Skocz do zawartości

BMW e46 318i n42 Problem czy nie?


tmielczareke46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Witam wszystkich forumowiczów od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e46.

Napewno pozostanę wierny marce i nie zmienie jej na inna a co za tym idzie zapewne często będe

śledził forum :) Auto jest z 2002 roku w m pakiecie o kolorze imola rot 2 :)

Przebieg auto to 165 tys km potwierdzony w ASO.

Wiadomo jak to po zakupie wszystko musi grać w BUNI;p

Zmieniłem olej zalana jest castro edge 5w30 specyfikacja long life 04 ,filtr powietrza , filtr oleju takie podstawowe rzeczy.

Jeźdzę dość krótkie odcinki tzn okolo 8 km i mam tą białą maź na bagnecie.

Temat zapewne wiele razy poruszany na forum ale jednak nie moge trafic w odpowiedz , za co przepraszam :)

Płynu chłodniczego nie ubywa auto chodzi jak zegarek zero niepokojących objawów z tym ,że przeraża mnie trocha ta owa maź ;/

pod korkiem jej nie ma. Dodam jescze ,że po sprowadzeniu auta na starym oleju tego nie było. A również troszkę na tym starym oleju

pokręciłem się pomieście okolo 200 km zrobiłem. Auto w dojazdach do pracy uzyskuje te 90 stopni.

Czy jest się czym przejmować??

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Tomek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto rano szybko sie nagrzewa bo stoi w cieplutkim garażu :D

gorzej z powrotem ponieważ po postoju 10 godzin na mrozie dłużej zajmuje nagrzanie silnika tym bardziej ze mam 7 km do domu.

nastepnie spowrotem do garazu.

 

Dodam jescze ze raz próbowałem przegonic je tzn bylo to odleglosc miej wiecej 50 km ale predkosci tak 160-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze problem z uszczelką pod głowicą aczkolwiek jeśli nie ubywa Ci płynu i nie ma oleju w płynie chłodniczym, z autem nic niepokojącego się nie dzieje to raczej spowodowane jest pogodą i krótkimi odcinkami. Dla pewności możesz podjechać do jakiegoś dobrego warsztatu (dobrego żeby jakiś papraj nie wmawiał Ci uszczelki) i sprawdzić. Nie sądzę żeby to była uszczelka gdyż sam w każdym aucie które wykorzystywałem na dojazdy do pracy a mam do niej 5km zawsze miałem białą maź:) BMW które mam to nie dotyczy bo użytkuję je tylko na dłuższych odcinkach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam n42 i też zdarza mi się na krótkich odcinkach smigać, mam tak samo, niewielka ilość białej mazi. Po trasach chyba znika, musze spawdzić jeszcze. Zalany Castrol Edge 5w-30. Przy następnej wymianie oleju, będe wymieniał odme, być może to jest przyczyną.

 

BTW http://allegro.pl/318i-2-0-benz-m-pakiet-individual-imolarot-2-i2851050026.html

To ta Slicznota? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie martwcie się to białą mazią, ja swoim e46 jeżdżę już 1,5 roku też N42 i zauważyłem że ta maź pojawia się w okresie późnojesiennym - wczesnowiosennym, wtedy gdy temperatury spadają poniżej 10 C. W innych okresach roku ten "problem" nie występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.