Niestety dla tej funkcji aplikacja domyślnie wymaga interfejsu Carly generation 2 - a z moim obecnym ELM nie pójdzie (oczyścicie pozostałe funkcje na tym interfejsie działają).

 

Tak nawiasem to trzeba przy kupnie interfejsy sprawdzać jakie protokoły obsługuje (chyba).

 

Kupiłem na chyba 4 protokoły ISO i nie działa na nim śledzenie parametrów (od DPF można zapomnieć) czy kodowanie (tylko kasowanie błędów działa).

 

Interfejs ze strony http://www.ivini-tech.de/ obsługuje protokoły:

 

SAE J1850 PWM (41.6 kbaud)

SAE J1850 VPW (10.4 kbaud)

ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 kbaud)

ISO 14230-4 KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)

ISO 14230-4 KWP (fast init, 10.4 kbaud)

ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 500 kbaud)

ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 500 kbaud)

ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 250 kbaud)

ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 250 kbaud)

 

Są niedrogie interfejsy BT na allegro np. które też obsługują takie protokoły (właśnie zamówiłem) - zobaczymy czy zadziałają w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki interfejs http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4997509972 i przy kodowania pokazuje się komunikat że potrzebuję drugiej generacji interfejsu bo mam z przed 2008 roku bunie. Może macie jakiś sprawdzony z allegro który będzie obsługiwał kodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę ponad stówkę i kup orginał i nie będziesz miał problemów,ja tak zrobiłem i koduję,sprawdzam,itd,itp bez targania lapa do samochodu.

Mam wszystko do sprawdzania,kodowania na lapie ale na szybko i bez kłopotu to tylko BMWath.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
adapter drugiej generacji jest do dupy. kodować zakodujesz,ale śledzenie parametrów Live bądź DPF po kilku/kilkunastu minutach rwie połączenie bluetooth. twórcy apki nie znają póki co rozwiązania... adapter pierwszej generacji był bezbłędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem taki sam kabelek co kolega Kristal, ale nie mam możliwości kodowania modułu KGM inne są aktywne może mam coś źle ustawione w apce. Może ktoś podać swoje ustawienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adapter drugiej generacji jest do dupy. kodować zakodujesz,ale śledzenie parametrów Live bądź DPF po kilku/kilkunastu minutach rwie połączenie bluetooth. twórcy apki nie znają póki co rozwiązania... adapter pierwszej generacji był bezbłędny.

Ja mam ich oryginalny kabel i też live data zacina po chwili, również nie zawsze jestem w stanie przebrnąć cały proces diagnostyki bo potrafi się zaciąć. Problem jest w aplikacji a nie adapterach. Nie wiem czy to zależy od wersji androida bo u mnie problemy zaczęły się po przejściu na 6.0

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o,ciekawe spostrzeżenie.ja też mam androida 6.0. pisałeś do nich? jedyna odpowiedź wiecznie powtarzana to żeby robić te ich testy i słać logi...żenada.tak naprawdę nie mają pojęcia co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.